1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pismena ITNOO e

Дискусија во 'Канта' започната од natly, 11 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. natly

  natly Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ve molam ako mozete da mi kazete sostaav za pismena
  *Mokta na verbata vo sebe
  *Predizvikot za uspeh ne vodi kon idninata
  *Moite tinejdzerski godini

  Itno mi trebaat za utre ve molambarem kazete mi so da pisuvam posto nemam idea ...
  Fala odnapret :)
   
 2. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.708
  Пол:
  Женски
  ^
  Душичке зошто отвораш вакви теми м? Мислиш дека некој ќе седне и тебе ќе ти пишува писмена/состав? Цук :shake: Ние кога пишувавме писмени/состави САМИ си ги пишувавме тогаш немаше ниту интернет ниту нешто слично на интернет па да барам на чичко Гугл. Сега барем вас полесно ви е да пребарувате да пустите. Е сега последнава тема ми бодна окце. Гледам имаш 15 години и јас сум ги имала некогаш тие години. Тазе тинејџ сум била еве ти си сега, така што, може САМА да си напишеш ТИ за тинејџерските години. Не ти дале ниту за Платон, ниту за Аристотел да пишуваш или некоја си тешка тематика. Ајде сега душо додека дремеш овде на Фемина и чекаш некој добродушен да ти пишува состав додека ти седиш на Фејс и чекаш од небо да ти падне писмената, ќе почнеш да си составуваш писмена. И не се прави тоа од 5 до 12. Ова најдобронамерно ти го кажувам затоа што животот понатаму не е од типот:
  Никој нема да ти рече ФАЛА и обратно.
   
  На Silver.E, Viktorijaaa5, Nati.P и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  Однапред* - со д !
  Темите се многу убави, седни и пишувај, убаво ти кажа Агрона. :!:
   
  На jovana03 и Agrona им се допаѓа ова.
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.077
  Пол:
  Женски
  Прекрасни теми кои поттикнуваат размислување. Тоа е токму она што тебе ти треба, да го активираш мозокот и да размислиш.
  Не пишуваме туѓи писмени. Тебе мрза ти е да ги прочиташ правилата на форумов напишани во што е можно пократки црти, а не пак да читаш цели состави.

  Каква помош бараш поточно незнам. Искрено, не разбирам. Насловите кажуваат се. Како тоа " немаш појма што да напишеш ?! " :^)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.