1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Script

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ann.94, 30 септември 2011.

 1. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  The Script се ирски алтернативен рок бенд од Даблин. Пеач на бендот е Danny O'Donoghue, гитаристот е Mark Sheehan, а Glen Power е тапанарот. Со седиште во Лондон, во 2008 година бендот го промовираше својот прв истоимен албум. Нивната музика можеме да ја сретнеме во некои телевизиски серии (90210, Ghost Whisperer, The Hills, Waterloo Road, EastEnders и The Vampire Diaries).
  Нивниот втор албум е Science & Faith кој е издаден во 2010 година.
  [​IMG]

  Мене овој бенд ми е еден од омилените. Навистина прават добра музика :inlove:
  Еве некои песни што ми се најубави од нив:
  http://www.youtube.com/watch?v=gS9o1FAszdk
  http://www.youtube.com/watch?v=CPEBN2dVNUY
  http://www.youtube.com/watch?v=KMihKmoYfe8
  http://www.youtube.com/watch?v=MzCLLHscMOw

  Дали знаевте за групава и што мислите за неа?
   
  На LittlePinky, kate21, mileystar и 7 други им се допаѓа ова.
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.161
  Допаѓања:
  8.401
  На LittlePinky, mileystar, FortuneTeller.xD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  Многу ги сакам.
  Мислам дека го исцедив албумот од слушање.
  Сите песни ми се прекрасни, но оваа ме остава без зборови.
  Бидејќи сите сме се нашле во таква ситуација.
  http://www.youtube.com/watch?v=RH53ImR_cqo
   
  На kate21, Ann.94 и FortuneTeller.xD им се допаѓа ова.
 4. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.013
  Пол:
  Женски
  Не ги слушам често,така некоја песна кога ќе начекам.За допаѓање,да ми се допаѓаат прават супер музика.Имам една омилена песна од нив која ептен ми влезе во уво и не ми станува досадна
  http://www.youtube.com/watch?v=CPEBN2dVNUY&ob=av2e
   
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
 6. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  795
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Не знам што би коментирала за нив, предобри ми се. :D Песните по цел ден ги вртам, заразни се. Преубави. Денеска цел ден на рипит ми е Long Gone and Moved On.
  http://www.youtube.com/watch?v=tzJBGdGm ... ure=relmfu


  И си реков, ај да сменам нешто друго, и пак од нив си пуштив-Walk Away. :D
  http://www.youtube.com/watch?v=b31jx08y ... ure=relmfu  Иначе, малце инфо. Дени, фронтменот, е тренер/судија (како и да е) во новото музичко шоу The voice, заедно со Jessie J, Will.i.am и Sir Tom Jones.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Имаат неколку песни што ми се допаѓаат, а фаворити ми се For the fisrt time и Before the worst.
  Ги имам сите песни преслушано и мене ми делуваат многу слично. Речиси сите имаат богат lyrics, што секако е супер, ама и музиката ми е премногу слична, па ако ги слушам повеќе од пола час ми стануваат досадни. Си се држат до тој стил на песни, а и добро им оди, штом веќе неколку песни им се огромни хитови, последователно.
  Во секој случај, си ги пуштам кога сум лабава и одмарам. Како сега на пример. :)


  Еве и спотчево ми е убаво, посебно мангуп ми е тука :wasntme:
  http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... zY8LA4rxxM
   
  На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Јас пак би можела да ги слушам без престан :) Имаш право навистина се слични, но премногу ме опушта нивната музика, преубав текст, ги сакам песните во целина, и се едни од ретките што после толку многу слушање не ми здосадиле :)
  Баш во мој стил се, ги обожавам.
   
 10. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Simona190799

  Simona190799 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  Многуу убави песни имаат :)
   
 12. Optimistic

  Optimistic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  14
  Супер се, ги обожавам, а посебно пејачот. А оваа hall of fame ми е многу убава
   
 13. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Ги обожувам.Многу убави песни имат,а Danny O'Donoghue ми е посебен.Многу убаво пее и многу е убав...
   
 14. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  ги слушам и овие. сите, ама баш сите песни им се супер :) треба да направат некоја за заљубени, се текстојте им се за скршени срца, разочарани двојки, плачки играчки. :Р
  http://www.youtube.com/watch?v=CPEBN2dVNUY <3
   
 15. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Се вљубив во уште една нивна песна! Најнова..

  You hit the drink, you take a toll
  Watch the past go up in smoke.
  Fake a smile, yeah, lie and say that,
  I'm better now than ever, and your life's okay
  Well it's not. No
  You're doing all these things out of desperation!
  http://www.youtube.com/watch?v=FCT6Mu-pOeE
   
 16. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  13.077
  Пол:
  Женски
  Не ги слушам редовно, ама им сакам некои песни. Ги ценам за тоа што имаат предобри текстови,реални.
  For the first time ми е дефинитивно омилена...

  https://www.youtube.com/watch?v=QcQDcbKRTCM
   
 17. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Пред некое време ја открив групава.Многу ми се допаѓа :clap:
  Повеќе им ги знам новите песни.На прмер Six Degrees Of Separation најновата исто и Hall of fame.Мислам дека ќе се распрчам и низ старите песни.Многу се добри :D :inlove:
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  Мене оваа новата Hall of fame ми е малку глупичка.
  Мислам, не дека е лоша, ама за разлика од старите песни е просек и некако комерцијална. :^)
  Не се ни споредува со претходниот материјал на The Script.
   
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.478
  Допаѓања:
  2.926
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски