1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pitbull (Питбул)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од yawn, 23 јули 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  Барајќи да прокоментирам збор-два за него,не ми се верува дека не го сретнав како тема :)
  However,Питбул (Армандо Кристијан Перез) е Американски рапер,пејач,текстописец и продуцент.
  Најпрво се прослави со својата "I Know You Want Me (Calle Ocho)" па "Hotel Room Service",за на крај да добие светска слава и многубројни хитови со најпознати светски музички имиња...
  Мене лично ми се допаѓаат неговите песни,но некако премногу го форсираат и малку здодевни станаа ]:)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Добри се песните :) :*
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Не направил ништо посебно значајно во музиката. Ниту едно значајно дело кое ќе остане да се слуша генерации и генерации. Плус, речиси сите песни му се дуети во кои се појавува на 15 секунди и рапува делчиња кои се без врска.
  Така да, палци надолу за Пит Бул.
   
 4. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Сите песни му се исти, досадни и немаат никаква музичка вредност.

  Одамна изгубениот брат на Денис Екс ќе да е, тој е „квалитетот“.
   
  На Hipster и renata77 им се допаѓа ова.
 5. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Ми се допаѓаат повеќето песни. Добри ми се за играње :dance:
   
 6. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
 7. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  Ги имав во телефонот ''I know you want me'' & ''Hotel Room Service'', џускавме со една другарка на нив.

  Не знам ниедна друга негова песна, а и овие двете погоре се без никаков квалитет.
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Ја сам мала ПИТ БУЛ - ТЕРИЕР! Па и не баш... |(

  Типов ме иритира со капитал И. Ме нервира со самата своја појава. И кога ќе видам дека секоја втора, а ако не и секоја песна е feat. Pitbull исклучувам, жими се.
  Путбул ми е новиот Дејвид Гета. Значи сегде го има, а сепак е доказ дека квалитетот не се постигнува со квантитет.
  Една единствена песна ми е од него интересна за журкање, а се останато да беше без него, ќе ми беше поубаво. Абе нешто како вегетиче кое попримило влага и мувлосало, и не ти треба бе, не ти треба.

  Еве ја песната. Оп цуп са са! Ама мора да имам исконсумирано неколку коктелчиња за да се разиграм на овој сељачизам. Ех што ти е логика, сељачко + сељачко = Пирамида игра :D
  Или само имам убави спомени од една блесава журка на песнава, или сум скренала на момент и знам да го сфатам ремиксов, не знам. Како и да е стискам заби и ја постирам.

  http://www.youtube.com/watch?v=tKugtvlVgMo
   
  На crazyinlove19 и renata77 им се допаѓа ова.
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  А јас баш сакам да ги нервирам тие што го мразат Питбул. :lol:
  jokin
  Има добри песни, понекогаш претерува, мене понекогаш ми е досаден, со кој ќе стигне прави песна, ма даај-take a f***in break, man -.-
  Омилена (засега) ми е таа со ne-yo-give me everything. :)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Негова песна што ја знам каде што само тој пее е Calle me Ocho :wasntme: .
  Па и стварно, само таа му е негова. :D
  Овие што се убацува само :lol: , ми се топ и си ги слушам често, On the floor, I like it, Give me everything tonight, сега ја слушам и оваа со Марк Ентони и ми се допаѓа. 8)
   
 11. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Многу одбивна појава,има нешто селјачко или во неговата физиономија или во неговото држење и пеење со искривена уста,вака нешто[​IMG]
  Не сум сигурна што го прави поголем селјак,но најверојатно несоодветноста на филмот во кој си живее( мачомен,ганстер бр.1 ,мафиозо и сл) и неговата прилично тапа и глупа надворешност,но мислам дека ептен би се вклопил во српската естрада.Како создаден за дует со Миле Китич е,нешто во стил Циле Миле :D
  За песните.....после првата I know you want me,која се покажа неприфатлива за моиве уши,кога и да го начекам го сменувам така да воопшто не му ги знам останатите.Иако не сум во тек со кариерата,не очекувам некои драстични промени во стилот,па и со кој било да сними дует би било варијација на тема(првата песна).
   
