1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Twenty One Pilots

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Someonespecial, 26 август 2016.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Разгледав во категоријата и видов дека нема тема за момциве, а во последно време сум воодушевена од нивната музика, знам дека има и други тука што го делат истото мислење со мене па решив да отворам. :D

    Twenty One Pilots се американско алтернативно/инди поп-рок дуо, активни се од 2009 и досега имаат снимено четири албуми. Да признаам и јас сум од оние фанови што ги запознаа дури неодамна со актуелниот албум Blurryface, поточно лани со хитчето на радио Stressed Out :lol:, текстот ми остави голем впечаток, па се заинтересирав и прочепкав по нивни постари песни - и не се разочарав.

    Навистина се storytellers, покрај уникатниот, интересен звук - во песните највпечатливи им се текстовите - ептен реални, креативни, relatable, бунтовни... :bow: Освен Stressed Out, омилени ми се и Ride, Lane Boy, Guns for Hands, Car Radio, We Don't Believe What's On TV, Heavydirtysoul... :music:
    Ги слушате ли и дали се пронаоѓате во текстовите, кои ви се омилени? :inlove:



     
    На xGrapefruitx, JustBeautiful, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393


    Сега - засега оваа ми е омилена. Иначе од темава дознавам дека се дуо, мислев дека се бенд од 4 - 5 души. :lol:
    Како и да е, вокалистот има ептен моќен и deep глас. I like it! (fingers)
     
    На teteks, xGrapefruitx, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.