1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Victoria's Secret козметика за тело

Дискусија во 'Тело' започната од Blair.Bg, 7 август 2012.

  1. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Имам едно спрејче,го користам само во лето многу убаво мирисаа пишува
    Pure Seduction Bloom околу 950 ден,ги мириснав сите ама ниедно не ми беше убаво како ова што го имам сега :inlove:
     
  2. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Јас не знам што ви се толку добри.Се излажав еднаш од толку фалење и од што се искомрцијализирани и изнакупував.И да ви кажам ништо посебно за цената.Млеката воопшто не им се хидратантни, да не збориме за составот, ниту пак за таа цена нешто премногу се задржува мирисот.Спрејчињата кое како, некое ќе се задржи мирисот, некое за пола саат го снемува, па така џабе што мирисаат толку убаво, кога така мирисам пола саат и пак треба да шприцнам.Ама затоа пак спрејчињата толку споро се трошат, му се запнав на едно со месеци по 10 пати на ден и плус ми истече во куфер еднаш зошто немав капаче и ете го уште има, се чудам што спреј ќе беше внатре:D

    Млеката и кремите како што реков не ми се хидратантни, освен што мирисаат убаво некое време, никаква друга бенифиција не гледам.А се чудам кога ве читам како ви траат и како парфем кога ги употребувате спрејчињата, мене ми се светлосни години далеку од парфем по трајност. А не можам да се сомневам дека сум купила фалсификат, кога од официјална продавница на ВС ми се купени.

    Голем дел од долната облека ми се допаѓа.Имаат квалитетни градници, еве другарка ми е презадоволна, ги утепа од носење, е сега друга приказна е што и пуштаат боја некои од нив.Мене од нивните градници само еден модел убаво ми стои и како за инат најскапиот е, мислам најскапиот од овие за широка потрошувачка што им се, па сум на мисла да пуштам срце за еден, пошто ми стои како ниеден градник до сега:) Исто убави гаќички имаат, имам некој пар дома, од оние по фенси што се:$

    Друго, нивните несесери ми се допаѓаат,онака баш girly ми се, преслатки.Имам еден од мерак го купив, ама некако солени им се и тие.Се на се мислам дека посебно за козметика, се малку преценети , и од што се добро рекламирани и интересни на изглед, девојките се луди по нив, инаку онака ништо посебно.Не би купила пак млека и спрејчиња од нив и овие што ги имам си седат дома неискористени...
     
    На 1209, sparklie, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Од ВС го имам лосионот за тело десно , мириса прекрасно , но во врска со хидратација , не е воопшто хидратантен. А и прескапи се , тоа да. Лево спрејот го имам пробано но нели , сепак мирис за тело е , не стои долго како што и очекував. Преценети се , на крај името го плаќаш, искрено не вредат за тие 950 денари. Многу ми се допаѓаат несесерите , од долна облека не сум пробала ништо. Имав едно сјајче за уста тетка ми ми го донесе од Америка пред 15-тина години и ништо посебно не беше освен што мирисаше убаво се лепеше ненормално. Само името го плаќаме ништо друго
    [​IMG]
     
    На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pink95

    pink95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2016
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    1.352
    Пол:
    Женски
    Повеќето од лосионите ми се од Викториа. Ги користам и нејзините спрејови.
     
  5. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ne se mnogu skapi ama mislam deka ne vredat za parite.. Namesto sprej i losion ke kupam originalen parfem koj ke trae i ke mirisa luksuzno.. Dolna obleka ne sum kupila no dokolku najdam dobri nekoi bi kupila..
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.679
    Пол:
    Женски
    Сум имала два спреја до сега и порачав од VS се надевам ќе се погодат.
     
  7. macii7

    macii7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Викторија сикрет дали има во Битола?
     
    На Jasnabasna му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    Млека за тело и спрејови за тело ги имам пробано скоро сите. Инаку за парите не ме воодушевиле и веќе ништо не купувам од VS. Толку..
     
  9. Pinkgirl.22

    Pinkgirl.22 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Го купив розевиот спреј, убаво мириса, но не вреди за парите.
     
  10. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Неодамна на подарок ги добив префалените, преценети и одвратни спејчиња за тело Лав Спел и Пур Седакшн. До тогаш ги немав ни мириснато, мислев дека се којзнае колку убави според тоа колку ги фалеа а всушност ми мирисаат на скапано овошје и после половина час не ги ни чуствувам. Обични спрејчиња кои сум ги користела и биле три пати поефтини од тие на ВС се покажале како далеку подобри. Џабе толку се израдував кога ми ги подарија, веднаш ме разочараа.
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Од лосионите имам само пробано од другарка дома и, и не ме воодушеви премногу (изгледа превисоки очекувања имав за нив), но мирисот беше божествен.
    Никогаш немам купено ништо од козметика, а желба ми е некогаш да си купам нешто. Ете, не дошло на ред..

    Од долна облека, имам имано градник и костум за капење. Презадоволна сум. Градите ги прави екстра, како силикони да имам. Прави многу добра форма. Ги имам ставано на вриење (дури и костумот) и ниту конче не е дрпнато или нешто оштетено. Толку е коска материјалот, ми се чини цел живот ќе го носам и нема да попушти.
    А, материјалот е одличен, најблиску ми е до Лиска, иако овие од ВС ми се уште многу поквалитетни.
    Иначе купени ми се од странство, директно од ВС продавница и мислам дека квалитетот таму како да е подобар.
     
    На macka91 и joy1 им се допаѓа ова.
  12. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Можеби трајноста и квалитетот се навистина преценети, но мирисот на овој спреј ми е љубов.
     
    На buba4e89 и oblace1 им се допаѓа ова.
  13. MynameisHelen

    MynameisHelen Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    Јас од Шведска си купив на промоција две спрејчиња и лосион за тело за околу 2500 денари по нашки.
    Лосионот и едниот спреј се Sheer Love, преубаво мирисаат, но од трајноста воопшто не сум задоволна. Кога ги ставам заедно маалку ептен се продолжува траењето и мирисот е поинтензивен ама џабе. Вака кога ве читам што пишувате си велам подобро парите да ги дадев за некој градник или нешто слично, ама ајде, меракот ми беше голем.
     
  14. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    4.790
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам оваа колекција:
    IMG_0960.JPG
    Го добив како подарок и не знам која е точно цената. Мирисот е прекрасен. Лосионот не е хидратантен воопшто, но има свиленкасти бисерни светки во него. Гелот за туширање е доста долготраен.
    Искрено мислам дека производите од VS ce over rated заради името на брендот, а дека се нешто премногу квалитетни или дека вредат за парите, не би рекла.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    :l: порано овие ги користев
     

    Прикачени фајлови:

  16. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Имам еден парфем од ВС "bombshell". Ми го даде братучедка ми кога беше лани во Америка. Многу убаво мириса и секако долго трае. Иначе не сум наишла тука во Македонија на ВС производ. :(
     
  17. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Млеката за тело се преубави и пријатно мирисаат.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас го имам Pure love но гледам дека Amber Seduction е префален.
    Разгледував на официјалниот сајт сега се намалени по цена од 8,27евра па сакав да прашам дали е убав Амбер,вреди ли да се нарача?
     
  19. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.610
    Допаѓања:
    64.644
    Пол:
    Женски
    Amber Romance го имам користено и дефинитивно тој ми е најубав. Сестра ми сега пред некое време пак ми го нарача да и го пратам. Сум купувала најразлични ама секогаш сум се враќала на амберот.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Има ли кај нас долен веш на Викторија Сикрет, јас не сум сретнала досега :?: