Twisted

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita-v, 19 јули 2013.

 1. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.775
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=RuVGUDGJd9M

  The series focuses on charming sixteen-year-old Danny Desai (Avan Jogia), who killed his aunt when he was eleven. Having spent five years in juvenile detention, he is released and returns to his hometown of Green Grove, New York. While trying to rekindle old friendships and facing the challenges of dealing with his judgmental peers, Danny becomes the prime suspect in the murder of a classmate. Realizing the town does not care about the truth and only wants to see him charged with the crime, Danny becomes determined to clear his name. Meanwhile, he must maintain a secret he has never told anyone: the reason he killed his aunt.

  Ја гледа некој серијава ? До сега има само шест епизоди ама интересна е
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Хм, и јас мислев интересна, ама после последната епизода и не баш.
  Слично како ПЛЛ се врткаат во круг, па сега и испадна татко му на Дени изгледа е жив, и ми изгледа историјата се повторува, он се две другарки, син му исто.
  Мене ми се посладок пар со Џо него со Лејси, но нешто ми вика дека нема да биде по мое на крај.
  Не знам што да кажам рано е да ја процениме серијава, може да излезе навистина добра, ама некако и овие почнаа многу да ја тупат и влечкаат, тоа не ми се свија искрено ич.
   
  На Tiki-lolipop и senjorita-v им се допаѓа ова.
 3. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Јас почнав да ја гледам ама некако после 5 епизода престана да ми биде интересна,почнав нова серија и оваа ја прекинав..Сеа се мислам дали да ја продолжам или не :yawn:
  Инаку Дени и Лејси ми се поубав пар, Џо некако не му одговара :)
   
 4. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам :D Иначе мене па ми одговараат повеќе Џо и Дени зашто оваа беше покрај него од почетокот,а Лејси се занесуваше. :)
   
 5. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Кој ден излегува новата епизода од Twisted? Нели денеска требаше да искочи после pretty little liars? Или пауза прават? Не сум во тек бидејки од минатата недела почнав да ја гледам и сите епизоди во 2 дена ги изгледав :D
   
 6. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  ^ И јас тоа се чудам,нема нова епизода ај ако некој најде торент постирајте го тука. :)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Во меѓувреме отворив на официјалната фб страна на Twisted, и гледам коментари од типот "last episode was such waste of time" изгледа нешто како ретроспектива на настаните правеле, па коментари разочарани фанови прочитав.
   
 8. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Последнава епизода беше јака,мене Рико ми е најомилен лик и не требаше да и каже на Џо дека ја сака ама многу ми е смешен :D Што има врска таа полицајката,нели нешто со колата?Знаев дека Викрам е жив ама не очекував дека мајка и на Џо да знаела :o Кога ќе има нова епизода? :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  12тата во јануари 2014 |( Ја претераа со овие паузи на меѓу сезона, глупости.
  И да, топ беше 11тава, топ, леле колкууу ми e џрими овој Тајлер, гррр ептен секси би се задно со Џо, ама она е белосветска глупача што и покрај тоа што се увери дека Дени не ја сака ни најмалку. Лејси мене не ми е толку негативна, иаку требаше да бидат искрени со Џо,ама сепак доста паметна и поштена испадна.
  Викрам е жив, полицајкана којзнае која е, ама очигледно дека го подметна новиот доказ, зашто инаку би инсистирала на повторен преглед кај езерото.
  Мајка и на Џо ме изненади, а делува толку мутаво, не за џабе викаат испод мира триста вира.
  Рико е срце, ама неверојатно ми стана жал за него, иаку и он сам си е крив, кога знае дека оваа Џо е апсолутна смотанца и точно во кого е заљубена, и он пак и се пушта па дури да ја баци, не иде, ама стварно не иде, смотаница е со тапија.
  Серијава ја гледам само заради Тајлер, ма да после последнава нешто ми вика дека нема да биде толку мутава понатака, ама ќе видиме.
  [​IMG]
  ]:) ]:) ]:)
  Ретроспективата не е епизода туку е спешал на првите 10 епизоди и се вика "Socio Studies 101" и дефинитивно нема да ја симувам да ја гледам кога ми се изгледани сите 10+11тата.
  Koj e заинтересиран еве му линк
  http://thepiratebay.sx/torrent/8852378/ ... _x264-2HD_[eztv]
   
