babylove овошни кашички

X Фактор Адриа (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Primadonna, 5 јули 2013.

?

Кој е вашиот фаворит за победа?

 1. Даниел

  532 глас(а)
  74,2%
 2. Доктори

  30 глас(а)
  4,2%
 3. Лукијан

  26 глас(а)
  3,6%
 4. Маид

  109 глас(а)
  15,2%
 5. Тамара

  20 глас(а)
  2,8%
 1. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.162
  Пол:
  Женски
  И србите направија своја верзија на шоуво кое ке почне да се емитува на есен.Што мислите дали ке биде исто како со другите верзии?Дали мислите дека ке се прават измени?

  ако темава е дупла или слична,клуч :)

  [​IMG]
   
  На ane111 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  X Factor Serbia

  Српската верзија ќе се емитува на сител?? :puke:
  А јас се израдував :x
   
 3. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  X Factor Serbia

  Типувам на изсељачено шоу од типот на Ѕвезде Гранда.
   
  На TheKiketoo и Hipster им се допаѓа ова.
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  А јас не знам од кај наслушнав дека заедно е овој Х Фактор т.е дека организацијата е на Србија и на Македонија,а колку е точно неам појма останува да видиме.Да се надеваме дека ќе стават квалитетни судии,и да има уште поквалитетни учесници :)
   
 5. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Шоуто Х Фактор Адриа што ќе почне да се емитува наесен е во организација на Србија, но е подржано и од Македонија, Црна Гора и Б и Х. Значи ќе има учесници од сите 4 земји а пријавувањето колку што знам е во тек.
  Немам некои претерани очекувања, но штом преземале одговорност за организација на ваков проект би требало да има солидна организација, фер и компетентни судии.
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Незнам дали ќе биде интересно :^)
   
 7. Pique1997

  Pique1997 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  X Фактор - Србија (Сител)

  Јас се пријавив на ова..
  И за други ако има некои да ви кажам дека пријавувањето е до 15 август , и после тоа на 20 почнуваат аудициите ...на 25 е во Скопје:)
  Жири:Северина , Сека, Дино, и уште еден..
  Мое мислење дека овие поише ке се палат на оние шо ке испеаат слични видови на нивните песни..али ќе видиме.. ;)
   
 8. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Зар српската верзија ќе ја даваат? :o
  Како што кажа нати џабе се израдував..
   
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.895
  X Фактор - Србија (Сител)

  Џебе се израдував... :x
  Па ќе видеме какво ќе ее... :)
   
 10. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Едвај чекам да почне :lol:
  Инаку, другарка ми се пријави :wasntme:
   
 11. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  X Фактор - Србија (Сител)

  Х -ФАКТОР........Х - ФАКТОР.......НАСКОРО Х - ФАКТОР.........
  Јас мислев којзнае што е ова , а тоа да ти било “ МА НИЈЕ ВАЖНО САМО ДА МЕ ЦЕЛА ЗЕМЉА ЧУЈЕ “ :tmi:
  Тачно је 10 часова....3 минуте и 10 секунди :rofl:
   
  На Espadrila, tessie, eliesaab и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.162
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Аудициите се на 25-ти во Cineplexx :D
  Баш ме интересира дали некој од форумов се пријавил :rofl:
   
  На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  Јас се пријавив :)
   
  На Dog-lover, Someonespecial, Butterfly-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  X Фактор - Србија (Сител)

  Ги пратам ваквите шоуа! И американското и британското,шо знам интересни ми се,сакам добри пејачи сакам музика и уживам кога гледам прави таленти на сцена! Искрено за ова шоу се надевам дека ќе се прави по ист терк бидејки сепак се зима лиценцата и нема логика да се менува нешто! Кога ќе почне ќе коментираме сега нема поента :)
   
 15. blue-diamond

  blue-diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  14
  X Фактор - Србија (Сител)

  Беше некој на аудициите, и како минавте?
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.895
  X Фактор - Србија (Сител)

  На фб гледам сите деца се пријавиле..господ да чува..и да имат и да немат талент пријавиле се..а рикат како магариња..
  Морав.
   
  На SparkyAngel и Ecii им се допаѓа ова.
 17. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  465
  X Фактор - Србија (Сител)

  Колку мразам вакви непотребни и бескорисни емисии, немам доволно зборови да опишам. Доста е да ги избришам сите македонски канали. До кај стасавме медиумски..
   
  На tessie и Dinsyyy им се допаѓа ова.
 18. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  X Фактор - Србија (Сител)

  На Х Фактор секогаш биле најкоректни судиите и победувале најдобрите.
  Се надевам дека така ќе биде и на Балканов. :D
   
  На ohana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.895
  X Фактор - Србија (Сител)

  А кој се судии???
   
 20. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  X Фактор - Србија (Сител)

  А кои беа судиите тука во синеплекс.. некој што бил да каже ? :D