Surfer Look

Дискусија во 'Коса' започната од Eva22, 10 јуни 2018.

?

Дали ви се допаѓа „суфер“-изгледот кај машките?

 1. Да

  34 глас(а)
  60,7%
 2. Не

  19 глас(а)
  33,9%
 3. Не ми е убав, застарен е, не е од ова време.

  3 глас(а)
  5,4%
 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Surfer Look e фризура која што има средна должина и се носела во '50-те години.
  Но, како и сè во модата и ова се враќа и никогаш не е вон трендовите.

  Сурфер-изгледот е бушава пуштена коса, која може и да се навлекува наназад и дава кежуал изглед, како на пример ова:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На КикиМаус, Rama, Matotheja и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.017
  Допаѓања:
  29.364
  Пол:
  Женски
  Да, да, да. :inlove:
   
  На Rama и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  4.755
  Допаѓања:
  19.962
  Во војска така никогаш не би ја носеле :yawn:
   
  На КикиМаус, Gosh, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  9.569
  Допаѓања:
  117.486
  Пол:
  Женски
  Италијанци со ваква брановидна долга коса (и по можност плави очи) ми се најголема слабост :$ :inlove: :D
   
  На КикиМаус, LittleChili, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Evaaa11

  Evaaa11 Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  da ama samo na smegi i crni kosi so kafeni temni i so plavi oci drugive ne mi se nekako
   
  На Ana3567 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  3.955
  Допаѓања:
  31.236
  Пол:
  Машки
  Мене ми е мoментaлнo вaквa. :lol:
   
  На КикиМаус, Rama, Matotheja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.982
  Пол:
  Женски
  За коса, да.
  За тело, не.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  zasto za telo ne ?
   
 9. МК- Селектор

  МК- Селектор Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки

  ona saka fudbaleri zatoa :)
   
  На Lolo5 и Eva22 им се допаѓа ова.
 10. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Xaxax :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  987
  Пол:
  Женски
  Дааа :$ :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  871
  Допаѓања:
  7.179
  Пол:
  Женски
  Италијанци со ваква брановидна долга коса (и по можност со темни очи) ми се најголема слабост :$ :inlove: :D
   
  На КикиМаус, Ana3567, Lolo5 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  25.908
  Пол:
  Женски
  Па да,сакам мажи слични на првата и третата слика^_^
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  712
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.982
  Пол:
  Женски
  Многу се слаби.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  4.824
 17. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  ??
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  712
  Пол:
  Женски
  Ти имаш прашано во други теми за неговата фризура ама немаш кажано што ти мислиш за ваква коса кај машки?
   
 19. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  13.249
  Пол:
  Женски
  9def4b06805669fce1f269f0cea2ec79.jpg
   
  На crimson и WildMk им се допаѓа ова.
 20. angelche16

  angelche16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.470
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно втората слика ууу плус сини очи:inlove::inlove: најуба комбинација.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.