  На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  ^ nigga additude, а тој е latino muchacho |(
  Totally unattractive! :puke:
   
 13. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  1.997
  Кога излезе I know u want me јас тоталнооо се вљубив во песната значи година дена и повеќе не ми излегуваше од глава, a постоа Hotel Room Service беше јаготка на шлагот така да покрај овие две песни си го засакав и човеков, интересен акцент има сладок ми е кога зборува :lol: , а и овие новиве песни што му се дуети се добри ! така да мене ми се допаѓа како изведувач :D
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  За вас не знам ал јас би му идела на концерт. Па чоече ќе дојдат ЏЛо, Марк Ентони дури може и ќе се смират :lol:, па Акон, па Енрике, Шакира, Фарел, Аш Аш Ашер :wasntme:
  Он е убацување во добри летни хитчиња најчесто, то ти е летен момак. :D
  Шо знам што фора им стана да биде он рапувачот, а каде каде има боље момци за хитчиња со ft. Mене ми е ок без да го гледам, зашто тие песнички ми се топ, онака апла хитче за 2 месеци и после 1 година не знаеш ни А да кажеш од песната, битно си ја потпевнувал цело лето ил зима. Дури и пола ринг тонови на мобилни се од ова песниве од кучево. И обавезно у дискотеки ќе го слушнеш неговиот глас на 20 секунди. Негови самостални песни ја освен 2 апла што му беа хитови не ни знам други.
  Него на лик е антипатик. Па и стално у одело ко мислиш господин чоек, а да не му ја зборам онаа фацата ко погоре Рената што ја стави, ти доаѓа бокс да му мавнеш, барем намерно тогаш ќе ја криви устата од болка.
  Ах да и да не заборавам ми го има спомнато името во песната Рум Сервис поштовање :rofl:
   
  На Rozich, JoxyTheFreak, BeYourself и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Ауу бре не го можам овај :puke:
  Како зачин ми е, во секоја манџа го има. Досаден е. Ќе си пее, ќе си пее некој изведувач и оп! ете го Питбул да излае нешто |(
   
  На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Има карактеристична боја на гласот, така да од далеку може да се препознае дека станува збор за Pitbull. За овие неколку години додека е на светската музичка сцена има успеано да си изгради сопствен стил и препознатливост, без разлика дали тоа за некои ќе биде вулгарно и одбивно, за други – забавно. Сепак, за да стигнеш до учество во песна на пејачи/ки со поголемо реноме од тебе е успех, бидејќи има нешто во тебе што ги привлекло.

  Лично јас, немам некое посебно мислење за него. Оние неколку песни кои му ги знам и ми се допаѓаат за забава и журка можам да ги слушам, друго – не. Овие денови, како за инает ми се допаѓа Bon, bon. :rofl:

  http://www.youtube.com/watch?v=EPo5wWmKEaI&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=9O72RLP5fF4&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=0ghPCj0wWV8
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Како појава ми е ептен антипатичен, а има неколку добри песнички. Го има секаде, буквално-заради тоа ми е уште поодбивен.
  Омилената од него ми е I know you want me. И искрено се сомневам дека ќе направи подобра некогаш...
   
 18. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Мене ми е баш онака Топ! Ми се свиѓа,да го има само во делови од песни и тоа летни хитовии и можам да кажам дека на сите песни им дава посебен шмек :rock: Досега нема песна што не ми се допаѓа од него!
  Ма го обожаваам :rock:

  http://www.youtube.com/watch?v=2up_Eq6r6Ko :dance:
   
 19. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Првите песни му се најубави I know you want me i hotel room services
   
 20. Tanny

  Tanny Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  401