1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Rabota preku leto vo Amerika

Дискусија во 'Канта' започната од diamondgirl, 5 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. diamondgirl

  diamondgirl Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Naredna godina planot mi e da odam vo Amerika 3 meseci na rabota preku agencija. Me interesira dokolku nekoj ima golemo iskustvo od ovaa rabota da mi kaze i raskaze na kratko koja agencija e definitvno najdobra za odenje na rabota vo Amerika i kakvo e iskustvoto? Dali se zarabotuvaat pari , dali e isplatlivo? Istotaka bi sakala da znam koja rabota e najplatena na work and travel usa. Falaaa , your diamondgirl =]
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.959
  Допаѓања:
  55.027
  Пол:
  Женски
  obrazovanie/work-and-travel-t3632/
  Тука можеш да се информираш. Те замолувам да ги прочиташ правилата на форумот и да пишуваш на кирилица. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.