1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Smart Watch

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од QueenBeyonce, 14 август 2020.

 1. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Здраво, барав по форумов ваква тема, но не наидов на неа. Исправете ме доколку грешам.
  Дали вие користите smart watch и дали имате препораки за истиот?
  Истовремено какви спецификации има часовникот?
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.912
  Јас имам Samsung galaxy active веќе некое време. Многу го сакам, мојот поуздан пријател. :) мада има веќе и понови модели по него.
  Има и други брендово ама јас само со овој имам искуство засега и сум задоволна.
  Лесен е на рака, пријатен, добро функционира, порачав силиконски нараквици во различни бои од Алиекспрес, уште да ми стигнат, бидејќи оригинални се па многу скапи, цена како пола часовник.
  Имено, поврзан ми е со телефон, (имам самсунг), преку блутут, на апликацијата Samsung health. Апликациите симнуваш кои што сакаш ти преку телефон и се додаваат на саат. Зависно од што ти треба.
  Во принцип, саатот е да те држи активен и фит, некогаш се зезам со мм дека е направен за стари луѓе. Ако седам саат време без да се движам, веднаш те опоменува да се активираш малку :D
  Еве јас што најмногу користам, значи апликациите ти ги симнуваш според потреба. Овака ми беше најлесно, премногу слики знам. Плус има и стандардни аларм, календар, потсетник , потсетник за вода пиење итн.
  20200814_133506.jpg

  20200814_131049.jpg
  20200814_131059.jpg
  20200814_131102.jpg
  20200814_131108.jpg

  20200814_131129.jpg
  20200814_131139.jpg
  20200814_131151.jpg
  20200814_131212.jpg
   
  На Freyja, Mr. Scratch, poppie и 7 други им се допаѓа ова.
 3. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Фала многу на препораката :l:
   
 4. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  Опциите ги има κаκо κај стандарден смарт-фон само што, може да се носи на рачен зглоб. Зошто да би ми се допаѓал?! Убави и праκтични се...:l: :)...
   
  На QueenBeyonce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  https://www.mi.com/global/mi-smart-band-4/
  Јас го имам овој веќе 3 месеци ако не грешам. Искрено сум задоволна со опциите што ги има. Го земав од причина да можам да следам трошење на калории при вежбање, но следам и квалитет на сон како и срцева работа. За таа цена (околу 2500 денари, иако јас го земав на попуст за 2000) мислам дека нема подобар.
   
  На Billy Idol, cresa-jagoda и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
 6. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Фала ти, ќе го погледнам :inlove:
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Од кај го зема? Ми се свиѓа многу. За таа цена е супер.
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  Јас го земав од официјалната продавница на Xiaomi во Гтц, Скопје. Инаку го има и во Нептун, Сетек, Анхоч (не сум сигурна дали го имаше mi band 4 или 3, провери). Мислам дека во Нептун, со Happy картичката беше најисплатливо тогаш и од таму ќе го земев и јас ама рандом дознав за попустот во официјалната продавница и ми се смени планот.
   
  На QueenBeyonce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Сега ќе проверам, фала:inlove:
   
  На Arja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.870
  Пол:
  Машки
  Ако земаш Xiaomi mi band, нарачај го од интернет, од официјалната продавница на алиекспрес, и е поевтин каде каде. Околу 20 долари е. Имаш кинеска и глобална верзија, разликата е тоа што во кинеската имаш само англиски и кинески јазик, а во глобалната имаш повеќе јазици. Кинеската верзија е поевтина за 4-5 долари.
   
  На Billy Idol и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
 11. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Фала :hug:
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.297
  Пол:
  Женски
  @QueenBeyonce И јас би ти препорачала да го нарачаш од Али доколку ти се чека. Скорз изумив на таа опција. Јас кога купував се уште беа затворени аеродромите и не доставуваа до Македонија а и искрено не ми се чекаше. Ама дефинитивно голема заштеда е. И обавезно нарачај си уште една-две алки плус, за резерва. Јас ги земав околу 1-2 долари додека кај нас ги продаваат по 300-400 денари.
   
  На Billy Idol, cresa-jagoda, QueenBeyonce и 2 други им се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.658
  Допаѓања:
  135.633
  Може ли да ми посочиш конкретна продавница од Али или да барам со добар рејтинг ?
  Сакам да нарачам за подарок. :)

  И ако има некој со Гармин искуство, да ми каже кој, машки ми треба.
  Тенкју. :)
   
  На QueenBeyonce му/ѝ се допаѓа ова.
 14. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  https://m.aliexpress.com/store/v3/h...ar.1.255778c9TSOXA5&pagePath=index.htm&gclid=
  Еве ја официјалната страница од кај што се порачува, ја тука ги гледав :)


  Дада, сега погледнав.. За таа цена можам и петката да ја земам..
  Инаку фала за тоа што ми спомна за алките, немаше да ми текне. :)
   
  На Arja и duffi им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.900
  Допаѓања:
  31.684
  Пол:
  Женски
  Колку пари го купи? :)
   
 16. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.912
  Од Ледиком го зедов пре неколку месеци, таму беше најефтин за разлика од Нептун, баш проверив сега е 9200.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nane2356

  Nane2356 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш некој некој поефтини скоро видов на facebook страницата Contigo MK.
  Еве ти некои.:)
  FB_IMG_1597504434993.jpg
  FB_IMG_1597504438951.jpg FB_IMG_1597504445633.jpg
   
  На raww, cresa-jagoda и QueenBeyonce им се допаѓа ова.
 18. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  58.049
  Пол:
  Женски
  Имав Самсунг Галакси Актив, сега Актив 2 го имам повеќе од пола година. Без него сум ко гола. Го симнувам од рака само за полнење. Со него на работа, вежбам, спијам, шетам. Ми мери апсолутно се :rofl:. Не дека ми беше потребно броењето на чаши вода, ама ако се може, зошто да не :party:.
  Од него дури и правам телефонски повици, ко сум на зорт без телефон :wasntme:
   
  На raww, duffi, Sky-butterfly и 2 други им се допаѓа ова.
 19. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  630
  Пол:
  Женски
  Колку го зема и од каде? Баш членката горе го препорача active и стварно е квалитетен.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. malerozna

  malerozna Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  58.049
  Пол:
  Женски
  Актив го зедов лани за 240 фунти. Актив 2 на почетокот на годинава, на попуст беше за 250 фунти. Баш заради правењето повици го зедов, првиот ја нема таа опција, а јас немам секогаш можност да користам слушалка.

  Сега излезе и самсунг 3, уште го немам видено каков е, ама валда има повеќе опции од 2ката.
   
  На Freyja, cresa-jagoda и QueenBeyonce им се допаѓа ова.