Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. beautygal

  beautygal Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  na beauty bay se najevtini :)
   
 2. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  3.451
  Пол:
  Женски
  Нарачка направив на 14.03 . Кога одприлика да ја очекувам пратката ?
   
 3. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.660
  Колку време чекате ако вие изгубена пратката? Пред да нарачате нова?
   
  На lipstickmadness му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  IMG_20190327_185500.jpg
  Зошто????;(;(;(

  Едит: не знам што да ви кажам, бев на работ на разочарување ама пробав со amazon pay, it saved my life.
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2019
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.660
  Мене ми стигна нарачката од бјути беј откако помина цел месец и откако ми вратија пари. Не знам што да правам зашто веќе истите производи ги нарачав од Децием, па ако им пишам меил на бјути ми е страв дека ќе ми повлечат пари. (Не планирав дупло да потрошам) А не знам колку ќе ме кошта да им го вратам пакетот. Слични искуства?
   
  На buba4e89 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  Зошто ми стигнала порака, а јас сега ја гледам дека порачката на makeuprevolution ми е cancelled, кога знам, убаво пишуваше, трансакцијата е извршена.
  Им пишав значи, ќе видам што ќе ми вратат, да не ви се има вас случено вака?
  И ID за следење порачка добив. Не знам зошто вака.
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.846
  Пол:
  Женски
  Дали некоја скоро нарачала од lookfantastic дали уште има фри шипинг?
   
 8. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  878
  порачував пред две недели и беше со бесплатна испорака
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.846
  Пол:
  Женски
  Дали сака некоја девојка да поделиме поштарина од бјути беј?
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  Не знам какво искуство сте имале со вашите порачки, ама после 'инцидентов' никогаш повеќе не би се осудила да порачам.
  Имено, ми требаа палети од make up revolution, си ставив 2000ка и сеа си реков и да дојде поштарина нешто, ќе платам.
  Тазе отворена дебитна картичка, стриктно за порачка преку нет, и тоа не било каква - палети што очајно ми требаат.
  Се двоумев од каде да порачам и реков ајде од нивната официјална страна(тогаш им беше роденден и гратис палета даваа).
  Ајде, порачав, нешто имаше проблем со картичката, ми ја одбиваше транскацијата и конечно амазон ми ја прифати. Ми стигна и ORDER ID и порака во која следи дека ќе ми стигне потврда дека порачката е пратена.
  Ми стигна таа порака, мислам имам нешто скриншат(фала богу), не знам колку ќе помогне...
  За подоцна да ми пишат дека порачката е откажана, ни зошто, ни како, одговор нема.
  И не ја знаев целата работа, се напнав пишувајќи и мислев дека амазон се лошите момци, а уствари денес добив повратен(опширен!) одговор од амазон дека само преку нив е направена трансакцијата - не можат да направат refund, мора страницата преку која сум порачала, а цело време револушн ми кажуваа како треба амазон да ги исконтактирам.
  Ужас. Не ми се губат 2к реално, мора да се реши ова, инаку би ги тужела, појма немам како оди чудово, ама стварно класична измама е ова.
  Некоја од вас има слично искуство?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Вака , заканувај се и пишувај им со ГОЛЕМИ БУКВИ. Второ, јави се во call center на Makeup Revolution
   
 12. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  1.752
  Пол:
  Женски
  Zenski sakam da ja naracam na ELF pudrata acne fighting,no nemaat dostava na oficijalniot sajt.Dali postoi voopsto negde vo blizina da se kupi ili od nekoj sajt da se naraca?
  Vi blagodaram odnapred <3
   
 13. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  Ти се има случено тебе, ќе помогне?
  Им се заканив дека ќе ги тужам, дур да сфатив што е работата, после 15 дена, ама небитно, битно сфатив.
  Мора да ги вратат парите.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  485
  Ми се има случено но не со нив, за друга работс беше ова. Се закнував со големи букви мејлови пишував, горе у Subject им пишував дека е ургентно и ствари све тоа
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.846
  Пол:
  Женски
  Требаше да им се јавиш во банката од таму да ја сторнираат сумата на твое барање.
  Јас затоа и не баратам со paypayl бидејќи е комплицирано.
  За тие пари ќе си нарачаше од бјути беј по 4фунти пигментирани сенки.
   
  На ludamaja10 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 16. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  Мислам дека средив. Ми пишаа порака дека амазон ја стопирале исплатата и дека треба повторно да порачам онлајн вечер, ама пред тоа се изнапишував, цел бес го извадив, ама добро е што се исплати. Се надевам дека нема да ме зезнат.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.846
  Пол:
  Женски
  Глоси јас не би ризикувала...
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.846
  Пол:
  Женски
  Патем, јас да прашам дали некоја сака да делиме поштарина за бјути беј. Една палета ми е па не ми се исплати да платам поштарина за една палета...
   
 19. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  8.481
  Пол:
  Женски
  ^^ Ми пишаа демек ги вратиле ама обавезно било да направам пак порачка. Е, сега имам мака со 3D secure и ради тоа не ми ја примаа порачката, па затоа тогаш кога порачував - посегнав по амазон. И тие паметни ја откажале.
  И сеа нема друг начин, ќе одам во банка да ми одобрат или како и да е, зашто сама не можам.
  А, тоа дека имам пасворд пред да ја земам картичката, имам...ама нема кај да го пишам, освен тие опции, нема други.
  Така да, ќе пробам од самата банка да го средат ова, па се надевам овој пат ќе успее со порачката. :)
   
 20. Amelie1708

  Amelie1708 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Истото ми се има случено со бјути беј 3 пати! Нарачките каснеа повеке од месец дена, бев убедена дека се изгубени некаде по пат,зашто обично ми стигаа за максимум 3 недели, еден период ми стигаа за точно 14дена. Им пишав маил, ми вратија пари , не пројдоа неколку дена си стасаа 8)