1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Oриенален костум за танцување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enamorena, 27 ноември 2012.

 1. enamorena

  enamorena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  тазе сум мажена,оваа нова година ке ја славиме сами со маж ми па сакам да го изненадам и знам одлично да танцувам па ако знаете девојки каде да најдам ваков костим кажете.....фала многу:))
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AnimalLover

  AnimalLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  204
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  оригинал и рачно изработени има во атеље арабеска карши соборна ,но претпотавувам дека се скапи.поевтина верзија има во џамбо само градник и појас со парички , а сигурно има и во шутка :) па пиши што ис направила и јас имам мерак да си купам :D
   
 3. enamorena

  enamorena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  па ќе одам до џамбо...а една пријателка ми спомна дека имало накај женскиот пазар во бит пазар,барав ама ништо.. па незнам ни како се движат цените:(
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.339
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  И јас сакам ваков! Има ли некаде во Прилеп?
   
 5. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  Јас мислам на женски пазар можеш да најдеш нешто слично. Другарка ми сама си соши за маскенбал. Е сеа, не е тоа нели целиот украсен со парички и такви ствари, ама ќе заврши работа ;) А на женски пазар имаш марами со парички што се врзуваат околу половина, можеш да најдеш добри делчиња од кои ќе си составиш сама костум :) Ваквите сукњи на пример, од обично свилено или имитација материјалче можеш да ги направиш, со плус марамата со парички одозгора
  [​IMG]
  [​IMG]

  За горното, едино да побараш и низ чаршија по дуќаните :^) малце потешко ќе биде да се најде таков прслук, евентуално некој како корсет :^)
   
 6. enamorena

  enamorena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  a znaete deka ima takvi monistra na merenje? i paricki isto! ama najverojatno na masina za sienje treba da se pravi leleeeee se opsednav so ova samo nekoi idei mi se vrtat u glava ama moram do nova godina da bidam spremna........i sto e najbitno nikoj da ne me primeti...sepak e iznenaduvanje:)
   
 7. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  93.727
  Пол:
  Женски
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  А да видиш во ГТЦ,мислам на најгорниот спрат беше ,бутикот Пирамида се вика,или така некако, и има изобилство од такви работи со шљокици и чуда,мислам дека и костум имам видено :^) ама не ме држи за збор.
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  каде да најдам ориенален костум за танцување?

  Дааа, да во Пирамида :D имаше такви чудни костуми за посебни пригоди, само мислам дека беа поскапички. Можеш да си погледнеш ете...арно и текна на луничка :)