1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Room art

Дискусија во 'Дом' започната од Marojo budalO, 26 април 2016.

 1. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Ајде да видиме девојки..
  На едниот форум нешто не разработи мн мн темава да видиме дали некого овде го интересира?! :)

  Рум арт може да бидат тапети, големи или повеќе слики една до друга или пак може да е цртано..
  Мене највеќе ме привлекува цртаното, уникатно е, совршено..
  Кога ќе си ја дотеруваме спалната со дечко ми се договоривме да стајме нешто на зид пошто и он сака.. (fingers) Ако не спална, дневна.. било што само убаво да е. Има искусни или заинтересирани?!
  :makeup::f::hug:

  modern-bedroom-designs-with-creative-paintings.jpg
  s-l1000.jpg
  wall-decals-for-living-room-india.jpg

  Имам уште многу ама од телефон не идат сите :(
   
  На Jean-Baptiste, Lady Phoenix, Morenaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.045
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ја би вака нешто ... :)
   
  На Jean-Baptiste, Adi888, Lady Phoenix и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  181
  Има слична тема во Дом или Општи дискусии ако не се лажам.
   
 4. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Барав јас ама ништо не излегуваше. Преместете не е проблем :)

  That's what I'm talking about man.. Многу е јако. Е вакво нешто сакаме и мислам дека е цртано.. Или нешто налик налепница е?
  Имаш некоја информација во врска со ова како оди колку е квалитетно?! :)
  Фала ќе си ги спуштам сликите в тел и ќе имам во предвид ко ќе дојде време.. А за скоро ќе дојде така даа..
  (fingers):hug::angel::music:
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Јас пред две недели го купив ова. Сèуште го немам ставено на ѕид, ама вака на слика убаво ми изгледа. Треба и слики да извадам. :)

  $_35.JPG
   
  На Umbrella22, Libera, Cka и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  Па јас дома у сите соби иам налепници :lol: Убаво ми изгледа. Сакав цртано, поубаво е, ама понепрактично според мене. Нели на 2-3 години се пребојуваат ѕидовите, па тоа ако е боено, не можеш врз него, ај ако е цел ѕид не мора да го боиш него, ама ако е дел од ѕидот малце потешко. Или после секое пребојување нов цртеж да праиш. А низ налепници се пребојува, потоа само ке го избришеш поликолорот од нив и решен проблем.
  Ги немам сликано моите али еве некои од нет шо ми се свиѓаат.
  Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Momichka, Lella, WarriorAngel и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Леле јас нема никогаш да се одлучам.. Сѐ е прекрасно, совршено :lol: :sweat::l:
  Блазе вас, алал вера на сите што имате вакви работи.. Сигурно сте страствени луѓе :$:angel:
   
 8. Таа од соништата

  Таа од соништата Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  ubava e ideata nekoja slika na dzid mislam crtano bas e prekrasno i jas sakam takvi raboti
   
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.915
  Допаѓања:
  51.087
  Пол:
  Женски
  Налепници се. Овие истиве ги има на алиекспрес и многу се евтини.
   
  На Marojo budalO и Nausicaa им се допаѓа ова.
 10. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Еве нешто најново цртано од мене на мојот ѕид :$
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN2733.jpg
   DSCN2733.jpg
   Големина на фајлот:
   199,8 KB
   Прегледи:
   48
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  723
  Пол:
  Женски
  Интересна тема. Обожувам да декорирам, тоа ми претставува задоволство. Една соба без малкѕ room art би ми била здодевна. Како и да е да е едноставно но убаво и со вкус, да не е многу кич :)

  Ова ми се допаѓа
  art-2-1358948015.jpg bedroom-wall-art-and-fascinating-bedroom-wall-art-design-ideas-orange-modern-night-lamp-red-15.jpg
   
  На Cka, Marojo budalO и Momichka им се допаѓа ова.
 12. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  ZAKON!!!!!
   
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  28.348
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓаат оние со букви налепниците, за некоја поговорка, или дефиниција на некој збор.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Во мојата соба обоивме еден ѕид бордо и на него ќе ја залепам оваа:
  You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one. Прекрасна ми е песната и во потпис ја имам. :D
  И сега демек double meaning, ем dreamer за подобро утре, ем за спиење :D
  Само што нема да ги нарачам буквите, туку ќе ги испечатам и јас ќе ги залепам со селотејп. :lol: А ѕидот до него е бел, и на него ќе закачам 2-3 слики кои јас ќе ги насликам, во кои ќе преовладува темноцрвена боја, како другиот ѕид. :)
  Ќе поставам слика кога ќе биде тоа готово.
   
  На Marojo budalO, Bozica1980, eutixismena и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.453
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Последна измена: 1 мај 2016
  На Cka, Marojo budalO и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 15. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Ете и ај да те видам одлучи се.. Ааамаан.. :D хахах
  Во спална ми е најсекси. Тетка ми ја ренпвирала сплната.. тапетата позади... ооох.. умрев јас. Мора мора да налепам тапети :D

  А дали некој знае, слушнав дека кај нас, Македонија можеш да кажеш точно каква слика сакаш и да ти ја направат баш таа,?
  Дали е ова вистина и ако е кај може да се најде?
  :) :hug:
   
 16. Marojo budalO

  Marojo budalO Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2015
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Колку е штетно цртаното колку не? Може ли да се олупи и да распадне сето тоа?
  Мнене тоа ме плаши... :whew:

  А да ти платам јас да дојдеш да ми нацрташ??:hug:
   
  На alexsandraa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Предходниот ѕид ми беше жолт и си имав исто така нацртано пеперутка и на другиот машко и девојче, и тие и овие ми се боени со темперни боици.. Кога го варосував ѕидот (плав и црвен) минатите цртежи на жолтиот ѕид без проблем се покријаа без да ги бришам, а ни ѕидот ни цртежите немаат гајле ни од лупење ни од распаѓање, вака си стојат дури не ги варосаш :D а за цртање нема проблем, со задоволство ќе ти нацртам:hug:
   
  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.