  На sweet-cherry и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 10. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Дечки импресии од последнава епизода?
  Конечно дознавме дека Дени не ја задавил тетка му, туку дека татко му го наместил да ја превземе вината.
  Се си мислам дека позади целово местење на Дени за убиството на Реџина дека стои Мерлин (како и да се вика, полицајката со црната кола со блиндирани стакла, цело време што ги следи сите). :^)
  Инаку не ми беше јасна сцената со мајка му на Дени кога отиде кај љубовникот, или најдобар пријател на Викрам да побара помош, како е всушност он вплеткан во сево ова? Се надевам нема како плл да чекаме 4 сезони да дознаеме кој е всушност човекот што стои зад сево ова? :wasntme:
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Ај пак сама ќе си ја прокоментирам последната епизода хахаха :lol: :tmi:
  Значи цареви се американциве во правење сплетки во последни 10 минути во последната и предпоследната епизода! :tmi:
  Мислам за ова Витни ајде знаев дека нека нешто крие, огромна маниполаторка е. Уште на почетокот ја прочитав дека е без обзир и срам. Ама за татко и не ми се веруваше. Ехх што ти прават 10 милијони $. А мајка и била демек "кучка"? :^)
  Приказната на Чарли дека е син на тетка му на Дани ме остави без зборови, уште не процесоирана информацијата доаѓа крајот на сезоната и уствари дознаваме дека мајка му е Тес! Како и да е жал ми падна за Чарли, испадна колатерална штета како резултат на Тара и лудиот Викрам. Цело детство му го уништиле, како и на Дени. Баш ме интересира која е причината на крај за сите овие сплетки на Викрам. Што всушност крие? :^)
  Од друга страна па ептен ми е мило за Џо и Дени...секој коментар е сувишен. Инаку приметив кога збореа Рико и Џо, како индирекно да си признаа дека се заљубени хихи. Најверојатно Џо го осетила отсуството од Рико последниве епизоди па проработеле некои чувства. Знаев дека Рико не е можно за толку кратко време Енди да ја засака т.е заљуби.
  Се надевам дека ликот на Лејси нема да го упропастат. Не сфатив сега уште ко демек го сака Дени или нешто почнува да осеќа за манипулаторкава? Како и да е од двајцата има право што се осеќа разочарано и предадено на некој начин. :x
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Епа Спарки, треба да ти дадеме награда зашто навистина си нај конзистентна во гледање и коментирање, другите никаде е нема, срамота :worried:hock:


  Aбе серијава ја подобреа или мене така ми се чини. Дефинитивно нема сличности и побрзаност со ПЛЛ, во смисла на влечење со години, во една сезона се открија многу работи, ама се наметнаа и нови, нормално, инаку ќе требаше да заврши, вака остава простор за нова сезона.

  Шокирана сум за Викрам, каков човек мајко моја, да го наместиш сопствениот син за нешто што не е крив, прво да одлежи казна наместо тебе, па после тоа со Реџина, убедливо најлошот татко од серииве.
  ПОсле тоа шокот на крај на сезонава, не знам дали го чувте истрелот на крај, кој знае кој во кого пукаше, и после шокот за Чарли, мислам каков пресврт, уау.
  Само не знам дали беше најпаметно што од еднаш, преку ноќ Дени е заљубен во Џо, Лејсо лејзбејка, можеа малку поинаку да го одиграа тоа но океј.
  Плус Витни и татко и, малку провидно беше, но океј, никој не се жртвува за никого тука така, па за кој, синот на неговата женска, како да не. Само не мислев дека толку брзо ќе го отријат тоа, и не мислев дика Витни му е соучесник, тука ме изедоа.
  Изгледа ќе има втора сезона, од Јануари само |( До тогаш ќе заборавиме кој како се викаше.
  И Тајлер не го вратија, мислам ;( ;( ;(
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Ај пак да си прокоментирам не дека има на форумов некој што ја прати серијата. :lol: Ама ја откажале, дегените нема да има 3та сезона! Наводно немало гледаност. :o