1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Talking или pre-dating фаза

Дискусија во 'Сингл' започната од Dream-Girl, 10 септември 2017.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Полошо од френдзона е мислам оваа фаза. Кога разговарате со недели, месеци, а не знаете на што сте... Не смееш да му забраниш да пишува со други, да лајка на други, а осеќаш љубомора, те копка дали и на други им кажува зборови ко на тебе. Не сакаш да го напињаш, а сепак те интересира кај и со кого оди. Кога не знаеш дали е boyfriend material или само waste time person...

  Како сте ги поминале овие фази и т.е уопште дали сте ги поминале? Колку време мислите дека е океј да си у оваа фаза? У последно време е многу модерно ова и луѓе долг период вака се влечкаат... :D
   
  На КикиМаус, Purplelilac, BlackMistery и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  Мразам вакви фази! Или се запознаваме во најбрз можен рок:o:, or ништо од бизнисот.
  Зад екран може да ти симнува :*:, да глуми некој еминентен момак, а во живо спротивно од тоа.
  А колку време мислам дека е океј да си во оваа фаза, хм, не повеќе од 2 недели. Ако се гледа особата како потенцијален партнер, ако не , it's just a waste of time, for me, personally. :coffee:
   
  На КикиМаус, tofi-tedy.sweet19, Nevergiveup1 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.788
  Пол:
  Машки
  А како се гледа тоа освен ако не му дадеш шанса да се докажи и искажи каков тип е !!!
  А тоа малце потешко затоа што девојките не сакаат да излегуваат кога некој ќе ги покани на кафе измислуваат триста планови само да не излезат (не се однесува лично).
  И како сакате да биди тип поразличен од тоа што разговарате погоре.
  Треба кампањски ден за ден да ве кани за да излезете со било кој, или пак незнам треба мој термин да си закажи чоекот.
  И како сакате да е потенцијален партнер кога тоа според мене малце подоцна се случува, прво запознавање, а најбрзото запознавање е 3 дена, а во тие три дена што побрзо човекот да ви каже.
  Најосновно прво вие девојките направетеси место во распоредот за да можите да излезите со некој дечко па после ќе се види каков е типот.
   
  На ku4ence, Victorian и biGirl им се допаѓа ова.
 4. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  Зарем 2 недели се малце за да има простор да се докаже каков тип е?

  Од моја лична перспектива, ќе му кажам кратко и јасно, Yes or No. Ако не' го гледам како потенцијален партнер нема потреба да го влечам и залажувам.

  Секоја девојка е индивидуална, јас моето мислење го кажав од мое лично искуство и перспектива. :angel:
  Баш би сакала да слушнам мислења и од други машки на темава. :D
  Ајде напаѓајте.:muscle:
   
  На Victorian, Плавуша123 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 5. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Јас бев во ситуација со еден си пишувавме една година.Ни едншка не изрази желба да се запознаеме.По градот се правеше на Тошо,потоа кога ќе го прашав велеше демек не ме видел.Еден период ми беше деактивиран фб,и тој си нашол девојка.Не ми ни кажа,а јас не знаев.Си пишувавме,а не спомнуваше ништо за неа.На,крај случајно дознав.И не му пишував.Па ми лајкнува се живо.Али,затоа сеа знам.Прво во живо запознавање.А на фб највеќе 1-2 недели ако не каже ништо за запознавање-пријатно.
   
  На Miss.A. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.567
  Пол:
  Женски
  Ако во рок од 2 недели не падне договеор за излегување искрено го губам интересот.
  И не значи дека ако излезете на кафе чисто да се запознаете мора да започнете врска.
  Што ако пишувате со месеци а кога ќе го видите дечкото/девојката не ви се допаѓа во живо?
  Значи чисто губење време. Сте мислеле на некој/а кој/а воопшто не е ваш тип.
  Т.е никогаш не сфатив што е поентата да пишувам со саати или да разговарам со саати на телефон ако не сакам воопшто средба. Не ги разбирам ваквите луѓе.
  Без разлика на каков начин сум стапила во контакт со некој дечко ако не ме интересирал јасно му било дадено до знаење.
   
  На DraganFem, Victorian и Miss.A. им се допаѓа ова.
 7. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  37.279
  Неее, најјако е коа ти пишуе едно две недели, се труди, се интересира, и уствари дознаваш дека само за е*ење му било. :emo:
   
  На КикиМаус, tamche995, ku4ence и 19 други им се допаѓа ова.
 8. rustiko

  rustiko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  125
  Јас несреќа само на ова останувам и потоа си наоѓа женска дечкото хахаха :D:D:D
   
  На Sarahhhhm му/ѝ се допаѓа ова.
 9. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.849
  Допаѓања:
  17.190
  Пол:
  Женски
  Јас излегувам во рок од недела до 10 дена. Прво, не глумам недостижна. Сакам на маса да видиме кои сме и што сме, виртуелно сите сме јаки.
  Друго, шо потреба да комуницирам виртуелно ако реално нема фајде?!
  И не сум дошла до фаза да ме интересира кому лајкнува и со кого излегува типот со кој пишувам пошо не се залетувам толку многу ако нема дејт или ако воопшто не го имам видено во живо.
  Животот и љубовта се на улица, не на тастатура.
   
