Wycon Cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од Romina, 19 април 2018.

 1. Romina

  Romina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  44
  Здраво девојки. Wycon е италијански бренд на козметика кој освен во Италија може да се најде и во некои други европски градови. Дали сте пробале нешто од овој бренд и како сте задоволни?
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.834
  Допаѓања:
  83.403
  Пол:
  Женски
  Ја има козметикава и во Грција. Имам пробано еднаш еден кармин во некоја тиркизна боја ама иако беше мат не беше нешто мн траен.. баш ако испробам и нешто друго во иднина ќе пишам
   
 3. Romina

  Romina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  44
  Јас купив два кармини од тие со покремаста структура и се покажаа како доста трајни, а имаа и голем избор на бои и нијанси. Наредно би сакала да ги пробам течните кармини.
   
 4. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Течните мат - одлични се! Трајни, пигментирани, и не ја сушат устата. Ги има и во Белград.