1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tumblr

Дискусија во 'Слободно време' започната од TheaEsposito, 20 април 2012.

 1. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Tumblr е сајт на кој можете да отворите ваш блог и да поставате слики или различни постови од нештата што ви се допаѓаат. Преку тумблр можете да го изразите вашиот стил и сл.
  Што мислите за оваа еден вид социјална мрежа?
  Имате ли ваш блог?

  Јас не сретнав ваква тема. Но ако има, избришете ја.
   
  На missbotwin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Имам јас tumblr, на почетокот бев преоптеретена, сега малку попуштив ми се здосади па понатака пак ќе ми стане интересен и така се' :D
  Инаку јас сеа користам instagram, тоа преку мобилен се користи и мн ми е шема моментално, сликаш фотографии директно од твојот мобилен, им ставаш ефект и ги споделуваш со светот :D

  http://preety-bunny.tumblr.com/
  и еве ако сакаш follow-ме (ако неќеш немораш, не те терам со сила :!: )
   
 3. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  ^ Хаха, исто и ја ко тебе. Едно време ќе се залетам, постувам, постувам, па ќе оладам и кога гледам немам цел месец ништо ставено. Мојот е вака:
  www.teahsworld.tumblr.com
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.914
  Допаѓања:
  51.078
  Пол:
  Женски
  Имам и скоро секојдневно го користам, навика ми е веќе, од 2010 е :)
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Имам, ама не го користам за некоја си промоција или кратвна работа, туку пред се за сите серии кои ги гледам, слики, информации, трејлери, се што треба па и не треба :D
  Сите интeресни gifs од сите серии се диретко од таму.
  [​IMG]
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 6. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  И јас примам секојдневна доза од tumblr од Август 2010. И не ми е здосаден ( единствената социјална мрежа која е посебна ). Yep, I'm a tumblr fanatic. :D
   
 7. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  Имам и многу ми е интересно, во последно време секој ден го користам :)
   
 8. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  20
  А како да направам таква страна ? :$
   
 9. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  И јас си имам tumblr и многу многу си го сакам, најмногу.
  Секој ден си киснам таму и си постирам слики. :)
   
 10. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  јас кога имав пола од скопјево незнаеше што е тоа :lol: сеа одеднаш сите си направија блог |(
   
  На LittlePinky и catsruletheworld3 им се допаѓа ова.
 11. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Ајде, дајте линк од блоговите да ве follow-нам. :)
   
 12. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  http://titittt.tumblr.com/
  еве ви мој блог :)
   
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Има убави слики,ми се допаѓа но не сум зачленета
   
 14. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  еве ви го мојот блог од тумблр
  http://kikishmalik.tumblr.com/

  најчесто си го користам почнав од 2011 мислам..
  имам слики најубави ..сликите се со модa :) :)
   
 15. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
 16. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  378
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  I ♥ Tumblr......Зараза бре....:lol:
   
 18. queennn

  queennn Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  0
 19. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  го сменив името и заборавив пак да пишам :D http://videgames.tumblr.com/ еве го истиот блог само со друго име :rofl:
   
 20. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  457
  Еве, не сум нешто многу активна, ама знам понекогаш да пуштам по некој пост
  http://my-life-is-sweet.tumblr.com/

  :)