Tonyo San ili Toni Zen

Дискусија во 'Канта' започната од trendafil1, 5 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. trendafil1

trendafil1 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    20
    Гледам луѓево се препуцаваат за македонскиов рап па сакав да видам и ваше мислење..?

2. macence85

macence85 Популарен член

Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    817
    Jас можи ќе звучам малце глупичко ама кој е тој Tonyo San? :tmi:

3. trendafil1

trendafil1 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    20
    .... RNS,Легија може појасно да ти стане..

4. chocolate.chick

chocolate.chick Популарен член

Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Според мене Тони Зен не е достоен да се спореди со РНС. :!: Зошто дечкото навистина не прави рап. Тоа му е само смотан текст попратен со музика. |( И тој и Слаткар се прават хардкор типци или што и да глумат, само затоа што израснале во сиромашно семејство, а дечките сеа спијат на пари! Додека РНС и сите од Легијата уште го живеат оној живот за кој рапуваат и СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ! Тие се момци кои заслужуваат да се наречат рапери :clap: !! Можеби немаат многу материјално, ама преку песните се гледа душата.

На trendafil1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. daddys.princess

daddys.princess Истакнат член

Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    317
    зашо не го знам овој другиов тони зен

6. Princess.S

Princess.S Истакнат член

Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    651
    Немам избор,но заради тоа што Тони не е рапер би кажала РНС. Тони и Слаткар не се рапери, тие се наркомани, за мене! Едно исто им се повтара во една песна: спушти се доле,спушти се доле; ти си топ.. И после „он е повеќе од рапер“? Ма немој да ме је*еш бре! |(

НО :!: , за рап единствено ги признавам ГЕРИЛА. На срце ми лежат и сите песни на памет им ги знам. :)

На chocolate.chick и trendafil1 им се допаѓа ова.
  7. trendafil1

trendafil1 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    20
    Епа многу ми е мило што РНС се цени а ова меко срањ*е што го прави Зен е чиста комерцијала, се согласувам за песните срам би ми било дома на моите да им ги пуштам затоа Пистолеро им го тури на цела токсикологија . 1L

8. WildCherry

WildCherry Истакнат член

Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.169
    Хахахаха како можат и кај можат овие двајца да се споредат . Првин Тонио лирички кај кај е по квалитетен од Зенов , сеа језда овој дотичниов си се пронашол у дисов али пак џабе му е фидбекот коа сите знаеме кој шо и од кај е Зен ...

9. DimitrovskaEnchy

DimitrovskaEnchy Активен член

Се зачлени на:
    13 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0

tonyo san e podobar.. nemozat ni da se sporedat ... toni zen ne mu e ni do kolena... vo sekoja pesna na toni zen preovladuva vulgarnost.. a tonyo san ja pretstavuva relanosta so zborovi koi pogagjaat.. so premnogu emocii

10. Elennaa

Elennaa Популарен член

Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    3.901
    Допаѓања:
    12.688
    Ја би за Зен.
    Додуша не слушам баш македонски рап. Единствено Слаткар и Зен, ако се сметаат за тоа.
    Мене песните на Сан, ми се сите исти, не ги разликувам. Музиката иста, само текстот различен.
    Се чувствувам како да си го тупам мозокот, за да сфатам што зборат, многу ме замараат.
    Единтвена песна што ја знам е „Ме мрзи“. И врска немам кој ја пее.
    Мое мислење.

11. Anonnimna

Anonnimna Истакнат член

Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    За моја среќа татко ми обожава да ги слуша Легијата така да дома сум 24h легијата,ЛД Пистолеро,Дон Дада,Скај Виклер,Марчело,Едо Маајка и остали :lol:
    Не смеам ни да помислам да ги пуштам ова комерцијалава да ги слушам,а богами нит сакам нит ништо затоа што за такво не ги бива.
    Само чоече ептен ти е чудна споредбава...клошар да се споредува со ЅВЕР..бреј бреј
    Tonyo San со исфорсираниве дрогираши да се споредува..ма нее така не бидува :)

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.