1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Red Carpet + oценување

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 10 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Црвениот килим е поим за мода, убавина, совршенство! Некои ѕвезди појавувајќи се на црвените килими едноствано блескаат, но некои прават и такви утки да се помнат потоа со години.

  Затоа во темава може да ставаме слики од ѕвездите на црвените килими и потоа да ги оценуваме. Ќе ги увидиме најдобрите комбинации, најголемите утки и ќе го увидиме нашиот вкус за мода ;)

  Секако темава ќе е најактуелна после Оскари, МТВ награди, Греми, филмски фестивали ... ама сепак во Холивуд секојдневно се случуваат премиери и забави така да секогаш има најнови фотографии од RED CARPET.

  За почеток еве неколку слики од ѕвездите овие денови.
  Eva Mendes at the Los Angeles Philharmonic 2010/2011 Season Opening Night Gala
  [​IMG]
  Sarah Jessica Parker at New York City Ballet Fall Gala
  [​IMG]
  Son Ye-Jin at 2010 Pusan International Film Festival
  [​IMG]
  Blake Lively at Tiffany & Co. Introduces Eyewear
  [​IMG]
  Dania Ramirez arrives at the FENDI Boutique opening
  [​IMG]
  Sienna Miller attends the opening ceremony of the 21st British Film Festival
  [​IMG]
  Rihanna attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  Keira Knightley attends the Chanel Ready to Wear Spring/Summer 2011
  [​IMG]
  Dita Von Teese attends the Jean Paul Gaultier Ready to Wear Spring/Summer 201
  [​IMG]

  Moже да оценува од 1 до 10 и да си искоментираме што ни се допаѓа, а што не. :$
   
  На Wild-GirL му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ај јас да почнам... :D

  Ева Мендез
  [​IMG]
  Фризурата и е убава, фустанот е во ред, погоден е за ваков настан, но само во горниот дел не ми се допаѓа кај градите, премногу е широк...А накитот, и чантата се супер.
  Оценка: 8/10


  Сара Џесика Паркер
  [​IMG]
  Воопшто не ми се допаѓа оваа комбинација. Фустанов како некој најлон, косава ептен „залижана“...а и накиов е катастрофа...згора на се и чантата... :puke:
  Оценка: 1/10


  Son Ye-Jin
  [​IMG]
  Да почнам од фризурата...најобична и е...онака...фустанов ептен е како за некој бал...а и нема накит употребено...
  Оценка: 2/10


  Blake Lively
  [​IMG]
  Фризот, чевлите, и шминката се во ред...но фустанов малку со чуден крој е ... чудно ми делува..
  Оценка: 4/10


  Dania Ramirez
  [​IMG]
  Прекрасно фустанче, ја истакнува убавата линија...и чевлите се убави, само мислам дека подобро би и стоела пуштена коса, но и вака е ОК.
  Оценка: 9/10


  Sienna Miller
  [​IMG]
  Долниот дел од фустанов некако не ми се допаѓа, но ок е...чевлите се едноставни...
  Оценка: 5/10


  Rihanna
  [​IMG]
  Со еден збор...катастрофално. :puke:
  Оценка: 0/10


  Keira Knightley
  [​IMG]
  Палтово не и било потребно...но и фустанчево не е баш убаво...во целина..не ми се допаѓа...
  Оценка: 2/10


  Dita Von Teese
  [​IMG]
  Ваков стил негува...и оваа комбинација е во нејзин стил...
  Оценка: 6/10  -Толку од мене...се надевам дека е во ред. ;)
   
  На Angela12345 и rossonerka им се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  [​IMG]
  Ми се допаѓа оваа комбинација, во склоп на настанот, убаво искомбинирано, елегантно... 10
  [​IMG]
  Фустанот е премногу светкав и накитот барем да бил боја како чантата. Косата, одвратна. Како да нема пари фарба да си купи и да се нема измиено 2 недели :puke: 2
  [​IMG]
  Се сложувам дека фустанот е премногу балски. Да бил истиот само некаде под коленици должина би било поубаво. Исто нема додадено накит и делува не-целосно. 3
  [​IMG]
  Баш необично фустанче, ама некако не ми е за толку свечена пригода. Фризурата ништо посебно, а и нема многу шминка. 4
  [​IMG]
  Оваа комбинација најмногу ми се допадна досега од сите. Убаво фустанче, не е премногу нападно а и неа убаво и стои. Чевлите се супер искомбинирани. 9
  [​IMG]
  Не обожавам тигреста облека. Ептен ефтино ми изгледа. Според мене 4
  [​IMG]
  Ријана, веќе незнам што се замислува и зошто мисли дека е интересна :^) По грда комбинација немам видено досега, уште и чорапите тегет кога ќе ги видам.. Уф бљак :puke: И нула е многу за ова :puke:
  [​IMG]
  Премногу обично и демоде. Јас овака да излезам низ град ќе ме измеваат |( 2
  [​IMG]
  Ми се допаѓа оваа комбинација и неа прекрасно и одговара. Се е во склоп и нема ниту еден кикс. 9
   
  На Wild-GirL му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  [​IMG]
  Ми се допаѓа фризурата, накитот, но фустанот ми е ужасен. Ми дава впечаток дека е бремена, па како да ги прикрива вишокот на килограми, наместо да го истакни деколтето. 5/10
  [​IMG]
  Едноставно ужасно! Фустанот како да е купен од тезга, а косата како да немала пари за да се исфарба. Плус чантата и е тотална утка! 1/10
  [​IMG]
  Мала и слатка девојка, на која мислам дека би и одговарале некои тасни фустанчиња. Вака ми е не како за на бал, туку како за на маскенбал. Како да има „наврено“ вреќа на неа. 3/10
  [​IMG]
  Најубава во споредба со горенаведените. Едноставна, но сепак блеска. Најмногу ми се допаѓа Фризурата. 8/10
  [​IMG]
  Се ми е океј, само мислам дека фустанчето би требало да има посветла боја. Таа има темен тен и како да ја затвора. Се останато е одлично искомбинирано. 7/10
  [​IMG]
  Прекрасна е ако ја гледам до половина. Од половина надолу, ми изгледа како проститутка. 5/10
  [​IMG]
  Ужас! Ужас! Ужас! Радиоактивен ужас! :puke: :@ -10/10
  [​IMG]
  Фустанчето не ми се допаѓа баш, но може да помине. Но палтото и чантата се... :x 2/10
  [​IMG]
  Со нараквиците и фризурата ми личи како да е излезена од некој хорор филм, во кој глумела вештерка. Ме потсетува на Анџелика Хјустон во Адамс фемили. 4/10
   
 5. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Нема да ги повторувам сликте :) само ќе оценувам (ќе се правам Монси :lol: )
  Eva Mendes at the Los Angeles Philharmonic 2010/2011 Season Opening Night Gala
  Убав фустан , меѓутоа и мене не баш ми е јасен горниот дел, меѓутоа ОК е , се на се добро осмислено
  8/10
  Sarah Jessica Parker at New York City Ballet Fall Gala
  Ништо од ова не ми се допаѓа, меѓутоа оцената е "висока" поради актерката, сепак е добра ;)
  2/10
  Son Ye-Jin at 2010 Pusan International Film Festival
  Ми се допаѓа фустанот, и според мене е супер што нема накит, зошто сепак горниот дел од тоалетата е со прекрасен дезен, на кој доколку се стави и накит би изгледал пренатрупано. Вака е баш ок и уредно. Свечено, а премногу нежно.
  9/10
  Blake Lively at Tiffany & Co. Introduces Eyewear
  Некако многу недефинирано ми изгледа, неможам да се вклопам во приказнава со фустанот :?: Кројот воопшто не ме бендиса. Чевлите ми изгледаат доста ефтино, а фризурата попрво би ја вклопила во некоја по спортска комбинација.
  1/10
  Dania Ramirez arrives at the FENDI Boutique opening
  Конечно еден покомплетен стајлинг. Прекрасна тоалета, која е совршена за истакнување на убава фигура. Чевлите се исто така супер. Единствена замерка можеби би била за фризурата, меѓутоа не е страшно, добра е :wasntme:
  9/10
  Sienna Miller attends the opening ceremony of the 21st British Film Festival
  Чудесно , премногу обичен фустан (ако можам така да го наречам) за вакви манифестации. Да не зборувам за тоа дека мразам животински принт :(
  1/10
  Rihanna attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  Ваму и јас би одела со 0... мислам навистина што е многу ,многу е :x
  0/10
  Keira Knightley attends the Chanel Ready to Wear Spring/Summer 2011
  Фустанот е добар, меѓутоа палтото, чевлите и чантата никако не ми се вклопуваат во приказната.
  3/10
  Dita Von Teese attends the Jean Paul Gaultier Ready to Wear Spring/Summer 201
  Дефинитивно нејзин стил. Браво за незаменливата Дита . Ми се допаѓа кај нејзе тоа што го негува она што е добро препознатливо за неа, што е секогаш своја.
  10/10
   
