1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wall street 2 - Парите никогаш не спијат [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од anastasija85, 25 декември 2010.

 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
 2. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  браво за филмот што го ствави ама се зачудив оти нема коментари,ама женските ретко гледаат ваков филм ама јас ги обожавам ако сум женско а гледам дека и ти го имаш ставено и Солт изгледа имаме исти вкус,а дали го гледаше првиот дел од wall street??со чарли шин,леле филмот е сон мајкал даглас е најјак глумец на светот ????
  а дали го имаш гледано адвокат на ѓаволот добар филм
   
 3. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Баш вчера го гледав, многу ми се допадна. Малку тежок филм, но добар. Откако го гледав дознав дека е продолжение на Wall street, од пред околку 20 години. Читав критики дека вториов дел не бил толку добар колку првиот. Сеедно, мене многу ми се допадна. А и Shia ми е ептен секси :inlove:
   
 4. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  ДА и мене баш ми се допага за тоа што е тежок а да поубав е првот дел мислам мене лично повеке ми се допага со Чарли Шин е,да го гледаш обавезно
   
 5. ViKtOrIjA21

  ViKtOrIjA21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  148
  Одличен филм...се што е со Мајкал Даглас ми се допаѓа :D
   
 6. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  Баш пред некој ден го гледавме со дечко ми.Супер филмче.
   
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Одличен филм, ме воодушеви а не очекував ништо посебно.
  Мислам дека би го гледала уште 10 пати без да ми здосади. :D
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Тамам се решив да го гледам поради добрите коментари, и никако да го начекам на HBO. Пуста мака.
   
 9. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  Филмот е пре пре прееенајубав. Уште незнам колку пати пак би го гледала. И знам нема да ми здосади.
  ама 2 дел. Првиот не го имам гледано, а сакам. Ке одам овие дена ке го земем двд-отека.
  Немам збор за филмот.

  Сепак филм е на Оливер Стоун. Вреди да се гледа
   
 10. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.600
  Допаѓања:
  9.012
  Пол:
  Женски
  Првиот филм од 1987 е најдобриот на Оливер Стоун и еден од најдобрите филмови на сите времиња.
  Kако мисла која циркулира одамна во светот и постои во мојава глава, а не сум знаела дека била веќе пренесена на екранот.
  Мајкл Даглас растури со глумата, дури страшен беше, имаше нешто ѓаволско во неговиот, но и во ликот на Дерил Хана. Чарли Шин изненадувачки солиден, тој ми е посоодветен актер за пародии/комедии, не очекував од него да се снајде вака, сега не ни можам да замислам друг во таа улога, ептен погоден со тој израз на лицето ни ваму-ни таму што го има.
  Кој го гледал вториот дел, нека каже дали е барем приближно добар? @boomsleng?
  Не сакам да ми го расипе впечатокот...
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 11. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  634
  Вториот дел не ми е гледан така да неможам да дадам препорака.

  Потполно се согласувам со се што напиша за филмот Wall Street(1987) ќе надополнам во врска со улогата на Чарли Шин - една од неговите најдобри улоги досега ако не и најдобрата и ќе направам аналогија со два други актери кои генерално имале и важеле за просечни актери но се издвојуваат со нивните исклучителни перформанси и тоа Реј Лиота со улогата во маестралниот филм на Скорсезе Goodfellas и Били Боб Тортон со неговата неверојатна, исклучителна, наjдобра улога во ликот на Карл Чилдерс во филмот Sling Blade.
   
  Последна измена: 18 октомври 2023
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.