1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Vitanova - Vitalia

Дискусија во 'Диети' започната од anaj1d, 15 јуни 2012.

  1. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Ja otvoriv ovaa tema zatoa sto sum golem ljubitel na proizvodite na vitanova i na vitalia osobeno na zitnite plocki.. :) kako vi se dopagaat na vas? sto mislite da se kombiniraat vo dieta ili ne? :) denes ja pocnav УН dietata, sabajle jadev jogurt so zitarici, poposle mi se prijade pak i zemav od zitnite plocki na vitalia :$ Sea malce se kaam.... :)
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    За диета подобра опција ти се чисти житарици без било какви додатоци во нив од типот на шеќер, какао, чоколадо, може сама да си додадеш јаткасто и суво овошје. Житните плочки не се баш препорачливи, бидејќи се доста калорични, иако производителот се труди да докаже поинаку. Главното е дека содржат многу шеќер кој баш и не е препорачлив при диети за намалување на килажата. Ако веќе сакаш такви плочки, можеш сама дома да си направиш гранола, барем ќе знаеш што сè си ставила во неа.
     
  3. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    аха фала за мислењето :) А каде можам да најдам такви што ке можам сама да направам комбинација од повеке житарици?
     
  4. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    за диета не се добри али за енергија од сабајле на работа кога и немам баш многу време за доручек и те како се добри ;)
     
  5. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Јас ги обожавам, житариците (од витанова,од виталила не ми се допагаат) и неможе денот да ми помине без нив.Најубави ми се од јагода.Но првпат слушам дека не се за диета?! :?: :)
     
  6. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    и јас прв пат слушам, баш еден доктор ми кажа дека се мн добри за диета... :О
     
  7. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    прочитај колку шекер имаат па ке сватиш ;) докторите 98% од работите што ги кажуваат за диети и слично се онака за да кажат нешто кај докторот прочита што содржи витановата или виталија :?: :!: :rofl:
     
  8. DragonLady

    DragonLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    23
    Виталија имаат линија наречена слим лајн и има посебен вид на нискокалорични житарици со овожје збогатено со заборавив што ама тоа помага во слабеење, цената е околу 90денари. И супер се за после диета.
     
  9. Nutrigirl

    Nutrigirl Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Mene epten mi se dopagaat novite bezglutenski barovi na Vitalia bez seker top se ... pred nekoj den gi probav.
    a za vreme na dieta probaj gi onie diet barovi na vitalia so 0% seker zasladeni.