 6. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.751
  Допаѓања:
  5.363
  [​IMG]
  Не е лош ама некако ваква нежна нијанса ме асоцира на ноќница 5/10
  [​IMG]
  Фустанот во нејзин стил е ок, ташната тотална утка, а косата не можам ни да ја гледам а не да ја кометирам :puke: 2/10
  [​IMG]
  За вакви настани може да се носи и ваков раскошен фустан и добро е што не ставила накит 6/10
  [​IMG]
  Ова ми се ептен допаѓа, интересно е, шик, и добро вклопено со штиклите и фризурата 8/10
  [​IMG]
  10/10 комбинација, напротив мислам дека бојата е добро вклопена, прекрасно :)
  [​IMG]
  Премногу формално горниот дел а анимал принтот заникаде како да го облекла првото што го нашла 1/10
  [​IMG]
  Е вакво нешто треба да е забрането со закон, значи без вкус и стил, грозно, без оценка и коментар
  [​IMG]
  Не е лошо. боите се ок добро искомбинирани, онака кежуал 8/10
  [​IMG]
  Ракавиците се премногу 9/10
   
 7. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Убав е фустанот но некако не е дефиниран незнам дали е лошо застаната или што и да е некако во делот на половината ми има вишок материјал и + завршетокот на фустанот не ми се свиѓа со тие бранчиња :? , фризурата и накитот се Ок 8/10
  [​IMG]
  Не ми се допаѓа фустанот, ми делува како некој најлон плус доле гледам едно шпицче ако и е тоа кондурата :o накитот ништо посебно, фризурата неубава 3/10
  [​IMG]
  Горниот дел од фустанот ај до некаде може да се прифати али долниот ау Не! како кич завеса! 2/10
  [​IMG]
  Убаво фустанче, но и фали накит и Фризурата би можела да биде многу по убава, вака ко да станала од спиење 8/10
  [​IMG]
  Нешто ми е одбивно кај фустанов незнам што :^) али се на се не толку лоша комбинација (но не ни убава) 6/10
  [​IMG]
  Убава ми е... Ми се допаѓа све ;) 9/10
  [​IMG]
  Хахах Што е со Ри-Ри?! :D Како циганче од гетото :lol: Тапа! За прв пат да не ми се допаѓа како е Ријана облечена 2/10
  [​IMG]
  Уф фустанчево :worried: во долниот дел како везено да е.. не ми се свиѓа ниту пак кондурите Фризурата и шминката се во ред исто како и ташната и палтото ( ми заличе на Седеф! :D ) 5/10
  [​IMG]
  Во нејзин стил.. :) Не ми се допаѓа делот што виси од фустанот, другото ќе помине ;) 6/10
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  [​IMG]

  Ева изгледа прекрасно. :) Ми се допаѓа фустанот, а и комбинацијата на накитот со него. Фризурата е ок и шминката не е нападна :) 10/10

  [​IMG]
  Комбинацијава ја прави да изгледа уште најмалку 5 години постаро. Комбинацијата на накиот не е соодветна, а и чантата заедно со белите чевли е тотална утка. Не ми се допаѓаат ниту шминката и фризурата. 1/10

