1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pomognete

Дискусија во 'Канта' започната од andreaka, 8 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. andreaka

  andreaka Нов член

  Се зачлени на:
  8 декември 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Znaci vaka 1 godina sum sredno i ima edno momce so mi se sviga u skolo. Drugarkite pred nekoj den mu kazaa deka go svigam i toj rekol samo onaka simpaticna e. Pominaa nekolku dena a toj nekako me odbegnuva ne sme se zapoznale i taka nekako sramezliv e a nekoi devojcinja uporno go zamaraat so mene. Neznam sto da pravam da se zapoznaam li poso i jas sum sramezliva. :?:
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.255
  Допаѓања:
  34.504
  Пол:
  Женски
  И за ова ли мораше да отвориш нова тема :^)
   
 3. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  486
  Јас мислам дека ако се интерисирал за тебе, ќе ти дадел знак, а и кажи има на другарките твои да не го замараат толку, затоа што уште повеќе ќе направиш да не те примеќа.
  а и има многу теми, не си требала да отвараш нова.
   
  На srcekrsacka и Safira26 им се допаѓа ова.
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464

  Девојче,јасно е дека не му се допаѓаш на дечкото,и сега кога знае дека го симпатизираш уште по непријатно му е.
  Кажи им на другарките да не го замараат за тебе,само така ќе стекне лош впечаток за тебе.
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  ти и другарките сте направиле чекор-сте му дале до знаење дека ти се допага, ама тој не возвратил што значи не е заинтересиран тајната е во-направи чекор па повлечи се да видиш дали ке има реакција а не да трчачаш и ти и тие по него :fubar: уште си девојче имаш само 15 години верувај дека ке следуваат уште многу момчиња :hug:
   
  На Frosina001 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.241
  Допаѓања:
  1.437
  :) Убаво кажа srcekrsacka, но знаеме дека за се во животот дури не искусиш сам не можеш да сфатиш.
  Речи им на другарките да престанат да го малтретираат со тебе, а ти немој да се разочаруваш ако не те свиѓа бидејќи не е ни прв ни последен, секогаш на прво место да си се ставаш себе си и да не се потценуваш.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.