1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

OnlyFans

Дискусија во 'Слободно време' започната од SugarHoney, 17 август 2020.

 1. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  OnlyFans e сајт за споделување најчесто голи фотографии и аматерски порно видеа. Го користат највеќе познати инстаграм инфлуенсерки и поретко парови. За да одредена личност добие пристап до таков контент треба да се претплати месечно. Сумата за претплата ја одредува креаторот и најчесто де движи од 10 до 20 долари. Оваа година стана ептен популарно. Што вие мислите за ова, дали по вас е ок или не, дали би направиле профил со цел да споделувате контент или да се претплатите на нечиј профил.
  Јас немам ништо против, но лично засега не би направила такво нешто бидејќи почнувајќи од семејството луѓето се многу негативно и осудувачки настроени.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  63.037
  Пол:
  Женски
  Ова ти се лесни пари. :) Покажуваш што имаш и лапаш пари од очајни ликови. Оти, колку треба да си очаен да плаќаш за ова. :drunk:
   
  На Anastasia9228, sunshinebabe, ku4ence и 13 други им се допаѓа ова.
 3. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  3.104
  Пол:
  Машки
  OnlyFans е само софистицирана проституција. Никогаш не сум платил, а ниту имам намера, затоа што не ми е предизвик да уживам во жена која е достапна на 5000 мажи...
   
  На Haritiela, Mini.mouse.3, Wahnsinn и 4 други им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.836
  Огромен дел од порно видеата, посебно од оние аматерските, се revenge porn или снимани силувања, ама тебе најголем проблем ти е што е "достапна жената".
  Ми се згади, искрено. Колку треба да ги сметаш жените за животни за да ти е гајле само колку "се достапни"?
   
  На jana123, piksooki, Justicija и 24 други им се допаѓа ова.
 5. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Дали се читаш воопшто? Станува збор за најчесто нормални девојки или парови кои си ги продаваат своите фотографии или видеа, таму нема огласи за секс.
  Имам читано по форуми има луѓе што цели плати оставаат на ова, што стварно не разбирам зошто, слики од голи цицки и порно видеа имаат по интернет за ич пари.. Јас искрено се имам еднаш претплатено на една познаничка чисто како подршка.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  3.104
  Пол:
  Машки
  Да, се читам убаво. Да беа нормални девојки, ќе работеа нормална работа. Тоа се проститутки, кои не нудат секс за 30 долари на некој претплатник, туку за многу повеќе пари на одредена богата клиентела (fingers)

  Ќе ги истоварат во Дубаи кај некое богато чиче, ќе им искешира добра пара, па после ќе прави секакви гадости со нив.
   
  На Safira26, Haritiela, Limpan и 3 други им се допаѓа ова.
 7. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Ајј кој идиотизам говориш човече. Да биле кеширани тие така немало да продаваат свои слики. Лично познавам девојка кој има профил. И не не е проститутка. Прво научи што значи проститутка. Тоа е девојка која нуди секс за пари, а не слики.
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 8. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  5.594
  Не се користи само за голи фотографии, има девојќи кои се сликаат и во бикини или па сликаат најчесто како што гледав стапалата. Креаторот си одредува што ќе снима имаше една девојка кажано дека само видеа за вежбање става па многу дека и се имаат претплатено. Не го гледам ова како проституција. Многу девојки веќе има што се сликаат вака и овјавуваат по инста, бар еве сега ќе си стават на платформава ако се паметни и ем пари ќе си добијат.
   
  На Anastasia9228 и SugarHoney им се допаѓа ова.
 9. 5.11

  5.11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Слично на ова има и на Reddit, ама мислам таму не се плаќа но не сум сигурен
   
 10. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  3.104
  Пол:
  Машки
  Таа нуди слики на тие што имаат во џеб 30 долари, а секс на тие што имаат 100 илјади долари. Колку сте наивни. Се е до цената.
   
  На Safira26 и Аргентина * им се допаѓа ова.
 11. Angie1432

  Angie1432 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  21.219
  Пол:
  Женски
  Ти не беше истата што на една друга тема кај што зборевме за број на сексуални партнери морализираше, кажуваше чии души се нечисти и како другите не вределе?Баш чудно како ова ти е скроз океј.

  Инаку на темава, не, не поддржувам.
   
  На christinnn, Alisa22 и Аргентина * им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.024
  Допаѓања:
  23.322
  Пол:
  Женски
  Ќе плати некој 30 долари, ќе ги зачува сликите, со скринрекордер видеата ќе ги сними и ќе се делат насекаде која е поентата?
   
  На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 5.11

  5.11 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Од скоро 8 милијарди луѓе на планетава доволно е 0,001 % да платат
   
 14. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Тука не се дискутира за сексуални партнери. А и никаде не кажав дека имам профил на кој постирам слики и видеа ниту пак дека планирам да отворам. Ја отворив темава чисто за дискусија пошто годинава ова стана ептен популарно.
  Тоа се случува секогаш скоро но луѓето не престануваат да се претплатуваат бидејќи се споделува нов контент нели. За некој тие фотографии да ги рашири треба да се претплати нели.
   
 15. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.976
  Пол:
  Женски
  Искрено па, демек таа некоја жена ја заболе дали некому му е предизвик и уживање или не, кога некои буквално испокупија толкави куќи и станови со парите од сајтот.
  Како велат, дури има овци за стрижење, зошто да не?
  Или па и волкот сит и овците на број.

  Не сум разгледала што и како е со сајтот, ама ако некој добие 30 долари за слика од стапало, дури овде се козиме за 12ина долари дневница, па алал нека им се. Не да го сликам и лакирам, и фаца ќе му цртам секој ден различна ако треба. :D
   
  На winnie02, staycalm, 1209 и 12 други им се допаѓа ова.
 16. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Вицови за "мали Џоκица"...:?: :D
   
  На 5.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. flawless.

  flawless. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2020
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Првпат слушам и не оправдувам. Која е потребата да се сликам и да нудам мои интимни фотографии на цел свет?
   
  На cresa-jagoda, DiCaprio и Sahlene им се допаѓа ова.
 18. Besmrten

  Besmrten Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Машки
  мислам дека тешко е да се преземат слики од таму, сајтот е многу обезбеден и има правила
   
 19. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.785
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  Следам неколку на инстаграм што нудат нешто повеќе отколку тие слики што ги даваат на инстаграм и пишува OnlyFans ако имаш доволно пари и те мрзи да пребараш малку на интернет, плати па види. СУм видел мастурбирање на таква инфлуенсерка. Платформа за заработување на пари, ако ти чини плати и гледај.
   
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.785
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  Да заработиш пари. :)
   
  На flawless. му/ѝ се допаѓа ова.