1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Good Doctor (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LovelyGirl3, 18 октомври 2017.

 1. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  9.472
  Пол:
  Женски
  Главен лик е генијалецот Шон Марфи, млад хирург дијагнозиран со аутизам и савант синдром (савантизам). Во серијата е прикажано неговото тешко детство и предизвиците со кои што се соочува во сегашноста како хирург во престижна болница.


  Серијава е нова, под жанр Medical/Drama;
  Рејтинг на IMDb: 8.5/10
  Gлавен лик е Freddie Highmore;
  Серијава е од David Shore, креаторот на House.

  Oд серијава се излезени само 4 епизоди и мене лично многу ми се допаѓа. Едвај чекам нова епизода :)
  Ја препорачувам серијава.


  Трејлер:

   
  На Guns N` Roses, Lollipop_123, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.968
  Допаѓања:
  55.206
  Пол:
  Женски
  Серијава станува се подобра и подобра. Плачев на последнава епизода.
  Срце ми се скрши за близначките, не беше фер, не можам ни да замислам таква болка.
  Баш ми е жал леа што замина, сакав да видам како ќе му го промени животот.
  Ајде, рано е, ќе има некоја друга.
  Мислам дека Мелендез со Браун ќе биде, некако натака ми оди работава.
   
  На Guns N` Roses, Lollipop_123 и LovelyGirl3 им се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Вечер ќе ја почнам. .. 8-|
   
  На LovelyGirl3 и RainBow им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  129.113
  Пол:
  Женски
  Уф ми привлече внимание. :o
  Морам да прам неделава време за ова.
   
  На LovelyGirl3, LiliBoz и RainBow им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Ја почнав и јас.. вреди да се гледа.
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Кога ќе има нови епизоди?
   
 7. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  9.472
  Пол:
  Женски
  Секој понеделник, торенти во вторник.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Зошто нема нова епизода, знае некој?
   
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  129.113
  Пол:
  Женски
  Не е серијава за мене. Не сум во пмс, а некако вака сум:
  [​IMG]
  Многу е добар Шон. Многу, како актер, како личноста која ја презентира. Ми се допаѓа како успева да репрезентира личност on the spectrum, прашањата кои ги поставува се на место и реално тоа се прашања шо мислам дека секој би требало да ги поставува понекогаш и светот би бил подобар.
  Врската која ја има Шон со директорот ме носи како на гифчето погоре. Или мемориите од брат му и од зајчето исто така ме носат како гифчето погоре. Буквално после секој епизода плачам, на почеток на следната сум океј и на крај пак си плачам. Треба и јас да се средам. :rofl:
  Имам неочекувани симпатии за:
  upload_2018-2-7_16-8-48.png
  Има нешто на лицево што ме тера да ми е атрактивно, иако јас фаќам страни и овај некако ми се коси со тоа што јас фатив страна на Шон. :rofl: Ама и го сфаќам колку е внимателен, и тоа што не верува во Шон ме тера да мислам дека само навистина се грижи за пациентите. Ајде имам уште епизоди да видам за кој ќе навивам до крај. 8-|
  Предобра серија, навистина.
   
  На Lollipop_123, Stephen Amell, LiliBoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.968
  Допаѓања:
  55.206
  Пол:
  Женски
  Зошто Гласман не може да му биде пријател? Му треба повеќе пријател на Шон, зошто мора толку еднодимензионален да му биде односот? Ме разочара.
  Ми се допаѓа во серијава што не е некако клише серија, Шон е главниот лик, сите навиваме за него и секогаш испаѓа во право, најдобар е и сите идеи се негови. Епа одлично е што не е така и што не го знаеме секогаш крајниот резултат. На Калу му текна што е работата во последнава епизода, но нели е сега во the dog house, па реагираа дури откако и Шон рече дека е можно. Но, и Браун и Калу се добри, не се ставени само колку Шон да испаѓа секогаш најпаметен.
  Мелендез и мене така симпатичен ми станува. :D
   
  На LovelyGirl3, Sanjichka007 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.401
  Пол:
  Женски
  Вајда зашто е најсимпатичен од сите ликови па на сите НИ се допаѓа :D
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.920
  Пол:
  Женски
  Кога има нова епизода? :?:
  Серијава ме воодушеви, во ден ипол ја изгледав.
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.157
  Допаѓања:
  129.113
  Пол:
  Женски
  upload_2018-2-9_23-2-36.png
  Многу дена се гледаат вака. :(
   
  На LovelyGirl3 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 14. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  9.472
  Пол:
  Женски
  Калу е симпатичен исто, а Мелендез ми е од оние не е убав ама убав е :D
   
  На mazikeen, theowndemon и LiliBoz им се допаѓа ова.
 15. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Излезена е првата епизода од 2ра сезона :D
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.305
  Допаѓања:
  4.565
  Мелендез ми е симпатија. Ја следам редовно серијава.
  Хаус ми е ол тајм фејворит серија. Ме потсеќа на убаво време кога ја гледав, па и глумциве што се појавуваат чат пат ме навраќаат. :D
  Следна епизода 4 ти Ноември.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.968
  Допаѓања:
  55.206
  Пол:
  Женски
  Многу беше добар моментот
  со Клер и Мелендез. Ептен сакам да се заедно, многу некако ми одговараат. Со Лим баш тотална утка ми беа, извештачени многу. Шон и Карли... Не знам, некако со Леа подобри беа.
  Ептен ми беше жал за Клер со мајка и така што завршија работите. Баш кога почнаа да се подобруваат.
   
  На mazikeen и theowndemon им се допаѓа ова.
 18. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Се согласувамм!!
  Некако ги ship-нувам Клер и Мелендез уште од прва сезона.
  A за Шон, и јас мислам дека е подобар со Леа. Карли или премногу го форсира или апсолутно ништо не прави. Или ќе биде по Шон или ќе биде по Карли (и најчесто е онака Шон како што ќе наложи). Леа држи баланс, и најдобро се одразува тоа по Шон.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  1.296
  Пол:
  Женски
  Ќе има 4та сезона од серијава или ова беше крај?
  П.С една од најдобрите серии нови. И дејството и развојот на ликовите од сезона во сезона
   
 20. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  The medical drama series, which stars Freddie Highmore, will return for the 2020-2021 broadcast season. - ABC :party:
   
  На Lollipop_123 му/ѝ се допаѓа ова.