1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Silly Bandz (Шашави ластичиња)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од xFashionGirlx, 27 јули 2011.

 1. xFashionGirlx

  xFashionGirlx Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки!!!

  Не најдов ваква тема но ако има бриштеја.Дали имате или дали носете шашави ластичиња??Јас имам можда 30-40 и ги носам претежно во лето носам по 10-20 не ги ставам сите наеднаш..ви се свиѓаат ли вам?? :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Mawata77 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Не знам дали гледаш дека на форумов не пишуваме за кукли и ластичиња,посебно шашави,и искрено се надевам дека немаш 20 години.

  Не носам,сестра ми носи,која има 8 години.Изгледаат интересно за мали дечиња,јас преферирам нормални алки.
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  немам а и не би носела не ми се допагаат
   
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Уште една американска глупост |(
   
 5. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  не бе ич не се допаѓаат мене .Убави се ама за мали деца имам братучетка од 3 годинки таа си носи :D
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Имам неколку (ми се паднаа во „ОК“), но не ги носам, често ги користам за собирање коса, кога нема да можам да најдам стегач. :lol:

  Инаку не мора да изгледаат толку детски и разиграно, познатите ги носат и во поинакви комбинации.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Кој сака - нека си носи, воопшто не ми смета. :)
   
  На SexyLady, Shpagetta и Mawata77 им се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Изгледаат интересно и разиграно, можеби би носела некогаш ама сепак повеќе сакам нормални алки. Малку ми се детски.
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Мој другар ги носи, а има 24 години. Значи секој со својот вкус. Мене не ми се допаѓаат.
   
 9. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  WTF? :rofl:

  Ама ме изнасмеа уште од сабајле (за мене сабајле).
  Ги гледам децава по улица што имаат по 4-5 години ги носат, сигурно ја следат модата. :rofl:
   
 10. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  ^ и јас само деца имам видено да носат :D
  Јас не би носела многу детски ми излгедат :D
   
 11. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  46
  Глупости :^) Никогаш не би носела,да имав негде 5-6 години тогаш да :lol:
   
 12. xFashionGirlx

  xFashionGirlx Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Добро де..ако не ви се допаѓа бришете ја слободно!
  А кај има кукли тука?
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Добри се ништо посебно ама јас не можам да носам мислам дека ќе ми отиде вената во неповрат :lol: :lol: :lol:
   
 14. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Jas ednas ili 2 pati imam staveno interesni se ama ko za pomali deca :) Bracedami gi ima so e 7 godini i taa mi pokloni 5-6 i gi kladov onaka :)
  [mod-kirilica:23t7cakh][/mod-kirilica:23t7cakh]
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Мене некако детски ми делуваат.
  Ај да беа сите округли, онака правилна форма, може за на плажа. Ама вака, во формички различни... не. Џабе фрлени пари.
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Јас би носела, интересни се, само што не би ставала по милион на една рака, туку доволно се 3-4.
   
  На Cookiemonster му/ѝ се допаѓа ова.
 17. analia13

  analia13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  31
  дома ги имам негде околу 20-тина и најчесто ги носм летно време, но се согласувам со тоа дека секој си има свој вкус
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Jaс сакам алкички шаренки ама овие ми се џоа ластичиња за домаќинство, за заврзување кафе, чипс и тако даље.
  Така да не, сакам подебели алки и со поправа форма ако може, тинејџерчиња слободно носете ги :wasntme:
   
 19. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Јас носам имам околу 5 на рака што ми се паднаа во ОК весникот а ги користам како стегач кога немам при рака инако интересни ми се :D
   
 20. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Јас поголема глупост од ова немам видено.
  Шашави ластишиња :D
  Братчетка ми од 7 години нека си ги носи ама јас такво нешто не би ставила на мене.