1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Semos/Brainster/Seavus Академија

Дискусија во 'Образование' започната од WhiteCat33, 14 мај 2021.

 1. WhiteCat33

  WhiteCat33 Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2020
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Здраво, заинтересирана сум за ui ux дизајн во моментов учам од дома но сепак сакам да се запишам во некоја одгоренаведените едукативни центри. Ве молам ваши искуства.Дали вреди за парите?
   
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.257
  Допаѓања:
  20.523
  Пол:
  Женски
  Дали луѓе со 0 предзнаење вреди да се запишат на овие академии или ќе бидат фрлени пари во вода?
   
 3. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  1.018
  Пол:
  Женски
  Може ли да ме контактира лп некој што посетувал курс?
  Зависи за што мислиш, за креирање веб сајт не ти треба предзнаење тоа секако се фронт енд технологии и се започнува од нула, а ако мислиш на програмирање со јава, C#, софтвер тестинг обуки треба предзнаење.
   
 4. Mila987

  Mila987 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2014
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство со академии/курсеви на нашиве( галексиа, семос,браинстер) сакам да запишам дигитален маркетинг па искуство ми е добредојдено☺
   
 5. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  6.524
  Пол:
  Женски
  Има некој завршено курс/академија во горенаведениве? Ме интересираат некои работи да прашам..
   
 6. prashinka

  prashinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2021
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  788
  Некој/а да сподели искуство со Академија за човечки ресурси на Brainster?

  @Mila987 ако се запиша сподели.
   
 7. Mila987

  Mila987 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2014
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Извини, не сум видела дека има мислење, се запишав да,на Семос, ако те интересира нешто повеќе тука сум
   
  На prashinka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. i.ate.my.tv

  i.ate.my.tv Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2022
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажеш за што се запиша и да споделиш искуство до сега?
   
 9. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  1.433
  Дали некој знае нешто повеќе за Академија Mr.Newlife за дигитален маргетинг на Мирко Чешелковски?
  Ми излегува често како спонзорирана објава на инстаграм.
   
 10. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  8.048
  Пол:
  Женски
  Измамник е тој. :D
   
  На BurstBerry му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  1.433
  Така и ми личеше, ама ај викам да си прашам.
  Нон стоп се рекламира како е многу успешен а лицата на учесниците скиселени.
   
 12. Abel

  Abel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  2.270
  Допаѓања:
  5.528
  Пол:
  Женски
  Љуѓе, за оние што сакаат дигитален маркетинг/ух дизајн имате сертификати преку дигиталната платформа на Гугл, во соработка со Курсера, верувам дека се корисни, а и споредено со овие 'академии', веројатно и секаде признаени, и поефтини.
   
  На Mikha4 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  25.840
  Пол:
  Женски
  Јас на Brainster бев за UX/UI и можам да кажам дека курсот на Гугл е подобар и потемелен, плус го земав за да научам убаво. Се учи и на Brainster не дека не, имаш работна на реални проекти, ама за budget friendly верзија ова на Гугл е предобро.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 14. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  8.048
  Пол:
  Женски
  Успеа да најдеш пракса, или можда работа?
   
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  25.840
  Пол:
  Женски
  Уште немам почнато со барање зошто спремам дипломска за факултет, решив да почекам тоа да го завршам прво па од октомври здравје ќе барам :)
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Abel

  Abel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  2.270
  Допаѓања:
  5.528
  Пол:
  Женски
  Не сум од браншата, ама мислење мое е дека преку академиите евентуално може да се стигне до работа за влакно побрзо, особено ако не си веќе во струката, или ако не можеш од одредени причини да учиш самостојно. Ама дизајнерски професии сигурно ќе искористат повеќе, прашање е само на вежба. Може грешам, ама ух не ми се чини толку комплексно за да не може самостојно да се учи (може грешам, без љутиш).
   
 17. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  8.048
  Пол:
  Женски
  Во право си.
   
  На Abel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  А кој курс конкретно на гугл?
  Јас на Udemy зедов курс, го немам почнато уште.
  Инаку ти од почеток си во ова дизајнов или имаше некои предзнења од информатика од програми итн..
  За колку време го совлада и дали е тешко како работа?

  Ако сакаш вака да ми објасниш :)
   
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  25.840
  Пол:
  Женски
  Курсот е за UX преку coursera. Имам и јас гледано од udemy, не се лоши воопшто.
  Јас имам долго искуство со графички и веб дизајн, фотошоп и илустратор ги работев претходно, меѓутоа фигма не ја имав ни отворено, ама лесно се учи. Мислам дека со активно учење по 6+ саати на ден околу 7-9 месеци може да се совлада материјалот, со тоа што би се работело активно па макар и на измислени проекти. Мене лично не ми е тешко, со секој проект учиш по некоја нова бранша преку рисрчот. Ако те влече ова нешто, не би ти било тешко
   
  На Victorian и elenaklasik им се допаѓа ова.
 20. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  8.928
  Пол:
  Женски
  Фала ти на одговорот.
  И потоа сметаш дека на платформи како апворк може да се работи?
  Јас немам никакво искуство претходно. Би учела од нула.