  [​IMG]
  Фустанот е ок, фризурата делува несредено, а можела да употреби и повеќе накит. 7/10

  [​IMG]
  Комбинацијава е добра, само не ми се доопаѓа изборот на чевли и фризурата. 8/10
  [​IMG]
  Одлично скоцкано, немам забелешка. :lol: 10/10
  [​IMG]
  Како што спомна некој погоре - делува премногу ефтино. 2/10
  [​IMG]
  Одвратно. :shake: Не ми се допаѓа како и стои црвенава коса. 0/10

  [​IMG]
  Би било далеку подобро да не го облечела палтенцето и да облекла други чевли. 5/10

  [​IMG]

  Во склоп фустанот, шминката, фризурата и чевлите делуваат премногу женствено. :) Само не ми се допаѓаат чантата и ракавицата. 9/10
   
 9. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Eva Mendes Ми се допаѓа,секогаш зна да се облече убаво и да искомбинира убаво, од мене чиста 10
  Sarah Jessica Parker Катастрофално,никогаш не била убаво облечена.Фустанот како од најлон да е правен,плус клала две ланчина и изгледа грдо,а за косата да не прајме муабет,од мене 0
  Son Ye-Jin Не ми се свиѓа горниот дел од фустанот,и косата и е најобична.Од мене 4
  Blake Lively Не е нешто нај али сепак ок.Од мене 5
  Dania Ramirez Прекрасно искомбинирано од глава до пети.Чиста 10
  Sienna Miller Не е лошо само не ми се свиѓа здолништето.Од мене 6
  Rihanna Најголема 0 како за на маскембал облечена.Грозно :puke:
  Keira Knightley Па не е лошо ни ова али не ми е некако облечена за на Red Carpet
  Од мене 7
  Dita Von Teese Супер е све али не ми се допаќа ракавицата,затоа од мене 7
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  [​IMG]
  фризурата, шминката и додатоците се ок, ама фустанот ми личи на ноќницата на мама, не е толку лош, ама можеше малку го среди, во горниот дел изгледа ужасно - 6/7
  [​IMG]
  :o не знам што од што е полошо, дали ужасната коса, како немиена со денови, која ми создава нагон за :puke: , фустанот-најлон, накитот, или белите шпиц чевли со кафената огромна чанта што не одговара ни на облеката, ни на приликата :puke: - -100
  [​IMG]
  ме потсеќа на малечка нежна принцеза - 9
  [​IMG]
  добро искомбинирано, само мислам дека ланчето е непотребно тука - 8 :?:
  [​IMG]
  фризурата не ми се допаѓа - 8
  [​IMG]
  со здолништето изгледа на проститутка - 5
  [​IMG]
  најјака е нема што, многу убаво искомбинирано :lol: , шала на страна со шарениот фустан, црвените шпицести чевли врз тегет чорапи и накитот во сите можни бои, ме потсеќа на некоја циганка што пита....не бре што зборувам јас, па ова ни циганка не би го облекла :lol: , ме разочара
  [​IMG]
  да бев таму би и го истргала палтото, стварно не знам зошто го ставила, фустанот и е ок, а чевлите со чантата воопшто не се одговараат, нешто од нив требало да смени
  [​IMG]
  една од подобро облечените, само делот од фустанот што виси не ми се допаѓа, ама се на се добра е - 9
   
