1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sto e ljubov??

Дискусија во 'Канта' започната од Jabuki4e, 13 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Jabuki4e

    Jabuki4e Активен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    Najprvin zdravo nova sum tuka....:D
    Sakav da otvoram edna tema na koja site iskreno bi razgovaralee! :D

    Nekoj ljubovta ja sporeduvaat so sex,pari,slava itn.Kolku i da kazuvame sto e ljubov mozime samo da go kazime ona sto ne e ljubov.Ljubovta e cuvstvo,i edno da vi kazam da zapamtite"ljubovta sama po sebe e DAVANJE a ne primanje.Toj covek sto ima ljubov vo nego,sto znae da dava,toj znae deka ljubovta ne se iskazuva samo na luge!Toj sto navistina ljubi,toj gi saka site ne samo lugeto tuku so ista tolkava mera gi saka i zivotnite,rastenijata pa duri i sekoe kamce na zemjava.Nemozes ti da si vljuben a partnerot go sakas a se okolu tebe mrazis,pravis losotii.Toj sto e vljuben za site e ist,isto se ponasa.Eve eden primer:Zamislete koga edna ubava rascvetana ruza pokraj nekoj pat da ja dava svojata preubava mirizba na edni a na drugi da ja prekine!Ili sonceto da gree samo za dobrite a ne i za losite..I mozeme da naborojuvame uste iljada raboti...
    No spored vas STO navistina e LJUBOVV????
    [mod-kirilica:2ywf6mwv][/mod-kirilica:2ywf6mwv]
    [mod-dupla:2ywf6mwv][/mod-dupla:2ywf6mwv]
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.