1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Online продавници за козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

  1. Jane Lane

    Jane Lane Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    312
    Пол:
    Женски
    Мене ми стигна во Петокот а имав нарачано на 27ми Ноември... Пиши им у секој случај.
     
    На QweenSM му/ѝ се допаѓа ова.
  2. flower7

    flower7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2016
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Девојки дали има некој што нарачал од kikocosmetics како оди стигнували се доплаќа нешто и ред други работи.
     
  3. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    Зошто не можам да направам порачка на Tam Beauty? Некоја феминка правела во скоро време?
     
  4. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    Update: Преку PayPal ми беше успешна порачката, кизнајт кој ѓавол не ми ја прифаќаше картичката. Можеби знак од Бога да не се расфрлам со пари оваа година. :lol:

    (модераторите нека ми ги спојат мислењата)
     
  5. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Женски одкаде да си нарачам HUDA BEAUTY PALETTE а да не ме фати со достава или со некоја нискацена на достава ? И за 55€ ќе ми го царинат ли?
     
  6. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    Некој да не има проблем со бјутибеј последниве 2-3 месеца? 2 нарачки не ми пристигаа и ме рефундирале без да побарам.

    Мислев дека е грешка првиот пат, ама и со другата нарачка по месец ипол истото ми се случи.
     
  7. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20180104-142557.png
    Здраво да ве прашам дали некоја од оваа прпдавница има купувано дали сте задоволни? Гледам евтини има а добро изгледаат шроизводите дали се само квалитетни?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Imam poracano po nesto od niv onaka realno se toa e eftino naprimer karmin 100 denari a mene mi e traen , senkite tie glitter se predobri , i uste takvi nekoi sitnici. 7/10 ocenka
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Благпдарам нонстоп лупувам шминки и се така некои нр убави и сакам некои асални да си купам со добив 1000че за нова година па да се подновам хехе:lol:
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892

    Нема на што , од мене искрено :) Убаво да си ги потрошиш и дупло повеќе да добиеш
     
    На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20180104-194424.png
    Какво мислење имате за овој сет? Имате ли купено?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Сетот е супер , но има краток рок на траење , освен ско не си шминкерка не ти се исплати ..
     
  13. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Дали некоја има порачувано Дермакол пудра од македонскиве оналјн продавници на фб? Им пишав, тврдат дека е оргиналот, а е смешна цена 400 денари.
    Порачала ли некоја, која нијанса?
     
  14. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    Јас не би. Сигурно си е сигурно. И која е логиката да ја продаваат оригинал за 400 денари и тоа да имаат ќар на тоа. :)

    Исто како 20 кармини од Худа за 1800 денари, ми иде да заплачам што има луѓе што ги купуваат и се убедени дека купиле оригинал.
     
    На cinderella7, LadyInTheDark, Miss666 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Мислам дека оригиналната се движи 8-12$, зависи каде. Така што не е оригинал.
     
    На Miss666 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  16. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Online.poracki мислам дека ставаше слика дека има оригинал ..
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macii7

    macii7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Од фб страната Dia Lynn (што е постирана погоре)дали има некој порачувано да ми кажи искуства дали производите се тие како што изгледаат на сликите(знам дека се копии на познатите брендови) ама дали изгледаат како на сликата што ја постираат тие,пигментираност,трајност и сл.
    Фала
     
  18. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Барем пудра немојте да купувате фејк што упива во кожата ризик е.И не ми е јасно за оваа пудра посебно каква ќе биде таа фејк кога треба да има висока покривност. :^) Сигурно за ништо не чини.. Инаку да ти кажам и јас на почетокот како тебе се излажав за овие фејк производи бидејќи не бев запознаена со нив и се излажав дека се оригинал,поточно не јас туку поради една моја другарка која ги правеше дека се многу квалитетни братучеда и ги користела нзм што (па ми праќаше фотографии сешто да не зборувам) :drunk: а всушност сакала да ја потцени мојата козметика бидејќи сум користела Голден Роуз...Повеќе не слушам никакви будали.
    И сега кога ми стана се јасно искрено ти велам нека не те лажат и тие тебе дека пудрата е оригинал кога не е..Јас те сфаќам можеби си го имаш меракот за пудрата твој избор си е тоа но подобро да не ризикуваш бидејќи тоа е пудра може да дојде до несакани ствари ти се издига лицето итн...
     
    На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    И јас се согласувам со членката над мене. Имав ист случај со другарка пред две-три години која зимаше ефтина непроверена шминка, и јас со цел памет со проблематично осетливо лице купував со неа, од креми, пудри се до сенки маскари, кармини... Не и се даваа многу пари на шминка а и зошто да давала кога ја имала истата по тродупло поефтина цена и јас се прелажав тука. Се повлошено ми стануваше лицето. И еден ден се освестив дека БАРЕМ за креми и за пудра вреди да се одвои малце повише, тоа го нанесуваме директно на кожата на лицето. Не дека на очите, усните и другите делови од лицето треба да се шлапа се и сешто, мора да се припазува и на тоа. Затоа според мене не само за оние со поосетлива кожа туку за сите е посигурно да се земе проверена марка со добар квалитет од продавница
     
    На LadyInTheDark и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Како сте сигурни дека ќе го добиете тоа што ќе го порачате а не нешто друго:worried:.Ептен сум скептик за вакви работи.А братучедка ми нонстоп порачува четки,сунгерчиња палети од интернет и е презадоволна.
     
    На LadyInTheDark и ludamaja10 им се допаѓа ова.