 11. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Eva Mendes - ми се допаѓа, само фустанот е преширок во горниот дел.
  Sarrah Jessica Parker - фустанот и е катастрофа, комбинацијата на чевли и чанта е ужасна, косата и е како да не ја миела 10 дена претходно. |(
  Son Ye-Jin - фустанот би изгледал поубаво ако е пократок. Исто така, треба да се додаде малку накит.
  Blake Lively - се е во ред, но фустанот е малку чуден.
  Dania Ramirez - фризурата е лоша и го упропастува целокупниот впечаток, иако се друго е прекрасно.
  Sienna Miller - делува многу ефтино, како што кажаа некои од девојките погоре.
  Rihanna - Ме разочарува во последно време. Порано се облекуваше далеку поубаво. Немам зборови. :puke:
  Keira Knightley - палтото не се вклопува во комбинацијата исто како и чантата.
  Dita Von Teese - ракавицата и тоа што виси од фустанот не чинат. Најмногу ми се допаѓа од сите.
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  [​IMG]
  Интересна комбинација, одлична за вакви прилики. 10/10
  [​IMG]
  Долг фустан кој премногу светка и сјае со ужасна боја, шпиц штикла и чанта која не се вклопува. Катастрофа. 1/10
  [​IMG]
  Премногу широк фустан, со премалку накит. 3/10
  [​IMG]
  Интересен, а воедно и чуден фустан. Но без накит и чанта не изгледа убаво. 7/10
  [​IMG]
  Интересен фустан, со исто така премалку накит и без чанта. Фризурата не ја сфаќам, не ми се допаѓа. 5/10
  [​IMG]
  Премногу обично и просто за црвен килим. Сакото можело да биде во друга боја, не црно, бидејќи не се разликува од горниот дел. Можела и подобро да се облече. 6/10
  [​IMG]
  Катастрофа. Што би рекле Србите: Све ми боје лепо стоје! 0/10
  [​IMG]
  Сакото баш и не и требало, можело и без него. Чевлите воопшто не ми се допаѓаат, а требала да додаде накит. 4/10
  [​IMG]
  Ракавицата и марамата што и виси од страна не и требале. Требала да разбие монотонија и да додаде некоја друга боја, инаку се на се добро изгледа. 6/10
   
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Eva Mendes at the Los Angeles Philharmonic 2010/2011 Season Opening Night Gala
  [​IMG]
  10, Добро и стои бојата, а и ја отвора.
  Sarah Jessica Parker at New York City Ballet Fall Gala
  [​IMG]
  Сара Џесика Паркер, скоро никогаш не прави утка во модните комбинации, ама изгледа тука кикснала, не ми се допаѓа големото ланче што виси на неа, и бојата на фустанот, meatcolor. 7
  Son Ye-Jin at 2010 Pusan International Film Festival
  [​IMG]
  Убав е фустанот, и убаво и стои. Само изгледа многу ''шуто'', со само два прстена кои одвај се забележуваат. Ланче или додаток во косата, добро би и стоел. 8
  Blake Lively at Tiffany & Co. Introduces Eyewear
  [​IMG]
  Ланчето било безпотребно, глупо изгледа. 5
  Dania Ramirez arrives at the FENDI Boutique opening
  [​IMG]
  7. Класика, мада не ми се допаѓаат обетките и фризурата.
  Sienna Miller attends the opening ceremony of the 21st British Film Festival
  [​IMG]
  4, Ок, можела друга боја на кармин да стави, ама и вака изгледа впечатливо. А и ми изгледа како да е облечена за на работа, не за на Red Carpet. 8)
  Rihanna attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  -0. Одвратно. Чорапи и отворена штикла?! :puke:
  Keira Knightley attends the Chanel Ready to Wear Spring/Summer 2011
  [​IMG]
  3. Не е за на Red Carpet, иако е добра комбинација.
  Dita Von Teese attends the Jean Paul Gaultier Ready to Wear Spring/Summer 201
  [​IMG]
  Too much, премогу е. Ракавиците не и требале, ама добра е. 8

  Добра тема rossonerka. :hai:
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Досадно ми е ај ќе ставам нови слики и ќе си искоментирам на истите :lol:

  Coco Rocha at Designer of the Year Award at the Petit Palais.
  [​IMG]
  Erin McNaught arrives for the Australian Nickelodeon Kids' Choice Awards 2010
  [​IMG]
  Heidi Klum attends the 'Heidi Klum for New Balance' launch party
  [​IMG]
  Amber Rose arrives at the Louis Vuitton fashion show during Paris Fashion Week Spring/Summer 2011.
  [​IMG]
  Dakota Fanning attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  Alexa Chung attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  Rachel Bilson at the Cavalli anniversary party.
  [​IMG]
  Alessandra Ambrosio attends Vogue 90th Anniversary Party
  [​IMG]
  Leona Lewis attended the amfAR party
  [​IMG]
  Olivia Wilde arrives at the opening Gala and "Unmasking"
  [​IMG]


