1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

UV ламба за гелни нокти

Дискусија во 'Тело' започната од simona.7, 17 јули 2013.

 1. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Здраво девојки..не најдов ваква тема па ако има иста слободно избришете ја..ете вака јас имам дома многу лакови и разни четки за цртање на шари кои си ги купив од Jumbo бидејќи во мојот град ги нема, инаку јас сум од Струмица и многу сакам да правам нокти, е сега ме фати мерак да си купам гел кај нас во Струмица го има но нема продавници за да си купам UV ламба за сушење на гелот, буквално цел град го превртев за да најдам, а знам дека без неа неможам да правам гелни нокти :( и сега сакав да ве прашам дали знаете некоја страница преку која ке можам да си порачам и да ми ја достават до дома...инаку многу ја сакам оваа работа размислувам да отворам и козметички салон :D :lol: ...одговорете што е можно побргу позз :*
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.179
  Допаѓања:
  79.906
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна, но мислам дека такво нешто можеби имаат во Премиум.
  Имаат доста такви производи, почнувајќи од професионални восоци за депилација, па сѐ до професионални ножички за шишање.
  Провери и прашај си таму, сигурно ќе ти дадат информација. :)
   
 3. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Ти благодарам многу :*
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  да прашаш по дистрибутериве што набавуваат стока за козметичкиве салони-или јас да прашам по козметичкиве салони па да ти кажам дали се продава, колку пари е со испорака ако сакаат да ми кажат па да ти пишам
   
 5. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  нема потреба си купив веќе, инаку ти благодарам многуу :* :*
   
 6. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Од каде купи, и што цена е?
   
 7. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  од премиум на старата чаршија ... инаку има од 2100 и од 3400 ден. :)
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски
  Имате многу евтини ув ламби на Ebay :)
   
 9. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  ^ јас гледав на Али Експрес, и таму имаше ефтини. Со оглед на тоа дека неможам да порачам од Ибеј најверојатно ќе порачам од Али Експрес. И да навистина се многу поефтини од тоа што се продаваат тука и по страниците на фејзбук :x .. На Али Експрес се што ми треба ќе купам за 50 евра а овде, само ламбата е толку. Инаку ламбите се околу 900-1000 денари.
   
 10. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  мизерно ми е да порачувам преку интернет а и треба многу да платам за поштарина и еве ти ги парите подобро од овде да си купам :)
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски

  Хм, а зашто е мизерно :^) Па што мислиш овие нашиве што ги продаваат од каде ги купуваат :D а и за се не се плаќа поштарина :) тоа е, кој како си сака јас само совет дадов ;)
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски
  Женски и јас се реќив да купам ламба за гелни нокти :) сакам од ибеј да порачам, баш сега разгледувам еве ова ми се допадна има и гелови, светки и др. Разни работи http://www.ebay.com/itm/181201762922?ss ... 1436.l2649
  дали можеби има некоја од вас порачано од ибеј ? Не ми се купува од продавница бидејки само за ув ламбата ке дадам многу пари а вака заедно ке ми дојдат и гелови и четки, и триста др работи :D
   
 13. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  Со се гелови испаѓа дека е US $38.25?
   
 14. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Super se,provereno ;) ne se nishto porazlichno od onie po salonite shto gi koristat..samo vidi koj imaat podobar deal( komplet so se sve) ,pa tie zemi gi
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски

  Да :)
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски

  Ти ли имаш порачано или :D многу се исплати од ибеј да нарачам но ми е страв дали ув ламбата ќе стигне жива здрава до дома :D
   
 17. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Bi trebalo ubavo da e spakovano,jas ushte mnogu poodamna ja kupiv,bidejki gi koristam specijalnite lakovi za uv(kvalitetni se i dolgotrajni)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски
  Бев во едно маалско продавниче пред малку продаваа една ув ламба за 30 евра. Сега се мислам дали да ја земам , од ибеј има понуди каде што ламбата оди заедно сет со гелови,турпии итн за овие пари. Незнам што да правам. Страв ми е да не не стигне исправна па потоа џабе парите. :?:
   
 19. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.417
  Допаѓања:
  1.417
  Нема зошто да се мислиш. Повеќе ти се исплаќа да си ја порачаш. Секако прават рекламации при неисправна стока. Освен ако не ти се брза па да сакаш веднаш да ја имаш.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  За исправна, исправна ќе стигне ама сепак мислам дека тие сетови се многу "ефтини" и геловите и останатите работи што ги има во сетот (прајмер, гел во боја, безбоен гел итн) не се многу квалитетни. Сепак мислам дека треба да си купиш посебно, барем ако ги правиш да ги правиш како што треба.
   
  На Glasna и koritsaki им се допаѓа ова.