1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Swedish House Mafia

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од babylove123, 12 февруари 2012.

 1. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Swedish House Mafia е група составена од 3 диџеи и продуценти : Себастијан Ингросо, Аксвел и Стив Анџело. Групата е официјално формирана во 2008 година.

  Подетални информации ако ве интересираат :
  http://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_House_Mafia

  Групата се најде на 10 место на листата на најдобри диџеи за 2011 година.

  Во 2010 година е реализирана нивната првa песна Оne (мислам дека на сите ни е позната)

  [​IMG]


  Ги слушате ли и вие ?

  http://www.youtube.com/watch?v=bKFmLwjLp8s
   
  На feferona му/ѝ се допаѓа ова.
 2. feferona

  feferona Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  94
 3. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Многу ми е криво што се распаднаа пред да имам шанса да ги слушнам во живо! :'(
  Прекрасни песни имаат, стварно се добри заедно.
   
 4. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Омилени ми беа! :inlove: :inlove: :inlove:

  Сум и била на концерт и фантастично беше!! :)

  Многу ми е жал што се распаднаа, а дефинитивно омилена песна засекогаш ќе ми остане последната:

  http://www.youtube.com/watch?v=1y6smkh6c-0

  Ми се плаче!!! ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 5. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  don't you worry child mi e omilena :)
   
 6. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
 7. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  120
  И мене ми е криво, баш нивните песни ми беа омилени едно време