  Coco Rocha at Designer of the Year Award at the Petit Palais.
  Елегантен изглед и тоа на рамениците му дава сосема поинаков рок изглед на фустанов. Не ми се свиѓа, пренападно е во случајов со тие конуси. Ташната е убава 4/10
  Erin McNaught arrives for the Australian Nickelodeon Kids' Choice Awards 2010
  Фустанов ме потсеќа на полуматурантка :D Ама добро станува збор за детски доделувања на награди, така да изгледов е во ред, иако премалецко фустанче и предетско за мој вкус. Во овој фустан можам да замислам 10 годишно девојче. Чевлите се прекрасни :inlove: 5/10
  Heidi Klum attends the 'Heidi Klum for New Balance' launch party
  Ауууу грд капут! Фустанот е во ред, чевлите се наааајпрекрасни, ама капутот ја уништува целата комбинација 5/10
  Amber Rose arrives at the Louis Vuitton fashion show during Paris Fashion Week Spring/Summer 2011
  Оваа и Гага ми се врв за коментирање :D Грчка божица у плава варијанта со розеви ципелки? :lol: Јок, пренападно, преколоридно, не е мој вкус. Ама сепак забележително. 2/10
  Dakota Fanning attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  Ау фустанов вришти! Погрд неможела да облече, розева дреч кожа. Бљак. Па и обично елече. Па и бордо-кафени штикли кои не одговараат на ништо. лошо 2/10
  Alexa Chung attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  хах си помислив дека станува збор за куќна помошничка. Тоа фустанов за слугинка е. А чевлите никакви. 1/10
  Rachel Bilson at the Cavalli anniversary party.
  Иако е животински принт фустанов ми се допаѓа ептен, па и црвеното ташниче ја разбива монотонијата 8/10
  Alessandra Ambrosio attends Vogue 90th Anniversary Party
  Лепота бре. Секси, модерно, добро ланче и колку за информација сите девојки носеа маски, колку да не мислите дека и е детал :D 9/10
  Leona Lewis attended the amfAR party
  Нели ја убива оваа монотоност? Досаден црн фустан, неинтересен, никаков детал, испеглана обична коса и шминка... 2/10
  Olivia Wilde arrives at the opening Gala and "Unmasking"
  Ептен гала фустан, ама никаков детал, акцесорис, плус косата ко сама да си ја средувала 4/10
   
 15. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Coco Rocha at Designer of the Year Award at the Petit Palais.
  [​IMG]
  Ми се допаѓа како изгледа, необично е и убаво изгледа. Приметувам дека ташната и штиклите не одговараат. 7/10
  Erin McNaught arrives for the Australian Nickelodeon Kids' Choice Awards 2010
  [​IMG]
  Супер, одлично и ги истакнува нозете кои и онака и се убави. 10/10
  Heidi Klum attends the 'Heidi Klum for New Balance' launch party
  [​IMG]
  Фустанчето е убаво ама елекот ја уништува целата комбинација. Штиклите се феноменални ама и треба уште некој плав додаток. 6/10
  Amber Rose arrives at the Louis Vuitton fashion show during Paris Fashion Week Spring/Summer 2011.
  [​IMG]
  Како некоја божица ми изгледа :lol: Штиклите уништуваат се. 5/10
  Dakota Fanning attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  Катастрофа...можела друга комбинација да одбере. 1/10
  Alexa Chung attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  [​IMG]
  Исто и ова..одвратно, не личи на фустанче. Добри и се тие на нозете. 2/10
  Rachel Bilson at the Cavalli anniversary party.
  [​IMG]
  Прекрасно...убаво и стои..убаво искомбинирано, само можела и црвен кармин да стави убаво би стоело. 9/10
  Alessandra Ambrosio attends Vogue 90th Anniversary Party
  [​IMG]
  Комбинацијава не ми се допаѓа воопшто, ама она е убава и изгледа добро. 4/10
  Leona Lewis attended the amfAR party
  [​IMG]
  Едноставно и убаво. Можела и некој накит да стави. 8/10
  Olivia Wilde arrives at the opening Gala and "Unmasking"
  [​IMG]
  Како завеса да ставила на неа, не ми се допаѓа. 2/10
   
