1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Trust (2010)

Дискусија во 'Филмови' започната од nevermet18, 23 април 2016.

 1. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.155
  Допаѓања:
  12.862
  Пол:
  Женски
  Режисер: David Schwimmer
  Жанр: драма, трилер
  Главни ликови: Clive Owen, Catherine Keener, Liana Liberato,Jason Clarke,Viola Davis,Chris Henry Coffey

  Накратко, девојкава Annie, неколку месеци 24/7 преку интернет разговара со Charlie, кој на почетокот се претставува како 15 годишно момче. По одредено време договараат средба, но излегува дека тој всушност има околу 35 години и не е оној кој се претставувал.

  Го имате гледано? Ваше мислење за филмот?
  Од мене има 10/10.
   
  На MilaP и boomsleng им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Добар филм е, и од мене има 10ка. Ја покажува наивноста и лековерноста на тинејџерите. Тој гад, па дури и оженет и дете, па и професор, а заведува мали девојчиња. Има вакви случаи, филмот е добар за да ја пробуди свеста со кого се разговараме и на кого да веруваме по социјалните мрежи. :)
   
  На boomsleng и nevermet18 им се допаѓа ова.
 3. borjan4eto

  borjan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  305
  Интересен филм, вреди да се погледне.
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 4. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  633
  Еден од моите омилени филмови(y)
  Дефинитивно едно од најдобрите филмски остварувања снимени во 2010 година(y)
  Моќен филм, филм кој испраќа многу цврста порака и поука, филм кој откако ќе го изгледате ве остава без зборови, ве поттикнува на размислување, неверојатен е тој импакт, печат кој го остава кај гледачите, приказната, нејзината актуелност, влијание, поучност, значајност, тежина сите овие елементи укажуваат на квалитетот важноста на самиото филмско - кинематографско остварување.
  Дејвид Швимер сосема добро ја долови приказната од режисерски аспект, актерската екипа одлична, посебно тука би ја потенцирал улогата на младата - талентирана Лиана Либерато која ме фасцинраше со нејзиниот неверојатен перформанс, улога достојна за номинација за оскар, една од најдобритте женски улоги за 2010 година максимално внесена во улогата на мадата девојка Ени, сосема солидни се и улогите на Кетлин Кинер и Клајв Овен, впечатлива во улогата е и Виола Дејвис
  Филм кој мора да се погледне и дефинитивно го заслужува вниманието на гледачите, посебно го препорачувам на лицата кои се во пубертет на тинејџерски години бидејќи и тие најдобро можат да ја разберат поточно да ја увидат опасноста која демне на интернет- сајбер просторот, опасноста од интернет предаторите, филмот е задолжителен и за родителите кои имаат деца на оваа возраст.
  Поради квалитетот, пораката, поучноста на приказната, филмот заслужува да биде задолжително погледнат
  Ќе го номинирам за филм во Феминско Филмско Фоаје за нареднава недела
   
  На nevermet18 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 5. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  6.089
  Пол:
  Женски
  Го изгледав филмов пред некој ден и можам да кажам дека е еден од подобрите филмови кои сум ги гледала, а се занимавале со ваква тематика.
   
 6. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  772
  Ми се свиѓа во поглед како е направен и како се изградени ликовите, но содржината ми е некако веќе видено. Сакам малку измени на улогите, чисто да се разбие стереотипизацијата. За оваа тема конкретно, пример, таков ми е Hard Candy и дури преминувам преку тоа што за мој вкус воопшто не беше добро направен иако имаше оригинална почетна идеја.