Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Дали некој има искуство да не стигне нарачка од lookfantastic ? Ја нарачав на 08 Април и уште не е стигната.
   
  На grungy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  7.643
  Мене многу ми каснеше, ама сепак стигна, прати им меил. Мене ми рефундираа па ми стигна нарачката
   
  На Cheryll му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LocoTipico

  LocoTipico Нов член

  Се зачлени на:
  14 декември 2018
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Сакам да нарачам палета од beautybay која чини 48 фунти.. Дали ќе ми ја царинат? Какви се вашите искуства?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  408
  Се е до среќа. Но по правила , да ќе ти го царинат со + ддв..
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.578
  Допаѓања:
  65.106
  Пол:
  Женски
  Пофалба за страницата ecco-verde.com
  Гледам немам пишувано за страницава , решив да порачам пред неколку месеца производи за нега на лице и коса , производите ми стигнаа за 7 работни дена. Инаку ги праќаат од Австрија. Има многу избор на козметика , производи за нега на лице , тело и коса , козметика за бебиња и деца и тоа по поволни цени. Со порачката имаш право на избор до три тестери. Инаку станува збор само за органски производи (Dr.Hauschka , Weleda , Logona , Lavera , Burt`s bees и мн други). Завчера порачав по втор пат. Е сега малку проблем е поштарината, за Грција поштарината над 60 евра сметка е бесплатна , затоа не се исплати да купиш 2-3 прозиводи. Јас чекам да ми се соберат повеќе работи за да порачам :lol:
  За Македонија пак воопшто не се исплати бидејќи нема можност за бесплатна поштарина туку оди со кг - до 1 кг тежина се плаќа 15 евра за поштарина. (n)
   
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vogue.and.vogue

  vogue.and.vogue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  Dali ste naracuvale od stranata na colorpop i dali pristigaat narackite vo Makedonija?
   
 7. marija_maca

  marija_maca Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Да, за 3-4 недели стигаат
   
  На vogue.and.vogue му/ѝ се допаѓа ова.
 8. En4e_21

  En4e_21 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  На LadyInTheDark и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 9. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  408
  Да, брза достава и све е во ред , убаво спакувано
   
  На LadyInTheDark и En4e_21 им се допаѓа ова.
 10. En4e_21

  En4e_21 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам на инфо. Гледам имаат доста попусти, па се мислев дали се оригинални.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  408
  Да да , кон на ГР штандови се исто е
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarryG

  MarryG Нов член

  Се зачлени на:
  29 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали некоја од вас може да ми даде информација дали се плаќа царина за шминки во вредност од 50$ од Colourpop?
  Благодарам
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  408
  Па све над 45€ плсќа царина ако имаш таква (не)среќа :(
   
  На MarryG му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  81
  Девојки дали се плаќа шипинг на lookfantastic? Какви искуства имате од таму?
   
 15. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  36
  Дали Jeffree Star liquid lipstick на beauty bay бил досега на попуст ? Да знам дали да го купувам сега или вреди да се почека ? Или некој од кармините на ABH ?
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.372
  Пол:
  Женски
  До кога трае попустот на бјути беј?
  Сакам утревечер да си направам нарачка
   
 17. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Женски
  Крајот на јули беше спуштен на 13 фунти, поевтин незнам дали бил, и Анастасија исто имаше акција 1+1. Знам за black friday има попусти ама дали би ги намалиле овие незнам.
   
  На Cheryll му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Unicornus

  Unicornus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  571
  Пол:
  Женски
  Дали некој има направено subscription на beauty box месечните пакети од lookfantastic? Гледам доста интересни производи праќаат секој месец, а моментално со попуст една кутија доаѓа 15.30€ за 6 месечна претплата.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mary77

  Mary77 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да нарачам од производите на the ordinary од beauty bay дали може да ми кажете како оди постапката за нарачување и колку e shipping? До сега немам нарачано од интернет страници па би ви била благодарна доколку ми помогнете
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.993
  Допаѓања:
  83.372
  Пол:
  Женски
  Се плаќа со картичка, над 25е е бесплатен шипинг, а испод е 4е шипинг. 20 работни дена се чека.
   
  На Mary77 му/ѝ се допаѓа ова.