1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pulp

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од honorthyself, 13 септември 2012.

 1. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Не знам дали сте слушнале за овој бенд, јас случајно налетав на нив вчера и навистина ми се допаѓа нивната музика.
  Станува збор за британски алтернативен рок бенд формиран во Шефилд, 1978 година.
  Дискографијата им се состои од седум студиски албуми - It (1983), Freaks (1987), Separations (1992), His 'n' Hers (1994), Different Class (1995), This Is Hardcore (1998) и We Love Life (2001)
  Доколку никогаш не сте слушнале, еве дел од песните кои мене ми се допаднаа. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=Skdjcv9Pbwo
  http://www.youtube.com/watch?v=yuTMWgOduFM
  http://www.youtube.com/watch?v=_bZjKC0EaY0
  http://www.youtube.com/watch?v=VwRfAceT ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=snouZdW2 ... re=related
   
 2. theluckycharmms

  theluckycharmms Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  одлични се, ги обожавам сите што ги наведе и би ги додала Disko 2000, Lovesong, Friday i'm in love Just like heaven, Close to me, Boys don't cry... <3