Vitanova - Vitalia

Дискусија во 'Диети' започната од anaj1d, 15 јуни 2012.

 1. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Ja otvoriv ovaa tema zatoa sto sum golem ljubitel na proizvodite na vitanova i na vitalia osobeno na zitnite plocki.. :) kako vi se dopagaat na vas? sto mislite da se kombiniraat vo dieta ili ne? :) denes ja pocnav УН dietata, sabajle jadev jogurt so zitarici, poposle mi se prijade pak i zemav od zitnite plocki na vitalia :$ Sea malce se kaam.... :)
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.760
  Допаѓања:
  133.742
  Пол:
  Женски
  За диета подобра опција ти се чисти житарици без било какви додатоци во нив од типот на шеќер, какао, чоколадо, може сама да си додадеш јаткасто и суво овошје. Житните плочки не се баш препорачливи, бидејќи се доста калорични, иако производителот се труди да докаже поинаку. Главното е дека содржат многу шеќер кој баш и не е препорачлив при диети за намалување на килажата. Ако веќе сакаш такви плочки, можеш сама дома да си направиш гранола, барем ќе знаеш што сè си ставила во неа.
   
 3. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  аха фала за мислењето :) А каде можам да најдам такви што ке можам сама да направам комбинација од повеке житарици?
   
 4. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  за диета не се добри али за енергија од сабајле на работа кога и немам баш многу време за доручек и те како се добри ;)
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Јас ги обожавам, житариците (од витанова,од виталила не ми се допагаат) и неможе денот да ми помине без нив.Најубави ми се од јагода.Но првпат слушам дека не се за диета?! :?: :)
   
 6. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  и јас прв пат слушам, баш еден доктор ми кажа дека се мн добри за диета... :О
   
 7. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  прочитај колку шекер имаат па ке сватиш ;) докторите 98% од работите што ги кажуваат за диети и слично се онака за да кажат нешто кај докторот прочита што содржи витановата или виталија :?: :!: :rofl:
   
 8. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Виталија имаат линија наречена слим лајн и има посебен вид на нискокалорични житарици со овожје збогатено со заборавив што ама тоа помага во слабеење, цената е околу 90денари. И супер се за после диета.
   
 9. Nutrigirl

  Nutrigirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Mene epten mi se dopagaat novite bezglutenski barovi na Vitalia bez seker top se ... pred nekoj den gi probav.
  a za vreme na dieta probaj gi onie diet barovi na vitalia so 0% seker zasladeni.