1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vero center - Мислење

Дискусија во 'Политика и настани' започната од gokii, 2 септември 2010.

 1. gokii

  gokii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  5
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Vero center *mislenje

  Многу е смешно. :^)
  Воведниов пост е, Wow.
  Немам зборови.
  Не поттикнува никаква дискусија.

  Админите нека го поправат насловот, и воведниот дел, или клуч.
   
 3. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Vero center *mislenje

  Топ е :) мене ми се свиѓа...денес прв пат бев и баш без пријатно изненадена.Повеќе е за сетање јадење и пиење него за шопинг ама убаво изгледа :clap:
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Vero center *mislenje

  А што бара темава во Мода и стил ?
  Некои веќе си го искажаа своето мислење во врска со новиот трговски во друга тема, не би требало да се отвара нова тема за тоа , а и да се придава толкава значење .
   
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Океј е сега. Сменет е и насловот, и локацијата на темата, па ќе оставам соодветно мислење.
  Во Веро центарот бев, вториот ден откако го отворија, или третиот, не е важно. Народ, еден куп, гужви, плач од бебиња, несовесни мајки, кои се тегнат и тепаат за ташни додека децата, зборувам за мали бебиња, се оставени кај касата во колички, и плачат..А на мајките ич око не им трепнува, е браво!
  Немав многу време да прошетам низ бутиците, а и мразам гужви, клаустрофобична сум, мислам дека ќе се задушам помеѓу сите тие луѓе, и ќе се чувствувам како дел од прашинка, ќе се изгубам..Па затоа седнав во МЦД со друштвото, и да, Лилит беше во право за таму, сендвичите се поголеми од стандардните, а тие што се на каса, сељачишта со тапија.
  Во тоалетите не се како стандардните тоалети низ Скопјево, се одржува хигиената, и на секои 5-10 минути поминува хигиеничарката да ги исчисти, барем тогаш, сега кој знае што направиле.
  Купивме што купивме, и кога дојдовме на ред да наплатиме, ни викаат одете на горниот спрат да ги земете работите, па ајде се влечевме од едниот до другиот крај, и тој горе ни вика, одете доле. Are you serious?! :fubar:
  Кретенче глупо.
  Океј беше, во глобала. Супер..а може и до гужвата беше. Ќе поминам пак деновиве.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Бевме со другарка ми пред некој ден. Гужви големи, ама стигнавме буквално секој дел од трговскиот да го прошетаме. Сите продавници, бутици, џиџимиџарници, парфимерии, Мекдоналдс за да каснеме... Бидејќи другарка ми студира архитектура, цело време трговскиот го гледаше од тој аспект и и се допадна, а богами и на мене. Си се подновивме со многу работи, најмногу од Jumbo, а има и доста добри парчиња облека во бутиците од кои дефинитивно ќе си купам нешто за есен/зима. :)
   
 7. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  јас бев пред една недела и не велам не супер е напраен ама многу малце продавници има:worried:
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  За продавниците , само New Yorker е . Не можеш тамо да шеташ , идеш во една продавница само , ако јадеш јадеш и толку е . Сепак би требало повеќе продавници . Вториот пат кога бев во бутикот , ништо не останало , особено машка облека .Се испоџапале луѓево кој како стигне . По мерак ми е во Рамстор да прошетам :lol:
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Многу врева за ништо. |(

  Половина комплекс го зафаќаат Jumbo и New Yorker. И супер маркетот.

  Многу малку продавници. Делот кај кафичите подзамирисува на моменти од Self Service јадењата.
  Тие подвижните ленти подобро ќе било да биле скалички. Ем бавни ми се некако.
  Ти на најгорниот кат се шеташ со ќеси, а долу некој си купува месо или влошки и ти мафта - Ееееееј, на попуст е! :^) :D

  Сега добрата страна, ново е и од поглед на архитектурата убаво е проектирано. Толку. :)
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.806
  Не знам да дефинирам точно зошто, ама некако не ми се допаѓа. Јас уствари општо се ежам од вакви затворени шопинг центри :( А New Yorker не го сакам ко марка, значи се на се, не ми се ни исплати да идам во новото Веро, едино ради супермаркетот, ама па Рамстор ми е поблиску ако веќе морам да бирам меѓу двата.
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  цените на производите во џамбо навистина се по фабрички цени? :^) :^) :^)
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Јас си купив неколку работи од Џамбо, имаше и многу евтини, и поскапи работи. Се наоѓа од се по нешто, ама во глобала евтино беше ;)
   
 13. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Ок е, ми се свиѓа. Единствено што фали е некоја клупа за седење! Во секој шопинг центар тоа го има, али Македонија јебеш га. |(
  Вака те обврзуваат да седнеш и да нарачаш за пиење, кај ќе се изнадаваш пари по бутици, џамбо и веро уште да плаќам за пијачка, а се уморуваш да сакаш да потседнеш. Голем минус за тоа, другото е супер.
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  А што мислите околу затворањето на Џамбо?
  Направија профит што направија, па им го затворија. :wasntme:
   
 15. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  па супер е во европски стил :D
   
 16. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Јас сум задоволна од овој трговски. Ок е ,требаше нешто вакво. Меѓутоа сметам дека не е баш многу добро плански осмислен. Премногу голем празен простор.
  Но, како и да е, трговски + не ни е од зијан :)
   
 17. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Ми се свига. Добро е. Пицерии продавници бутици од све по нешто и доста е големо. Има многу гужва |( се нервирам ич не ја сакам гужвата! .
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Кога ќе се отвори Џамбо?
  Ми треба подарок за 9ти ноември, ама баш од Џамбо-то! :D
   
 19. mila-vanila

  mila-vanila Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Џамбо е отворено! Бев во средата. Убави и интересни работи има само немојте да ви се случи на рафтот да видите една цена на некој артикал, а на каса истото да ви кажат дека е за 80 % поскапо! Тоа на другар мој веќе втор пат му се случува во Џамбо. И најголемиот дел од робата е кинеска.Мене баш и не ми се допаѓа најискрено. И целиот трговски тука(во тоа Веро цените се поскапи од другите Веро маркети)...За чевли не ни видов некоја асална продавница, а за тоа отидов најмногу... |( И мноогу простор неискористен.
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Да да отворено е Џамбото уште пред една недела најмалку :)
  А за целиот трговски мицлење - па 3 дуќани цел трговски - тапа...на толкав простор можеле поише дуќани да стават а и плус да донесат некои фирми што ги нема , вака едниствено Њу Јоркер и Џамбо вредат во целиот трговски |(
   
  На mila-vanila му/ѝ се допаѓа ова.