Step up [2006-2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од RainBow, 20 декември 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.873
  Допаѓања:
  54.027
  Пол:
  Женски
  Step up [2006]
  [​IMG]


  Step up 2: The streets [2008]
  [​IMG]


  Step up 3D [2010]
  [​IMG]

  Step up 4: Revolution [2012]
  [​IMG]


  Морам да кажам дека првиот и последниот ми се најдобри, вториот и третиот ми се утка. Главните улоги во вториот и третиот воопшто не ми се допаднаа, немаа хемија некако.
  Иако последната изведба во вториот ми остави многу голем впечаток.
  Во последниот дел имаше препредобри точки.
  Па, кој е вашиот омилен дел? Омилена двојка и изведба? :)

  https://www.youtube.com/watch?v=hurM8c97QLQ
   
 2. Alesia

  Alesia Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Јако, прејако! Стварно е јака сцената!
   
 3. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Пред два дена го гледав последниот и тој ми е омилен. Најубави сцени таа на плажата кога се запознаваа и точката во ресторанот ми беше :o :inlove: Глумицата не ми е нешто лепотица, но од сите до сега најдобри ми се. Инаку мене најголема утка ми беше 3 дел.
   
 4. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  2.297
  Пол:
  Женски
  Имам изгледано чат - пат по нешто од секој од деловиве, но ниеден не сум го изгледала цел. Предосадни ми се филмовите со ваква тематика, па затоа не се ни обидувам да се мачам да ги гледам. Сепак, брат ми некако ме натера да го погледнам последниов дел, па ај си реков да му дадам шанса. Овој можам да кажам дека ми привлече внимание за разлика од претходниве. Ми се допаднаа и точките, и содржината, а богами и дечкото.:wasntme:

  Последниот танц на Емили и Шон ми остана ептен во сеќавање. Го премотав можеби 5 пати.:)

  https://www.youtube.com/watch?v=QYyy02y7k1E
   
 5. Imini

  Imini Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  26
  Ги гледав првиот, третиот и последниот.
  Првиот некако досаден ми беше, третиот го гледав во 3D и интересен беше а на третиот му давам пофалба-многу ми се допадна на сите сцени со танцување останав ваква :o .
  Сега уште 2 сакам да го изгледам (ако најдам време).. интересен-неинтересен јас ќе го гледам, чисто за да ги знам сите делови. :lol:
   
 6. Hanna4646

  Hanna4646 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Секој дел има своја приказна.... но сепак најдобар ми е првиот :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Првиот е најдобар, кој што сака нека каже! :P
  Инаку, интересни стории, ништо посебно, ама одлично реализирано.

  Само четвртиот дел го немам гледано, има го да се слегне? оти нели, нов е?
   
 8. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Мене најмногу ми се допадна 4 дел. Најразличен од сите до сега и многу интересен, а и актерите ми се прекрасни посебно Sean :lol: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • step.jpg
   step.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   206
 9. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  За филмов немам зборови посебно за првиотн дел- најдобар е според мене. Вториот и третиот не се баш нај нај ама добри се, а последниот го имам симнато треба да седнам да го изгледам, од трејлерот што го гледав би требало да е добар :)
   
 10. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Сите сум ги гледала ама вториот ми е некако најдобар. Не знам може затоа што прв го гледав. Мус ми е многу сладок. А најлош според мене е третиот.
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Го имам гледано само двојката. Не беше лош, онака лабаво филмче, ама дефинитивно не паднав на г‘з.
  Ај што не ми е погоден актерот за очи плакнење, туку и приказната не ми е фасцинирачка: сиромашна девојка и татино синче се заљубуваат, па нешто ово оно ненормално добро играат и растур прават и на крај сите среќно си живееја. I mean, really?! :^)
   
 12. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Само првиот дел го гледав и тоа го имав фатено на Алфа мислам дека беше....дечкото ми е прекрасен + со тоа мускулите ^_^ секогаш прво од нешто ми е поубаво од останатото но ќе издвојам време и за другите иако мислам дека го имам гледано и 3тиот дел ама нешто не сум добра со памтењево :P
   
 13. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  1.360
  Пол:
  Женски
  Четвртиот го гледав пред некој ден. Играњето е одлично, одлична музика, кореографии, костимографии... и иако ми е јасно дека таков flash mob не може да се случи баш така „спонтано“, сепак е убаво за очи! Сега веќе има и петти дел, па не знам дали може да се додаде во насловот. А кога ќе го изледам, ќе дадам и коментар!
   
 14. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Откога испаднаа 5 дела,можам да кажам дека првиот уште го држи врвот на листата :D
  Третиот и петтиот беа солидни,вториот помалку,а четвртиот воопшто не ми се допадна.
  Танцувањето најмногу ми се допадна во петтиот,микс на разна музика и луѓе и одлична сторилајн.
  Романсата убедувачки најдобра во првиот дел,можеби дека двајцава се пар и во реалниот живот,па ептен ми се убави.
  Мус е најјак во сите делови :D