You should be here реалност или измама

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од xogossipgirlxo, 28 ноември 2018.

 1. xogossipgirlxo

  xogossipgirlxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  21
  Дали сте слушнале и дали има некој искуство со оваа организација?
  Станува збор за организација која нуди патувања со попусти и нуди заработка, по систем на зачленување на нови членови.
  Член сум неколку дена и можам да кажам дека мојот заклучок од сето ова е дека станува збор за измама. Се плаќа членество кое го префрлаат во вид на поени за патувања, а всушност патувањата се изгор скапи. За да имаш поени за патување мораш да имаш членови кои се зачленуваат, а не се кажани многу работи.
  Ајде кажете дали сте слушнале и сте биле поканети на презентација?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  694
  Не сум, но имаше во Штип нешто слично на тоа, божем даваат некој награди, а всушност се плаќаат. Не знам како стигнуваат до нашите „приватни“ информации, но се што е промоција од непознато потекло што би кажал Сергеј, само игнорирај. Така да ниту ќе бидеш измамена, ниту ќе се каеш за истото тоа.
   
 3. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  555
  Колку доларчиња се напрчи?

  МЛМ пирамида како и сите други, бегајте подалеку.