1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The '60s

Дискусија во 'Музика' започната од blonde_supergirl, 30 октомври 2017.

 1. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Дали ви се допаѓа музиката од оваа винтиџ ера? Сметам дека била многу tongue-in-cheek, witty and all around beautiful. Еве неколку:
   
  На Kohlensäure, Prijatelot, Briar Rose и 4 други им се допаѓа ова.
 2. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
   
  На Briar Rose, baba Rada и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Јас сум чисто заљубена во музиката и филмовите од тоа време.. А убав ми е и машкиот и женскиот тогашен стил на облекување.. :inlove::inlove:
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Дами и џентлмени... :inlove:
   
  На LanaSGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.387
  Допаѓања:
  13.636
  Пол:
  Женски
  @blonde_supergirl Прекрасна тема!

  Мене најмногу ми се допаѓаат песните на Brigitte Bardot и Nancy Sinatra во овој период, а и модата исто така почнувала да се менува :inlove:


   
  На blonde_supergirl, Nigredo Odor и LanaSGirl им се допаѓа ова.
 6. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Фала на предлозите :inlove::f::sun:
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Немам многу зборови али имам многу песни од '60 ! п.с: Многу ми се допаѓа!

   
  На Briar Rose, elimkd и blonde_supergirl им се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
 9. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
  Мене па '60-ите ме асоцираат на сосема други ствари - рок енд рол, хипици, војната во Виетнам... Џими Хендрикс, Битлси, Ролинг Стоунси, Крим на Ерик Клептон, Бич Бојс, Криденс Клирвотер Ривајвал и тако даље - па и Иги Поп (во доцните '60-ти).  Е тоа се оние '60-ти кои ја ги сакам. :D
   
  На crimson, blonde_supergirl, ЕденЧлен и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. blonde_supergirl

  blonde_supergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2016
  Пораки:
  821
  Допаѓања:
  2.119
  Пол:
  Женски
  Come on, каде е романсата тука карактеристична за тој период? Хихи, се шалам. И јас растев со рок. Додуша овие ти што ги спомена ги слушав во средно, заедно со метал, претходно до 8мо со ХИМ, ама за нив треба друга тема, да се потсетиме ние жените како паѓавме во занес по него. Хахах, цела соба со постери :D
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
  Не викам ја дека немало и друга добра музика во '60-ите, него едноставно тие години најмногу ме асоцираат на рок енд рок. Исто како што '50-ите ме асоцираат на џез, '70-ите на панк, '80-ите на synth-pop, '90-ите на гранџ итн.

  Ама тоа не значи дека не сакам и не слушам ништо друго од тие години освен тие жанрови. Напротив. :)
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  25.446
  Пол:
  Женски
  Премногу ја сакам музиката од тој период. :inlove:
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.