1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The 10th Kingdom (Десеттото Кралство)

Дискусија во 'Филмови' започната од Majuv4ence13, 22 февруари 2014.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Еден од моите омилени филмови штета што неможам никаде да го најдам со превод..Навистина многу ми се допадна и ви го препорачувам на сите што не сте го погледнале да го погледнете го има на youtube ама без превод во 9 дела ...:)  Опис
  Принцот Вендел,владетелот на четвртото кралство и внук на Снежана,злобната кралица го претвора во куче,а кучето го претвара во неговиот лик..Па така злобната кралица го учи кучето да се однесува како правиот принц за никој да не се посомнева за злото кое го направила.Правиот принц(кучето) се обидува да избега и успева да избега низ волшебното огледало на злобната кралица и стигнува во Њу Јорк познат како Десеттото Кралство.За работите да бидат уште полоши,кучето паѓа во рацете на Вирџинија која е келнерка во еден мал ресторан и секогаш се жали на нејзиниот тежок и едноличен живот..Таа се обидува да му помогне на кучето Вендел но тие се прогонувани од Ловецот,тројцата тролови хулигани и полу човк-полу волк..Подоцна Вирџинија дознава дека злобната кралица е всушност нејзината мајка која ги напуштила со татко и кога Вирџинија била малечка и натаму има многу сплетки.. :)  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Песната е преубава :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

  https://www.youtube.com/watch?v=200MAwAgWjg
   
  На RHS му/ѝ се допаѓа ова.