  На ku4ence, Dark artist, VictoriaSan и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Luminary

  Luminary Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  2.579
  Допаѓања:
  44.195
  Пол:
  Женски
  Јас со сегашниот дечко, на почетокот се изнамачив индиректно да му дадам до знаење дека сум заинтересирана со него и дека сакам да искочиме. Очигледно и тој сакал ама работата била кој да попушти прв. :D
  И секако, јас си направив планче, му спремив се на тацна како што викаат, си го наместив муабетот, и тој мораше да предложи прв а јас секако да прифатам :lol:
   
  На strawberry06, IM.TMKQ, VictoriaSan и 6 други им се допаѓа ова.
 11. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.132
  Пол:
  Женски
  Toa mi se najslatkite momenti - koga se zapoznavame. Frcat prasanja od tipot "koj ti e omilen film?", "sto mislis, zosto e toa taka" i drugi prasanja koi ni pomagaat da procenime dali licnosta e vredna za naseto vnimanie ili pak da ja analizirame. Najslatki se onie vrski koi pocnuvaat od drugarstvo, barem za mene.
   
  На КикиМаус, ku4ence, elimkd и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.725
  Пол:
  Женски
  Јас сум од оние кои сакаат да знаат на што се и не можат да издржат долго во оваа фаза. Мора да се знае, да е дефинирано дали станува збор за врска или пријателство.
   
  На Purplelilac, Vitaly, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  И мене искрено ме нервираше овој период многу. Прво неколку месеци поминаа пред да излеземе на кафе а после пројде уште време пред да влеземе во врска. Ама сепак на крајот излезе ок бидејќи имав време да го запознавам каков е и да се премислам ако не ми одговара.

  Колку и периодот да нервира сепак сметам дека брзо влегување во врска и не е најдобра идеа, подобро е да пројде време и да се запознае човекот каков е.
   
  На ku4ence, parksey и DraganFem им се допаѓа ова.
 14. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  9.361
  Пол:
  Женски
  Проблемот во денешно време е што типициве па и типкиве се допишуваат со 3-4 души наеднаш.
  Така ми се случи со еден да пишуваме и искочивме. Дечкото случајно отвои месенџер и имаше уште три девојчиња на кои им го правеше истиот муабет.

  Затоа сакам искреност од почеток. Треба да се знае дали муабетот е само пријателски или не, да не биде после џабе губење време :)
   
  На КикиМаус, tamche995, strawberry06 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  5.859
  А што да кажам на некој да не се навреди а да знае дека не ми р до кафе со него.
   
  На Purplelilac, Juicy и realGirl им се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Прекини со враќање пошо колку подолго пишувате после поглупо е да го откачиш.
   
  На Purplelilac, VictoriaSan, Daern и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.058

  А да седнеш да разговараш со него и да му кажеш дека си заинтересирана да бидете само пријатели? Колку порано го направиш тоа, толку подобро.
   
  На КикиМаус, Purplelilac, VictoriaSan и 2 други им се допаѓа ова.
 18. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  2.160
  Пол:
  Женски
  Ако сакам нешто посериозно чекам некое време, зависи колку ми треба.. две недели ми се малку да проценам дали воопшто и сакам да излезам со типот. Пребирлива сум, мора да ми одговара на интелектуално ниво, а не после два реда мајтап ајдее на кафее, па таму да ми се разлева некој од разурлани феромони.
  Ain't wasting my time on that.
   
  Последна измена: 11 септември 2017
  На xxAngelxx, tofi-tedy.sweet19, strawberry06 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Ми се случи да си пишувам со еден тип шо ме бендисуваше, а мене само ми се праеше муабет, ништо повеќе, и поминаа 8 месеци така, ме умре за да излезиме (секоја недела) и на крај на seen го оставив.. :rain:
  Типов беше постар од мене 6 години и знаеше дека друг бендисувам, а пак пишуваше..
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.449
  Допаѓања:
  25.398
  Пол:
  Женски
  Мене оваа ми беше најубавата фаза...Ахх платонска љубоФ :smirk:
  Мислиш на него,го чекаш со душа да биде онлајн за да разговарате:P
  Напротив,интересот се губи повеќе кога веќе се ќе се случи меѓу луѓето.Жарот е најголем додека се чека,неизвесноста и фантазијата се прекрасни.
  :f:
   
  На Bozica1980, Annath, Carissa и 6 други им се допаѓа ова.