 16. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Coco Rocha Добра замисла ама некако не исполнета..не знам нешто не ми штима на фустанов...а и какви се тие мартинки што ги носи ( на тоа ми личи) 6/10

  Erin McNaught Интересно за девојче на нејзина возраст..малце кратко сукњичево..ама утка нема..штиклите перфект 10/10

  Heidi Klum Да не беше палтово 10ка...и ја квари целата комбинација 10/10

  Amber Rose Со еден збор ужас :puke: Грчка божица како да не :tmi: 1/10

  Dakota Fanning Ноу комент :puke: :puke: :puke: 0/10

  Alexa Chung Кој ги облака жениве за Ред карпет :x Катастрофа и фустанот и чевлите 1/10

  Rachel Bilson Анимал принт не обожавам..ама Рејчел супер изгледа...некако долниот дел можел поширок да биде, ја отцртува во кукови 10/10

  Alessandra Ambrosio Црвена боја не сакам ама на неа добро изгледа...некако не е мој вкус фустанов 8/10

  Leona LewisЦрно класика...секогаш добро изгледа..не е лошо 9/10

  Olivia Wilde Супер...и боја и фустан..фали накит ама добро е 10/10
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Coco Rocha at Designer of the Year Award at the Petit Palais. - Не знам фустанов на што и личи , ни тие кломпи ли , мартинки ли .. што ли се ? 1/10
  Erin McNaught arrives for the Australian Nickelodeon Kids' Choice Awards 2010- Ми се допаѓа комбинацијата , и фризурата . 10/10
  Heidi Klum attends the 'Heidi Klum for New Balance' launch party - Вака како парчиња облека ок се , ама лошо комбинирани . Не знам на што и одговараат штиклите :^) 2/10
  Amber Rose arrives at the Louis Vuitton fashion show during Paris Fashion Week Spring/Summer 2011. - Фустанот ми изгледа како чаршав што го замоткала , штиклите розеви :fubar: И тоа крзненцето зошто е :lol: 1/10
  Dakota Fanning attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week - Оваа како да има 50 години , што не облекла нешто за нејзина возраст? 1/10
  Alexa Chung attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week - Со ова фустанчево ми заличи на слугинка , а и тие чевлите :puke: 1/10
  Rachel Bilson at the Cavalli anniversary party. - Ми се допаѓа фустанот и фризурата , а и ташната убаво се влопила :)1/10
  Alessandra Ambrosio attends Vogue 90th Anniversary Party - Многу добра комбинација ама може некое килце повеќе :lol: 10/10
  Leona Lewis attended the amfAR party - Со косата како тажна врба ми е , има пари , можела да ја извитка :) А и фустанов не знам .. 5/10
  Olivia Wilde arrives at the opening Gala and "Unmasking" - Не ми се допаѓа фустанот , ни косата , ни накит нема .1/10
   
 18. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Coco Rocha at Designer of the Year Award at the Petit Palais.
  Грдо,грдо,погрдо не можеше да биде 1/10
  Erin McNaught arrives for the Australian Nickelodeon Kids' Choice Awards 2010
  Прекрасно е... 10/10 :)
  Heidi Klum attends the 'Heidi Klum for New Balance' launch party
  Хајди,ват ју дан? 3/10
  Amber Rose arrives at the Louis Vuitton fashion show during Paris Fashion Week Spring/Summer 2011.
  И така не ми е симпатична ама коа го видов фустанов и штиклите |( 1/10
  Dakota Fanning attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  Што е со фустановв?? :o :tmi: 1/10
  Alexa Chung attends the Miu Miu Ready to Wear Spring/Summer 2011 show during Paris Fashion Week
  :o :o ОМГ,неможамм...1/10
  Rachel Bilson at the Cavalli anniversary party.
  Да не беше со животински шари ќе си добиеше 10 ама вака 9/10 од мене :D
  Alessandra Ambrosio attends Vogue 90th Anniversary Party
  Убаво,ма да бојата на фустанот малце боде очи :worried: 7/10
  Leona Lewis attended the amfAR party
  Убаво особено косата...Ех да можев да ја исправам вака 10/10
  Olivia Wilde arrives at the opening Gala and "Unmasking"
  Ништо посебно :yawn: 5/10
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.070
  Coco Rocha - воопшто не ми се допаѓа, тоа на рамениците па на ништо не личи, многу е пренатрупано и фустанот ко да е голем, карминот воопшто не се усогласува 0/10

