1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vero center - Мислење

Дискусија во 'Политика и настани' започната од gokii, 2 септември 2010.

  1. gokii

    gokii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
  2. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Vero center *mislenje

    Многу е смешно. :^)
    Воведниов пост е, Wow.
    Немам зборови.
    Не поттикнува никаква дискусија.

    Админите нека го поправат насловот, и воведниот дел, или клуч.
     
  3. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Vero center *mislenje

    Топ е :) мене ми се свиѓа...денес прв пат бев и баш без пријатно изненадена.Повеќе е за сетање јадење и пиење него за шопинг ама убаво изгледа :clap:
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Vero center *mislenje

    А што бара темава во Мода и стил ?
    Некои веќе си го искажаа своето мислење во врска со новиот трговски во друга тема, не би требало да се отвара нова тема за тоа , а и да се придава толкава значење .
     
  5. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Океј е сега. Сменет е и насловот, и локацијата на темата, па ќе оставам соодветно мислење.
    Во Веро центарот бев, вториот ден откако го отворија, или третиот, не е важно. Народ, еден куп, гужви, плач од бебиња, несовесни мајки, кои се тегнат и тепаат за ташни додека децата, зборувам за мали бебиња, се оставени кај касата во колички, и плачат..А на мајките ич око не им трепнува, е браво!
    Немав многу време да прошетам низ бутиците, а и мразам гужви, клаустрофобична сум, мислам дека ќе се задушам помеѓу сите тие луѓе, и ќе се чувствувам како дел од прашинка, ќе се изгубам..Па затоа седнав во МЦД со друштвото, и да, Лилит беше во право за таму, сендвичите се поголеми од стандардните, а тие што се на каса, сељачишта со тапија.
    Во тоалетите не се како стандардните тоалети низ Скопјево, се одржува хигиената, и на секои 5-10 минути поминува хигиеничарката да ги исчисти, барем тогаш, сега кој знае што направиле.
    Купивме што купивме, и кога дојдовме на ред да наплатиме, ни викаат одете на горниот спрат да ги земете работите, па ајде се влечевме од едниот до другиот крај, и тој горе ни вика, одете доле. Are you serious?! :fubar:
    Кретенче глупо.
    Океј беше, во глобала. Супер..а може и до гужвата беше. Ќе поминам пак деновиве.
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Бевме со другарка ми пред некој ден. Гужви големи, ама стигнавме буквално секој дел од трговскиот да го прошетаме. Сите продавници, бутици, џиџимиџарници, парфимерии, Мекдоналдс за да каснеме... Бидејќи другарка ми студира архитектура, цело време трговскиот го гледаше од тој аспект и и се допадна, а богами и на мене. Си се подновивме со многу работи, најмногу од Jumbo, а има и доста добри парчиња облека во бутиците од кои дефинитивно ќе си купам нешто за есен/зима. :)
     
  7. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    јас бев пред една недела и не велам не супер е напраен ама многу малце продавници има:worried:
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    За продавниците , само New Yorker е . Не можеш тамо да шеташ , идеш во една продавница само , ако јадеш јадеш и толку е . Сепак би требало повеќе продавници . Вториот пат кога бев во бутикот , ништо не останало , особено машка облека .Се испоџапале луѓево кој како стигне . По мерак ми е во Рамстор да прошетам :lol:
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Многу врева за ништо. |(

    Половина комплекс го зафаќаат Jumbo и New Yorker. И супер маркетот.

    Многу малку продавници. Делот кај кафичите подзамирисува на моменти од Self Service јадењата.
    Тие подвижните ленти подобро ќе било да биле скалички. Ем бавни ми се некако.
    Ти на најгорниот кат се шеташ со ќеси, а долу некој си купува месо или влошки и ти мафта - Ееееееј, на попуст е! :^) :D

    Сега добрата страна, ново е и од поглед на архитектурата убаво е проектирано. Толку. :)
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Не знам да дефинирам точно зошто, ама некако не ми се допаѓа. Јас уствари општо се ежам од вакви затворени шопинг центри :( А New Yorker не го сакам ко марка, значи се на се, не ми се ни исплати да идам во новото Веро, едино ради супермаркетот, ама па Рамстор ми е поблиску ако веќе морам да бирам меѓу двата.
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    цените на производите во џамбо навистина се по фабрички цени? :^) :^) :^)
     
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Јас си купив неколку работи од Џамбо, имаше и многу евтини, и поскапи работи. Се наоѓа од се по нешто, ама во глобала евтино беше ;)
     
  13. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ок е, ми се свиѓа. Единствено што фали е некоја клупа за седење! Во секој шопинг центар тоа го има, али Македонија јебеш га. |(
    Вака те обврзуваат да седнеш и да нарачаш за пиење, кај ќе се изнадаваш пари по бутици, џамбо и веро уште да плаќам за пијачка, а се уморуваш да сакаш да потседнеш. Голем минус за тоа, другото е супер.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    А што мислите околу затворањето на Џамбо?
    Направија профит што направија, па им го затворија. :wasntme:
     
  15. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    па супер е во европски стил :D
     
  16. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Јас сум задоволна од овој трговски. Ок е ,требаше нешто вакво. Меѓутоа сметам дека не е баш многу добро плански осмислен. Премногу голем празен простор.
    Но, како и да е, трговски + не ни е од зијан :)
     
  17. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Ми се свига. Добро е. Пицерии продавници бутици од све по нешто и доста е големо. Има многу гужва |( се нервирам ич не ја сакам гужвата! .
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Кога ќе се отвори Џамбо?
    Ми треба подарок за 9ти ноември, ама баш од Џамбо-то! :D
     
  19. mila-vanila

    mila-vanila Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Џамбо е отворено! Бев во средата. Убави и интересни работи има само немојте да ви се случи на рафтот да видите една цена на некој артикал, а на каса истото да ви кажат дека е за 80 % поскапо! Тоа на другар мој веќе втор пат му се случува во Џамбо. И најголемиот дел од робата е кинеска.Мене баш и не ми се допаѓа најискрено. И целиот трговски тука(во тоа Веро цените се поскапи од другите Веро маркети)...За чевли не ни видов некоја асална продавница, а за тоа отидов најмногу... |( И мноогу простор неискористен.
     
  20. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Да да отворено е Џамбото уште пред една недела најмалку :)
    А за целиот трговски мицлење - па 3 дуќани цел трговски - тапа...на толкав простор можеле поише дуќани да стават а и плус да донесат некои фирми што ги нема , вака едниствено Њу Јоркер и Џамбо вредат во целиот трговски |(
     
    На mila-vanila му/ѝ се допаѓа ова.