1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Wedding фотосесија

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 29 мај 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Wedding фотосесија,тема каде што ќе се постираат пози од младенци (кои би дале прекрасни идеи за идните маденци) моменти кои ќе се запаметат,но со оглед на тоа дека денеска фото студијата објавуваат многу такви, едноставно ретко може да распознае кои се фото модели а кои од вистински венчавки, правило за постирање е ОБАВЕЗНО ЗАШТИТЕН ЛИК НА МЛАДЕНЦИТЕ (и сите други ликови на сликите), небитно дали е фото сесија или приватна фотографија (бидејќи тоа неможе да се распознае).
  во спротивно, било кој член да примети незаштитена слика,слободно нека пријави мислење,да се држиме до правилата на темата ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 35.jpg
   35.jpg
   Големина на фајлот:
   59,3 KB
   Прегледи:
   3.412
  • 48.jpg
   48.jpg
   Големина на фајлот:
   87,9 KB
   Прегледи:
   3.407
  • 50.jpg
   50.jpg
   Големина на фајлот:
   125,1 KB
   Прегледи:
   3.411
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  31.000
  Пол:
  Женски
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Позадината самата е заматена,моментот е он со прачката а невестата си се смешка
   

  Прикачени фајлови:

  • 28.jpg
   28.jpg
   Големина на фајлот:
   97,3 KB
   Прегледи:
   3.306
  • 26.jpg
   26.jpg
   Големина на фајлот:
   80,6 KB
   Прегледи:
   3.300
  • 06.jpg
   06.jpg
   Големина на фајлот:
   36,3 KB
   Прегледи:
   3.299
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Овие слики се од гоогле, мислам дека нема потреба да им се кријат лицата.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А овие се заштитени, истите се извадени од фејсбук
   

  Прикачени фајлови:

  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.211
  Допаѓања:
  41.628
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓа позирањето. Па уште кога треба да фиксираш поглед и насмевка....ужас! Гледај вамо, сега гледај тамо, па гледјате се заљубено....мислам, нема ни грам спонтаност а со тоа самата фотографија губи од убавина.

  Здравје кога ќе правам и ако правам свадба, ќе барам исклучиво спонтано фатени моменти. Еве посебно сум горда на мојата Љубам која фантастично се усовршува во правењето вакви фотки. Се надевам ќе сподели и она нешто на темава :)
   
  На duffi, Cacuvche, La.Reina.Del.Sur и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.842
  ^
  Исто.

  Кога гледам слики од свадби исто ми е како да гледам една свадба со различни зет и невеста. Истите пози од матично, нешто слично и од црква само личностите други. Братучедка ми после свадбата викаше дека вилицата ја болела од вкочанетата насмевка за сликите.

  Мене многу ми се допаѓаат црно белите слики.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 34.jpg
   34.jpg
   Големина на фајлот:
   31,4 KB
   Прегледи:
   3.141
  • 42.jpg
   42.jpg
   Големина на фајлот:
   90,6 KB
   Прегледи:
   3.141
  • 45.jpg
   45.jpg
   Големина на фајлот:
   80,4 KB
   Прегледи:
   3.139
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Мене ме нервира она стандардно копирање.
  Почна Зага со фотографија младенците во средина, до нив кумови старосвати и останати млади и како скокаат сите.
  Ај што направија така ама не мора СИТЕ фотографирања на Зага да ја имаат истата слика, а воедно и сите нови младенци годинава од било кое студио ја имаат истата.
  Мислам дека сликата со скок стана стандардна слика како онаа пред матично |(
  Од уникатност многу лесно се станува досадна копија.
   
  На duffi, skyAngel, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 49.jpg
   49.jpg
   Големина на фајлот:
   72,1 KB
   Прегледи:
   3.004
  • 47.jpg
   47.jpg
   Големина на фајлот:
   83,9 KB
   Прегледи:
   3.006
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.091
  Допаѓања:
  15.482
  Пол:
  Женски
  Овие интересни ми се малку несекојдневни ;)


  И оваа така ми е убава
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   60,7 KB
   Прегледи:
   698
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   78,7 KB
   Прегледи:
   700
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   64,6 KB
   Прегледи:
   698
  На delvi и guguence им се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • showimage (5).jpg
   showimage (5).jpg
   Големина на фајлот:
   45,7 KB
   Прегледи:
   660
  • Planer (177).jpg
   Planer (177).jpg
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   662
  На Hopeful и Srekicka им се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.283
  Допаѓања:
  92.728
  E ова е баш нешто :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
  [​IMG]
   
  На eloves, FortuneTeller.xD, rossonerka и 3 други им се допаѓа ова.
 14. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 15. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.097
  Допаѓања:
  11.975
  Немам слика ама братучедка ми кога правеше свадба имаа една, како младожеецот е во пожарниот камион и и’ подава рака на нејзе да се каче итаа со едната нога на тоа скалата.

  Инаку дома им правеа без везе, колку да земат пари повеќе. Невестата да гледала преку прозорот. Па да гледала преку бурмата преку прозор, па преку бурмата да гледала во младожењата.
   
 16. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 1111111.JPG
   1111111.JPG
   Големина на фајлот:
   33,3 KB
   Прегледи:
   566
  • 222222.JPG
   222222.JPG
   Големина на фајлот:
   4,5 KB
   Прегледи:
   565
  • 33333333.JPG
   33333333.JPG
   Големина на фајлот:
   47,1 KB
   Прегледи:
   566
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604
  :inlove: еве слики од најубавата свадба , не е во Мк затоа не се чудете. И покриени се лицата бидејки се приватни слики :)
   

  Прикачени фајлови:

  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Зага Продакшн рулс! Барем на нашиот пазар. Преку глава ми е од оние наместени фотографии (на тема истото па истото), слики во парк, па на Кале, па у.п.м. Зага внесоа свежина во свадбената фотографија. И во дупка да ве сликаат ќе изгледате маестрално.
  Може постов изгледа ко реклама, стварно немам ништо со нив. Јас многу сакав да ме сликаат на мојата, ама штета не можев да си ги дозволам.