1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

SKYSELF !

Дискусија во 'Канта' започната од Marbella, 16 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  [​IMG]
  Епа вака девојки сакав со вас да споделам еден блог, поврзан е со филозофија како што велат основачите но пред се, се занимава со прашањата актуелни денес и со се што го опкружува човекот!

  „La filosofia que enseña como el hombre puede trascender el estado de hombre. Como ser dominadores de nuestra vida y como crear nuestra propia realidad. “
  „Филозофија која учи како човекот може да ги надмине состојбите низ кој поминува. Како да бидеме доминантни врз нашиот живот и да створиме наша сопствена реалност. “

  Верувале или не блогот е основан од македонскиот репрезентативец до 21`год Давид Бабунски кој моментално игра за младинците на Барселона, и неговиот најдобар другар Гаврило Маркович кошаркар на шпанска Малага.

  http://www.youtube.com/watch?v=aHZQ-kIUwSI

  Блогот се раководи на Англиски и Шпански, но бидејќи на твитер прифаќаат нови идеи за сајтот јас и една моја другарка ги убедивме на Давид и Гаврило да започнат да ги пишуваат постовите и на Македонски и на Српски, па набрзо овој сајт ќе работи на 4 јазици.
  http://skyselfss.wordpress.com

  Денеска за прв пат Давид напиша пост за македонскиот фудбал и го објави на македонски јазик
  http://skyselfss.wordpress.com/2012/06/ ... i-nikogas/

  Еве и линк од нивната страница на фб:
  http://www.facebook.com/skyself

  Еве и неколку слики ќе ги ставам во споилер:
  [​IMG]
  Нашево детенце е пресимпатично, го обожавам :inlove: шо ти манекен :l: :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Епа девојки разгледајте го блогот и прочитајте ги постовите, мене искрено ме оставија без збор нивните погледи кон работите, и начинот на кој пишуваат :)
  Дали некоја од вас можда веќе ги следи?
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Еј, кој би можел да предпостави дека во слободно време фудбалерите и кошаркарите се занимаваат со филозофија :D !
  Како што вика Игор во видеото, сеуште малкуте фудбалери...
  Па да развидам шо пишува македончево :wasntme:
   
  На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Има една новост, освен што можете да ги читате скајселф колумните сега можете и вие да пишувате, и да ја пуштите вашата колумна на skyselfss@gmail.com и ако им се допадне ќе ја објават на страната специјално направена за вашите колумни: http://iamskyself.wordpress.com/

  Па феминки, вие кои пишувате и имате инспирација слободно пуштајте им ваши дела...
  Јас денеска го завршив моето дело за „Судбината“ и го пратив, имам трема :$ , се надевам ќе го објават :)
   
 4. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  http://sport.mnogoo.mk/mk/articles/Fudbal/david-babunski--filozofot-od-barselona
  Сегде се зборува за колумнава на детево, изненадена сум од феминките кои го сакаат пишаниот збор, мислев дека има многу девојки кои му го читаат блогот, запрепастена сум :x !

  Eве го мојот омилен дел :) , плачев кога го читав, ми проработе самодовербата...
  Извадок од делот „Amor y Miedo – Love and Fear“
  The most important person in your life is you and the love towards others may vary because it doesnt depend on you, but the love towards oneself is eternal, because it only depends on you, and no matter what happens with the others, you will never suffer, because your love is invincible, is the light that maintains all the things in your life and makes them constantly move forward without permitting anything stop you.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.