POP Pilates - Cassey Ho

Дискусија во 'Фитнес' започната од ana.n18, 13 јули 2014.

 1. ana.n18

  ana.n18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  56
  Станува збор за ПОП Пилатес вежби за кои имам доста читано позитивни коментари па затоа решив и јас да ги започнам.
  Се' можете да најдете на нејзината веб страна blogilates.com. Постојат месечни календари со вежби и исто така календар со вежби за почетници.
  Јас сум 5ти ден од тој за почетници и сега за сега рано е да зборам за резултати но можам да кажам дека станувам пофлексибилна и за разлика од првиот ден можам да ги правам дневните вежби без проблем.
  Исто така, на нејзината страна покрај вежбите има и разни рецепти за здрава исхрана и верувам дека со комбинирање на двете може да има резултати :) Ќе ве известам кога ќе го завршам почетничкиот календар за состојбата :D
  Инаку Cassey е премногу позитивна и многу ме мотивира. Проверете и кажете што мислите, а за оние што веќе можеби ги вежбаат нека кажат нешто повеќе.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DarkAngelOfLove

  DarkAngelOfLove Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Потполно се согласувам! :D
  Девојката е многу паметна и знае што прави... Чув за неа пред околу 6-7 месеци и одтогаш ја следам и ги правам нејзините вежби.
  Имам само практикувано еден фитнес календар мислам дека беше за мај или така некако :lol:
  Пријатно сум изненадена најмногу од видеата за стомачни мускули :rock: а најпосебно и најомилено видео од нејзе ми е викторија сикрет аб воркаут хихи Немам ништо лошо да кажам...
  ПС. јутјуб каналот tone it up ми е исто така многу добар девојките се супер и прават многу добри вежби!
   
  На ana.n18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
  Браво за девојката! И јас почнав од пред една недела да ги правам нејзините вежби. Кој сака реални резултати треба да ги прави нејзините вежби. Некои вежби малку ми се тешки како за почеток ама не се откажувам, тоа што е тешко носи најдобри резултати ;)
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа колку е само позитивна! Со неа јас
  започнав, кога бев почетник, таа ме мотивираше и имав некое чувство како да е до мене и е мој personal trainer хихихи :D
   
  На mango1, The Saturdays, IamSexyAndIKnowIt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Јас пред некое време почнав со нејзините видеа, случајно барајќи abs workout ја најдов. Ми се допаѓа што има кратки, а ефикасни рутини. И прави вежби што малку делуваат наивно, ама после мускулите ти вриштат од нив :) Памтам кога го вежбав она 6 minute arm workout, си мислев што вежби за раце ќе бидат овие, нит тегови, нит планк. Ама првиот пат дури и не можев да ги издржам до крај :shake: Кејси е супер, само на моменти ме иритира, малку се лигави. А и не мора цело време нешто да збори :D
   
  На IamSexyAndIKnowIt и Elen4e89 им се допаѓа ова.
 6. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Мене пред се ми е многу позитивна како личност и се гледа дека си ја знае работата како што треба и можам да забележам дека долго време ја пратам може 3 години уназад има за овој период многу постигнато во светот на пилатесот. Едноставно мотивира да вежбаш иако те мрзи. Кратки и се видеата и еве јас по календар почнав да вежбам прави комбинации од 3-4 видеа и буквално кога ќе завршиш со вежбите се те боли што е и добро. Ја препорачувам за овој период од годината кога верувам дека сите не мрзи да вежбаме :lol::lol::lol:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  Симпатична е, цело време е насмеана, и делува како позитивна личност. Јас како голем фан на Пилатес често си вежбам дома, и случајно ја најдов. Пријатно се изненадив од нејзините видеа, зашто веќе подолго вежбам Пилатес и понекогаш ми е тешко да најдам потешки и покомплицирани вежби, а нејзините се баш такви иако изгледаат лесно. После неколку видеа од неа по ред не можам да се помрднам. Така што само пофалби за неа :lol:
   
  На Elen4e89 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  Како да го најдам календарот?
  Се зачленувате некако или логирате преку фб и сл.?
   
 9. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Јас се регистрирав на нејзината веб страна и секој месец имаш календар со вежби заштитен со пасворд кој го добиваш на мејл, а инаку има и еден календар за почетници тој е видлив. Страницата е http://www.blogilates.com/ Вежбите од календарот ќе си ги наоѓаш на јутуб :):)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Cassey е родена за да мотивира некого. Друго незнам што да речам.
   
  На sugarlips, Elen4e89 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 11. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа како ги уредува календарите,за секој месец си имаш план,не ти треба никаква опрема за вежбите,ме инспирира да вежбам,нема cuircuit training да повторувам по два три прати едно исто,не ти се здосадува.
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Луѓе јас се мислам да го почнам од утре тој календарот за почетници, што велите?
  Има некоја од вас што го извежбала цел да сподели искуство? :wasntme:
   
 13. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Јас ја вежбам Кејси по календар два цели месеци и сум задоволна многу. Плус си вежбам и други вежби ама битно тие од календарот ги поминувам скоро сите. Ти ја препорачувам.
   
  На BayernKa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Cassey mi e srcka, znaci mnogu e pozitivna i sekogas me motivira dodeka vezbam, kako so rece nekoj gore i jas si mislam deka mi e personal trainer haha, a i od nejzinite vezbi imam najmnogu rezultati :D
   
 15. мишелџ.

  мишелџ. Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Одлична е, се чувствувам κаκо да ја знам цел живот. Навистина е пρеκρасна и κаκо личност и κаκо тρенеρ. :)))
   
 16. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Кога ја гледав кинескињата поп пилатес и вежбав, најзгодна бев! хаха
   
 17. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.254
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Јас поп пилатес календарот за почетници на Кејси го вежбав летото. Првите неколку дена ме болеа мускули и тешко ми беше, ама после тоа веќе се навикнуваш. За резултати имаше дефинитивно, во обем се намалува, се затегаш многу, се слабее и некое килце. Од мене препорака се вежбиве со големо количество на вода и ќе има најдобри резултати.
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  Nekoj da stavi pred potoa rezultati? :D
   
 19. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  786
  Јас одбирам рандом видео,не одам по планот од календарот.Нејзините вежби за стомакот ми се супер.Инаку не мора веќе да се регистрираш на сајтот за да можеш да го симнеш календарот.:)