1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Step up [2006-2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од RainBow, 20 декември 2012.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Step up [2006]
    [​IMG]


    Step up 2: The streets [2008]
    [​IMG]


    Step up 3D [2010]
    [​IMG]

    Step up 4: Revolution [2012]
    [​IMG]


    Морам да кажам дека првиот и последниот ми се најдобри, вториот и третиот ми се утка. Главните улоги во вториот и третиот воопшто не ми се допаднаа, немаа хемија некако.
    Иако последната изведба во вториот ми остави многу голем впечаток.
    Во последниот дел имаше препредобри точки.
    Па, кој е вашиот омилен дел? Омилена двојка и изведба? :)

    https://www.youtube.com/watch?v=hurM8c97QLQ
     
  2. Alesia

    Alesia Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Јако, прејако! Стварно е јака сцената!
     
  3. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Пред два дена го гледав последниот и тој ми е омилен. Најубави сцени таа на плажата кога се запознаваа и точката во ресторанот ми беше :o :inlove: Глумицата не ми е нешто лепотица, но од сите до сега најдобри ми се. Инаку мене најголема утка ми беше 3 дел.
     
  4. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Имам изгледано чат - пат по нешто од секој од деловиве, но ниеден не сум го изгледала цел. Предосадни ми се филмовите со ваква тематика, па затоа не се ни обидувам да се мачам да ги гледам. Сепак, брат ми некако ме натера да го погледнам последниов дел, па ај си реков да му дадам шанса. Овој можам да кажам дека ми привлече внимание за разлика од претходниве. Ми се допаднаа и точките, и содржината, а богами и дечкото.:wasntme:

    Последниот танц на Емили и Шон ми остана ептен во сеќавање. Го премотав можеби 5 пати.:)

    https://www.youtube.com/watch?v=QYyy02y7k1E
     
  5. Imini

    Imini Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    27
    Ги гледав првиот, третиот и последниот.
    Првиот некако досаден ми беше, третиот го гледав во 3D и интересен беше а на третиот му давам пофалба-многу ми се допадна на сите сцени со танцување останав ваква :o .
    Сега уште 2 сакам да го изгледам (ако најдам време).. интересен-неинтересен јас ќе го гледам, чисто за да ги знам сите делови. :lol:
     
  6. Hanna4646

    Hanna4646 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Секој дел има своја приказна.... но сепак најдобар ми е првиот :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Првиот е најдобар, кој што сака нека каже! :P
    Инаку, интересни стории, ништо посебно, ама одлично реализирано.

    Само четвртиот дел го немам гледано, има го да се слегне? оти нели, нов е?
     
  8. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мене најмногу ми се допадна 4 дел. Најразличен од сите до сега и многу интересен, а и актерите ми се прекрасни посебно Sean :lol: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • step.jpg
      step.jpg
      Големина на фајлот:
      8,9 KB
      Прегледи:
      206
  9. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    За филмов немам зборови посебно за првиотн дел- најдобар е според мене. Вториот и третиот не се баш нај нај ама добри се, а последниот го имам симнато треба да седнам да го изгледам, од трејлерот што го гледав би требало да е добар :)
     
  10. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Сите сум ги гледала ама вториот ми е некако најдобар. Не знам може затоа што прв го гледав. Мус ми е многу сладок. А најлош според мене е третиот.
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Го имам гледано само двојката. Не беше лош, онака лабаво филмче, ама дефинитивно не паднав на г‘з.
    Ај што не ми е погоден актерот за очи плакнење, туку и приказната не ми е фасцинирачка: сиромашна девојка и татино синче се заљубуваат, па нешто ово оно ненормално добро играат и растур прават и на крај сите среќно си живееја. I mean, really?! :^)
     
  12. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Само првиот дел го гледав и тоа го имав фатено на Алфа мислам дека беше....дечкото ми е прекрасен + со тоа мускулите ^_^ секогаш прво од нешто ми е поубаво од останатото но ќе издвојам време и за другите иако мислам дека го имам гледано и 3тиот дел ама нешто не сум добра со памтењево :P
     
  13. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Четвртиот го гледав пред некој ден. Играњето е одлично, одлична музика, кореографии, костимографии... и иако ми е јасно дека таков flash mob не може да се случи баш така „спонтано“, сепак е убаво за очи! Сега веќе има и петти дел, па не знам дали може да се додаде во насловот. А кога ќе го изледам, ќе дадам и коментар!
     
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Откога испаднаа 5 дела,можам да кажам дека првиот уште го држи врвот на листата :D
    Третиот и петтиот беа солидни,вториот помалку,а четвртиот воопшто не ми се допадна.
    Танцувањето најмногу ми се допадна во петтиот,микс на разна музика и луѓе и одлична сторилајн.
    Романсата убедувачки најдобра во првиот дел,можеби дека двајцава се пар и во реалниот живот,па ептен ми се убави.
    Мус е најјак во сите делови :D