1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Zaljubena:D

Дискусија во 'Канта' започната од mina33, 25 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mina33

  mina33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Дечки вака,нова сум на сајтот и ако може помош....Ми се допаѓа мојот најдобар од одд. но незнам дали ме сака и тој.Вели дека има девојка и дека се имаат мувано но кога јас му казав дека се имам мувано (а се немам :D)се налути.Некогаш кога ке поминеме у ходник еден покрај друг намерно ќе ме поттурне за да ми привлеце внимание и постојано ме гледа на часови,постојано се врти накај мене..Дали ме сака???Како да реагирам???Јас го сакам но се плашам да не направам нешто погрешно :$ плс помош многу ќе ми значи....ФАЛА ОДНАПРЕД :)
   
 2. girlonfire

  girlonfire Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  62
  Тоа се знаци дека те симпатизира,но сепак премногу не препуштај се на емоциите.Можеби за него тоа е доста нормално но за тебе тоа претаставува нешто како кој зна што.Ако те симпатизира толку многу ќе ти признае.Обиди се на индиректен начин да ги извлечеш емоциите од него.Тој сам ќе се предаде :*
   
 3. mina33

  mina33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фала ке се обидам.Ми значи тоа што ме поддржувате....:* :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.