  Erin McNaught - фустанот и комбинацијата е супер, но за матурантка! 5/10

  Heidi Klum - фустанот ми се допаѓа многу, но што и требал елекот? Исто и чевлите не ми се совпаѓаат со целата комбинација 3/10

  Amber Rose - фустанот и бојата на фустанот се доста интересни, но чевлите уништуваат се, не сфаќам каква врска има крзното во оваа летна комбинација, се вкупно е утка од мене 3ка само заради фустанот 3/10

  Dakota Fanning - кожен розев фустан? првпат гледам нешто вакво и навистина е грдо, таква млада девојка-девојче облечена во овој ужас за очи... 0/10

  Alexa Chung - вака ли на ред карпет? баш како што имаше спомнато како куќна помошничка, а пак чевлите = опинци. 0/10

  Rachel Bilson - прекрасна комбинација, обожавам енимал принт во комбинација со црвено изгледа совршено, се надевам дека и чевлите и се црвени, фустанот е навистина прекрасен.. 10/10

  Alessandra Ambrosio - она е преубава и шминката и фризурата и се топ, ама фустанот ми е многу кич, оправдување е тоа што е на забава со маски :) 4/10

  Leona Lewis - едноставно и убаво, и фали само некоја голема огрлица за да блеска повеќе, и на ваква комбинација повеќе би одговарало косата да е во некоја пунџа. 8/10

  Olivia Wilde - типичен фустан за гала вечер, ми се допаѓа и нејзината шминка и фризура 6/10
   
 20. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Coco Rocha
  [​IMG]
  Сакала да изгледа поинаку и пооригинално, но сепак ова не и испаднало така како што замислила...Карминот премногу дречлив, а и целава комбинација испаднала малку чудна...
  Оценка: 2/10

  Erin McNaught
  [​IMG]
  Убав стајлинг, посебно ми се допаѓаат чевлите, и косата.
  Оценка:10/10


  Heidi Klum
  [​IMG]
  Елеков воопшто не се вклопува во комбинацијава, убави чевли но не одговараат во оваа црно-бела комбинација...инаку косата да и била пуштена подобар изглед би имала.
  Оценка: 4/10


  Amber Rose
  [​IMG]
  Ова преку рака обесеново навистина незнам што и значи...инаку фустанов ај некако пoминува...ама чевливе од кај ги најде розeви бее... :puke:
  Оценка: 2/10


  Dakota Fanning
  [​IMG]
  Ептен забегано ми изгледа вака...ко во некое шише да е пикната...а и чевливе се аут....
  Оценка:1/10


  Alexa Chung
  [​IMG]
  Фустанчево не и е баш за на Fashion Week, а чевливе ... катастрофални.
  Оценка: 1/10


  Rachel Bilson
  [​IMG]
  Интересен женствен сталјинг...би се согласила дека црвен кармин би ја направил оваа комбинација уште поубава :)
  Оценка:9/10


  Alexandra Ambrossio
  [​IMG]
  Убава шминка и фризура, и интересни детаљи само мислам дека фустанов да беше во друга боја или пак да беше пократок подобро ќе изгледаше.
  Оценка: 7/10


  Leona Lewis
  [​IMG]
  Виткана коса дефинитивно повеќе и одговара, вака ми изгледа многу постара. Фустанов не е нешто посебно...и фали малку накит.
  Оценка: 6/10


  Olivia Wilde
  [​IMG]

  Фризурава...ужасна...шминкава некако ја прави постара...а за фустанов...незнам што да кажам...не ми се допаѓа баш...
  Оценка: 3/10