1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tonyo San ili Toni Zen

Дискусија во 'Канта' започната од trendafil1, 5 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Гледам луѓево се препуцаваат за македонскиов рап па сакав да видам и ваше мислење..?
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Jас можи ќе звучам малце глупичко ама кој е тој Tonyo San? :tmi:
   
 3. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  .... RNS,Легија може појасно да ти стане..
   
 4. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Според мене Тони Зен не е достоен да се спореди со РНС. :!: Зошто дечкото навистина не прави рап. Тоа му е само смотан текст попратен со музика. |( И тој и Слаткар се прават хардкор типци или што и да глумат, само затоа што израснале во сиромашно семејство, а дечките сеа спијат на пари! Додека РНС и сите од Легијата уште го живеат оној живот за кој рапуваат и СЕКОЈА ИМ ЧЕСТ! Тие се момци кои заслужуваат да се наречат рапери :clap: !! Можеби немаат многу материјално, ама преку песните се гледа душата.
   
  На trendafil1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  зашо не го знам овој другиов тони зен
   
 6. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Немам избор,но заради тоа што Тони не е рапер би кажала РНС. Тони и Слаткар не се рапери, тие се наркомани, за мене! Едно исто им се повтара во една песна: спушти се доле,спушти се доле; ти си топ.. И после „он е повеќе од рапер“? Ма немој да ме је*еш бре! |(

  НО :!: , за рап единствено ги признавам ГЕРИЛА. На срце ми лежат и сите песни на памет им ги знам. :)
   
  На chocolate.chick и trendafil1 им се допаѓа ова.
 7. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Епа многу ми е мило што РНС се цени а ова меко срањ*е што го прави Зен е чиста комерцијала, се согласувам за песните срам би ми било дома на моите да им ги пуштам затоа Пистолеро им го тури на цела токсикологија . 1L
   
 8. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.171
  Хахахаха како можат и кај можат овие двајца да се споредат . Првин Тонио лирички кај кај е по квалитетен од Зенов , сеа језда овој дотичниов си се пронашол у дисов али пак џабе му е фидбекот коа сите знаеме кој шо и од кај е Зен ...
   
 9. DimitrovskaEnchy

  DimitrovskaEnchy Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  tonyo san e podobar.. nemozat ni da se sporedat ... toni zen ne mu e ni do kolena... vo sekoja pesna na toni zen preovladuva vulgarnost.. a tonyo san ja pretstavuva relanosta so zborovi koi pogagjaat.. so premnogu emocii
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Ја би за Зен.
  Додуша не слушам баш македонски рап. Единствено Слаткар и Зен, ако се сметаат за тоа.
  Мене песните на Сан, ми се сите исти, не ги разликувам. Музиката иста, само текстот различен.
  Се чувствувам како да си го тупам мозокот, за да сфатам што зборат, многу ме замараат.
  Единтвена песна што ја знам е „Ме мрзи“. И врска немам кој ја пее.
  Мое мислење.
   
 11. Anonnimna

  Anonnimna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  76
  За моја среќа татко ми обожава да ги слуша Легијата така да дома сум 24h легијата,ЛД Пистолеро,Дон Дада,Скај Виклер,Марчело,Едо Маајка и остали :lol:
  Не смеам ни да помислам да ги пуштам ова комерцијалава да ги слушам,а богами нит сакам нит ништо затоа што за такво не ги бива.
  Само чоече ептен ти е чудна споредбава...клошар да се споредува со ЅВЕР..бреј бреј
  Tonyo San со исфорсираниве дрогираши да се споредува..ма нее така не бидува :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.