1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Suicide Squad (2016)

Дискусија во 'Филмови' започната од inanonesumfina, 20 август 2016.

 1. inanonesumfina

  inanonesumfina Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Знаете кога излегува филмот во HD со превод?Го има на многу страници но не е убава снимката,снимано е со телефон во кино сала.
  Што мислење имате за филмот?
  За тие што не знаат за кој филм се работи:

  Многу очекуван филм,топ 10 во 2016г.
  Ако мислите дека темава е глупава,или веќе има избришете ја.:lol::lol:
   
  На marija.980 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Мислам дека го има на Popcorn
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Не беше нешто посебно... Веднаш се знае кој умира и кој живее-класичен американски филм...
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допадна.
  Љубовната приказна на Харли и Џокерот беше прекрасно доловена. Како една жена што вистински сака би направила се за да биде сакана. Премногу честа приказна, прикажана во филм. Да не споменувам дека не беше прикажана мрачната страна на г-дин Џ ( психичко и физичко малтретирање кон Харли).
  Исто така љубовта меѓу татко и ќерка.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.225
  Пол:
  Женски
  Филмов е барем за мене големо разочарување. Бледа, провидна приказна.
  Како и да е, сакав да зборувам за врската помеѓу Харли и Џокерот која ми се чини дека доста од девојките денеска погрешно ја толкуваат. Одамна читам стрипови базирани на нивната приказна. Ја имам гледано и анимираната серија каде што тие се прикажани. И не, тој воопшто не е вљубен во неа. Тој психички и физички ја малтретира, се има обидено да ја убие и ова нималку не е relationship goals. Сето ова не е прикажано во филмот но тука и самиот филм го губи концептот - тоа не е тоа. Тој е психопат неспособен за љубов и ја искористува за да го нахрани сопственото его.
   
  На ku4ence, crimson, Gosh и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.658
  Допаѓања:
  45.639
  Мислам дека би требало да има продолжение посебно за Харли и Џокер. Не сум ги читал стриповите, но мислам дека интересно би излегло на филм, моја претпоставка според ова што го кажа Дабриа.
  Мене ми се допадна филмов. Има јаки сцени, посебно тие со Харли. Мислам дека Маргот одлично си ја заврши работата.
   
  На biGirl, theowndemon и Dabria им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.084
  Допаѓања:
  152.249
  Пол:
  Женски
  Јас го гледам со розеви наочари 8)
  Ако почнам да го анализирам ќе се разочарам само уште еднаш зошто одамна ми се нема нешто допаднато така да си држам наочариве и ќе речам супер беше, ако веднаш се однапред се знаеше добро беше да се види толку добра приказна - толку добро обработена.
  Harley Quinn & Enchantress мислам дека беа доста добро доловени, сепак ако Харли би била во оргиналниот костум, ќе изгледаше како да е за комиккон, а не во филм. Сепак Enchantress предобро ми беше претставено иако и таа го нема оргиналниот костум зошто тогаш би била женски Робин Худ. Џокер. Колку и да го сакам, а и колку да не оправдувам негов карактер, ми недостигаше повеќе време со него, безразлика шо ова не е филм за него, можеше барем да го нема во најавите ако има вкупно 10 минути со се најави, ова е само залажвање на публика. Кога прв пат се најави филмот неможев Вил Смит да го видам на место од Deadshot зошто тогаш паралелно гледав Arrow и имав некоја друга „перфектна“ слика за како би изгледал АМА ... Вил ми докажа спротивното. :P Овие како ликови повеќе ми оставија впечаток за да ги коментирам.
  И морам да се согласам со @Dabria сум ја сакала идеата за Џокер и Харли од останати причини, ама ова му даде некоја вистинска љубов, она шо Џокер немаше за неа, никогаш „порано“. Сем ако ова планираат да биди некој сосем трет Џокер со малку осет ... I'm actually IN to see every variation, безразлика шо се губи сосем вистинската приказна зошто Џокер беше манипулативно ко*иле. :smoke: Посекако кога се работи за Бетмен и Џокер (да не мешам баби и жаби ама на овие двајца и Спајди припаѓа, на група омилени) сум слепа и пробвам да гледам низ розови наочари (lalala) #детскаљубов
   
  На biGirl и Dabria им се допаѓа ова.
 8. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто толку фама се крена за љубовта на Харли и Џокер, кога во филмот таа е прикажана цели 10 до 15 минути.
  Филмот е добар, но не е да се воодушевиш.
   
  На ku4ence и Gosh им се допаѓа ова.
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јас го гледав цртанот со нив двајца како мала и уште од тогаш ми беа интересни и многу сакав да видам како ќе бидат прикажани во филмот. Имаше и епизода како Харлин стана Харли. Изгледа затоа што психопат како Џокерот успеа да ја изманипулира девојката и таа се заљуби во него, негирајќи го фактот што тој беше психопат и убиец.
  Харлин во главата си направи слика дека Џокерот е таков зошто бил злоупотребен од татко му, кој бил алкохоличар. Според неа Џокерот бил само жртва на кој му требало љубов и разбирање, а таа решила да му ја даде цела љубов и разбирање.
  Понекогаш луѓето ги прифаќаме со сите маани и недостатоци.
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Toxicna

  Toxicna Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Предобар филм,само очекував повеќе сцени од Харли и Џокер.
   
 11. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Го знам и цртанот и приказната, затоа и реков. Многу површно е во филмот.
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  40.791
  Пол:
  Женски
  Го гледав на филмовизија ама снимката не е квалитетна.Инаку филмот е прејак и саундтраковите се предобри.Нон стоп ги слушам.
  Вреди да се изгледа. 10/10 :inlove:
   
  На ReinaDeCielo и biGirl им се допаѓа ова.
 13. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Не планирам да го гледам.Такви филмови за мене немаат ни глума ни содржина.
  Не ми се губи време на такви филмови :)
   
 14. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.421
  Допаѓања:
  31.840
  Пол:
  Женски
  Вчера го гледав филмот...имаше јаки сцени ова-она ама не беше нешто бооо ееееј демек..обичен типичен американски филм со херои и полицајци и бркотници и спасување свет...
  Единствено што ми е премногу јако во филмов е песната Sucker for Pain...така интересен ритам ова она
  Ама филмов...7,5 оценка би дала по мое мислење ;)
   
  На Feminka22 и theowndemon им се допаѓа ова.
 15. MegaLady

  MegaLady Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
 16. trixy

  trixy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна филмот, ама Џокер и Харли не се предмет за обожавање. Тој дел не ми се допадна, го претставија Џокер многу поблаго, и што е најтрагично ми се гади од девојчиња што ги сметаат за relationship goals. Џокер ја малтретира Харли до степен на полудување. Погледнете го batman: the animated series па ќе ја видите вистинската Харли - обичен потрчко оставен милион пати да умре.
   
  На Dabria му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Go ima nekade za download free !? Nekoj torrent neshto a-y ?!
  Raschepkuvav vchera ama najdov samo tapa snimki shto ne mi se gleda taka.
   
 18. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  782
  Пол:
  Женски
  на popcorn го има и одлична е снимката :D
   
 19. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Nemam instalirano... me mrzi, zatoa neshto po brza postapka baram.
  Fala kako i da e! Kje se gleda vo skoro vreme sekako. :)
   
 20. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  филмот е одличен. Мене многу ми се допадна посебно Харли :D