1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

posledici od predoziranost od diazepam

Дискусија во 'Канта' започната од najmilo, 31 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  Shto bi se slucilo dokolku ispijate 5 apcina diazepam od 5 mg ako znae nekoj neka pishe
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Јас понекогаш пијам само едно апче од 5 за да заспијам, ако си испила ти 5 таблети оди да повратиш.
   
 3. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  nejkam da povratam drugo sakam :worried:
   
 4. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Што е работата? Што толку лошо ти се случило? Зарем така се решаваат проблемите...?
   
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Леле ти се молам не треси зелени .... ако воопшто и помислуваш на самоубиство веднаш да ја тгнеш таа идеа од глава !!!!! што ти е на тебе ... Не се будали !!!!!!! И ни едно апче веќе во уста да не си ставила !!!
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  А што сакаш?
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  мислам дека навистина сакајки или не сакајки ке умреш
  и не си ја барај бељата, оди да повратиш
   
 8. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Самоубиство не е решение :!: .Што и да е лошо ке помине.. :|
   
 9. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Што се случило најмило?

  Пиши те чекаме, ќе ти помогнеме :|
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Јас не од лично искуство, ами од туѓо знам дека од повеќе дијазепами ќе бидеш како во несвест, нема да си свесна што ќе се случува и се ќе ти биде како слоу моушн.
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  ^^^ Ахам да Офи, и ќе спие премногу ... ама од 5 дијазепами не се умира а за останатите ефекти зависи и од колку мг зела таблети... Се надевам не е со план глупост да направи ;)
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  леле најмило ТЕ МОЛАМ немој да го правиш тоа
  низ каков не пекол и ужас поминувам не само јас туку цело семејство па не сум помислила на тоа

  кажи нешто, ке ти помогнеме, за се постои решение
  самоубиството NE E REшENIE
   
 13. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  e nema spas nejkam niss ednostavno ne mi se zivej pojke raskinav 3 godisna vrska i nemozam da ziveam bez nego i tocka.
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.293
  Допаѓања:
  99.667
  Пол:
  Женски
  Абе какво е ова размислување девојко??? Ај он нека оди нека се самоубие???
  Дигни глава и продолжи со животот! :!:
   
 15. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  e nemozam probav i nemozam bez negooo
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.293
  Допаѓања:
  99.667
  Пол:
  Женски
  што се случи? го фати со друга? или тој ти раскина?
   
 17. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  После неколку години колку ли само ќе се смееш на постапкава и муабетов......а уствари дали? Ти не го сакаш животот, не го сакаш Сонцето, не сакаш еден ден да го почувствуваш мајчинството....ти не се почитуваш доволно, неблагодарна си што некој некогаш тебе ти го подарил животот и следствено на истото не се сакаш себе. Дали? :^) ....се дрзнуваш заради моментната слабост да унесреќиш луѓе, АЛООООО!!! :!: :fubar: :fubar: :fubar:
   
 18. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364

  Боже.. има луѓе, што раскинале не 3 годишна врска, туку 10 годишна, и што е решение да се испоубијат сите, така ?!
  Животот продолжува понатаму, ке запознаеш друг дечко, не е крај на светот..
  Луѓе со какви проблеми се соочуваат, па стојат цврсто на нозе, не се подаваат, а она ке се самоубива затоа што дечкото и раскинал ! :devil:
   
 19. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Најмило, дали мислеш дека со тоа што си наумила ќе си го решиш проблемот?
  Сигурно дека не!
  Можеш само да си навлечеш уште повеќе проблеми.
  Ајде пробај да се релаксираш малку, и да размислиш со 'оладена' глава, и да му покажеш т.е да си докажеш сама на себе дека си храбра девојка и можеш да се справиш со било кој проблем во животот.
  Запомни дека никој и ништо на светов не залужува да си го одземеш животот за него !
   
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Сподели го со нас твојот проблем
  Се има решение ,но ти моментално си во заблуда и не го знаеш тоа.
  Пиши ни тука кој е твојот проблем а ние ќе се потрудиме да ти дадеме најисцрпни совети и решенија.
  Нема што да се срамиш што и да е, никој не те знае тука
  а нема ни начин некој да дознае која си.

  Очекуваме твој одговор.
  Со љубов.

  Сите Femina кориснички
  :* :hug: :hug: :hug:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.