Online продавници за шминки

Дискусија во 'Лице' започната од Marija9, 23 април 2012.

 1. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Еј ти стигна нарачка од бјути беј:l: Јас им пишав и ми ги вратија парите, незнам пак дали да ги нарачам истите или и јас да си почекам може и да ми стигне после 2 месеци..(fingers)
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.924
  Пол:
  Женски
  Се изненадив да ти кажам, не ја очекував. Таа мора да стаса пред да се врати назад така ми кажаа овде, а ако е изгубена кај и да е треба да се достави до примачот.
  А дали да нарачаш не знам пошто јас сакав ама се пишманив.
   
  На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rumcherry

  rumcherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Имаат попуст на шминка мк но многу од палетите и други производи ги нема. Ме интересира дали банана бејкинг обичната на револушн одговара за светла кожа, не ептен бела но светла. Некој да ми каже дури ја има... :D
   
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.230
  Допаѓања:
  146.000
  Јас буквално на месинџер им пишувам кога ќе пројдат 20 работни денови, без проблем нареден ден ми рефундираат.
  Банана жолтата, оргиналната, за мене е претемна, а сум светла.
  Хелти Микс 53, Ревлон Колорстеј 120, МАС N5.
   
  На buba4e89 и rumcherry им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.924
  Пол:
  Женски
  Ми стигна после месец и пол, а пари ми вратија на почеток на Јануари.

  Другарка моја ја купи банана обичната и и беше темна, па ми ја даде на мене.
  А јас ја порачав банана лајт од бјути беј која е баш светла. И да ви кажам забележав разлика во пакувањата и декларациите позади.
   
  Последна измена од модератор: 30 јануари 2020
  На rumcherry и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 6. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Нарачката од бјути беј ми стигна денес после 2месеци и 6 дена, они више ми ја рефундираа сумата:wasntme: Вината е во нашиве неспособни служби, што наместо да си ја вршат работат СПИЈАТ и затоа нарачките стојат по месеци зафлени по магацини. LAME ама како и да е среќна сум anyway:party:
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.924
  Пол:
  Женски
  Нели ти реков. :angel:
  Со здравје да си ја користиш сега :inlove:
   
  На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ~Allure~

  ~Allure~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  А они веќе те рефундирале? И сега? Треба нешто да им праќаш што бараат за доказ? Као сега ти се гага производите или како иде тоа хахаха
   
 9. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Со оглед на тоа дека нема тракинг број, тие не знаат каде е нарачката така да производите идат гага 8) 30 фунти и не се малку и тоа нарачката ја направив со попуст на Блек Фрајдеј, ако евентуално ми пишат маил дека знаат дека сум ја добила ке ви пишам тука(fingers)
   
  На ~Allure~ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.230
  Допаѓања:
  146.000
  Не треба да враќате пари.
  Осигурани се за вакви ситуации.
  Башка што е "обесштетување" што не ви стигнално во предвидениот рок.
  А и не верувам да прифатат да враќате пари, од причина што не се замараат.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ~Allure~

  ~Allure~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Ако се осигурани има смисла :) не дека ќе се потепа некој у таков случај пари да враќа. @Ana-Marija24 со здравје да си ги користиш :)
   
  На ludamaja10, Ana-Marija24 и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 12. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Машки
  Во принцип за колку време стигаат нарачките од lookfantastic, според наведениот датум... или?
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.924
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
 14. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Дали нарачките од lookfantastic ви стигнуваат на домашна адреса или треба да се подигнат од пошта?
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  73.922
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш си ги подигнувам од пошта, никогаш не ми ја донеле дома пратката.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.924
  Пол:
  Женски
  Мене во Малта ми ја донесоа до дома ама пошто не бев дома, ми оставија ливче. :)
   
 17. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Малку глупаво прашање но првпат порачувам, од која пошта би требало да ја подигнам тука во Скопје? :$
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  73.922
  Пол:
  Женски
  Ќе ти остави поштарот картонче во сандачето, на него ќе пишува во која пошта е пратката.
   
  На strawberry111 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Мене дома ми ги носат
   
 20. Queen Leah

  Queen Leah Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  ulta beauty имаат ли достава до Мк?