1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TURBO FIRE

Дискусија во 'Фитнес' започната од Flower87, 13 декември 2013.

  1. Flower87

    Flower87 Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Вежбите се нешто слични на Turbo Jam, само разликата е тука што при вежбањето се уклучува како аларам и минута или минута ипол има високо интензивни вежби, после тоа една минута има одмор и повторно продолжува со регуларни вежби. Јас ги симнав од интернет лани и неколку пати почнав ама се откажував :tmi:
    Сега повторно сакам да почнам да вежбам, па дали има некоја што вежбала turbo fire и какви резултати имала?

    http://www.youtube.com/watch?v=oRGTuvoEgdA
     
  2. nema-smisla

    nema-smisla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    Мене ова не ми изгледа на нешто божествено, и не би го препорачал. Тоа е само мое размислување, сите не мислат исто :) само што, вежбањето е поврзано со повеќе фактори не само со вежбите, и резултатите зависат од времето и вложениот труд. Три пати поубо би било кардио на гладно, од сабајле со висок интензитет, (нормално кардио е 25-35 минути) и тоа 10-15 мин, било да е скокање на јаже или трчање, а подоцна во текот на денот, нормални вежби за девојче како за нозе, стомачни и нешто ситно за рацете, склекови женски и слично. Ефектите зависат од исхраната, да се одбегнуваат мрсно, зачинето, чоколади ова она (не значи да не касниш цел живот ама со исав) и тоа колку имаш чиста мускулна маса на тебе, односно нивото на масното ткиво - ако има повеќе ќе треба малку повеќе време да се стопи, фала богу преку ноќ не бива ништо :D Се надевам ме разбра, барем нешто :lol: