1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Twenty One Pilots

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Someonespecial, 26 август 2016.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.928
  Допаѓања:
  162.170
  Пол:
  Женски
  Разгледав во категоријата и видов дека нема тема за момциве, а во последно време сум воодушевена од нивната музика, знам дека има и други тука што го делат истото мислење со мене па решив да отворам. :D

  Twenty One Pilots се американско алтернативно/инди поп-рок дуо, активни се од 2009 и досега имаат снимено четири албуми. Да признаам и јас сум од оние фанови што ги запознаа дури неодамна со актуелниот албум Blurryface, поточно лани со хитчето на радио Stressed Out :lol:, текстот ми остави голем впечаток, па се заинтересирав и прочепкав по нивни постари песни - и не се разочарав.

  Навистина се storytellers, покрај уникатниот, интересен звук - во песните највпечатливи им се текстовите - ептен реални, креативни, relatable, бунтовни... :bow: Освен Stressed Out, омилени ми се и Ride, Lane Boy, Guns for Hands, Car Radio, We Don't Believe What's On TV, Heavydirtysoul... :music:
  Ги слушате ли и дали се пронаоѓате во текстовите, кои ви се омилени? :inlove:   
  На xGrapefruitx, JustBeautiful, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.481
  Допаѓања:
  39.277


  Сега - засега оваа ми е омилена. Иначе од темава дознавам дека се дуо, мислев дека се бенд од 4 - 5 души. :lol:
  Како и да е, вокалистот има ептен моќен и deep глас. I like it! (fingers)
   
  На teteks, xGrapefruitx, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.