1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци крај патот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sonuvana, 8 август 2016.

  1. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    2.461
    Пол:
    Женски
    Mnogu nešta vo životot ni doagaat " slučajno " , barem taka veruvame.....slučajna sredba so idniot soprug,slučajna prošetka na koja zapoznavame interesna ličnost,slučajno patuvanje koe ni go menuva životot..... ( slučajno gi izostavuvam lošite slučajnosti ) hmm...

    No,se vratime li vo mislite denovi nanazad pred slučajnite slučki,lesno možeme ako sakame da se prisetime na najrazlicnite znaci koi na nekoj način ne podgotvuvale za nastanot koj ke se sluči. Vselenata ima svoj sovršen red i ništo vo nea slučajno ne e.

    Se slučuva da imame problem vo denot,sekojdneven možebi i dodeka dlaboko razmisluvame kako da go rešime,vdlabočeni,posveteni vo mislite,do nas dopira rečenica nečija,izrečena " slučajno " od nepoznata ličnost,koja ni go pokažuva rešenieto,patot za nasata maka.

    Vi se slučilo li nekogaš nešto slično? Možete li da navedete primer nekoj?
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    2.461
    Пол:
    Женски
    A,jas vo potraga za resenie na problem koj me maci dve godini veke,se obidov i ovde da pronajdam odgovor.....dva dena iscituvav temi,poznati mi vo pomala ili pogolema merka,čitav tudji iskustva,nekoi sprotivstaveni mislenja,dilemi koi i samata gi imav.....no bidejki jas veruvam vo znaci,denes dobiv odgovor za koj veruvam deka e vistinskiot....samiot den i denesniot svetitel mi go podari....mu blagodaram za toa :D
     
  3. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    ''Вселената има свој совршен ред и ништо во неа не е случајно.'' -Баш така мислам дека се одвиваат работите.
    Навидум многу работи ни се чинат случајни, а сепак се поврзани со многу други случувања.Ми се случило да сретнам некој лик после многу време,сосема случајно (барем така си помислувам) а баш тој лик да ми даде некој одговор,некоја информација и сл. која ми е потребна тој период.Да наидам во друштво на некого кој ми се чини само обичен лик со кој се среќавам по игра на случајноста,а всушност да спои некаков детал во некоја слика и сл.
     
    На Victorian и sonuvana им се допаѓа ова.
  4. Jasminkabibibi

    Jasminkabibibi Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Ima edna interesna serija na Fox sto idese se vika "Brojki" so Kifer Saterlend...ima edna interesna teorija vo vrska so sto bi rekle nie slucajnosti i povrzuvanje na likovi...ako ste vo moznost zirnete na internet nekoja epizoda;)
     
    На sonuvana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    2.461
    Пол:
    Женски
    Tokmu taka....samo treba da bideme otvoreni,potocno da imame širum otvoreni oči i uši da čueme. Kako i vo soobrakajot i vi sekojdnevieto postojat najrazlicni patokazi,osetlivite i empatični lugje polesno gi primetuvaat istite,što ne znači deka so malku vežba toa ne bi možele site da go činat.
    Postoi vo indiskata filozofija celo učenje za ovie znaci kraj patot ili nimiti kako tie gi narekuvaat :)
     
  6. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    2.461
    Пол:
    Женски
    Blagodaram,ke poglednam :)
     
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Koga otvoriv da procitam za sto e temava muslev deka e za Ivo Andrch I Krajpatni znaci, postoi Bog ili nekoja sila sto GI redi slucajnostite I prosto the nosi do nekogo I fala mu Na Boga za toa.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    На фох се старите серии :D:D следи ги на АхN :D Исто пуштија нова серија компјутерски криминал
    слично и таа е како Бројки :D

    Btw за темата,немам коментар да пишам :|
     
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Broevi e serija sto matematicki GI presmetuva slednite cekori Na teroristi ili krimunalci spored vekje napraveni cekori smetajkji Na presmetluvosta Na coveckiot um. Interesna serija go sekoj slucaj.
     
    На joy1 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  10. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Знам ја следам секој ден на ахн
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Дааа, кога пред 4 години го видов сегашниот дечко, значи тотално случајно, ни на памет не ми беше дојден, и кога го видов тој ме поздрави и јас него секако, но не сакав да го видам, го мразев бидејќи во “детските“ симпатии тој ме “изневери“ со “другарка ми“ и секако бев лута. И кога си одев накај дома цело време се питував што се случува зошто го видов пак, боже мој. И од таа случајна средба мене ми паднаа сите лоши добри мисли, сакав повторно да го видам и нејќев, не знам што ми беше. Значи толку мисли ми паднаа на памет што заборавив зошто отидов во градот и одма се вратив дома .. (facepalm)
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jasminkabibibi

    Jasminkabibibi Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    AHN ja nemam no ke zirnam na internet obavezno...:)
     
  13. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Jas ne mislam deka zhivotite na lugjeto, nitu povekjeto neshta shto imaat vrska so chovekot, se odraz na sovrshen red vo univerzumot, bash naprotiv.
     
  14. Love Elixir

    Love Elixir Активен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2022
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    126
    Дааааааа ми се имаат случено некои вакви работи. Еднаш кога бев помала еден наставник не праша дали би зеле изгубен паричник? И тој ден кога се враќав дома од училиште најдов изгубен паричник (ама не го земав :!:
    ). Ете ако може ова да се смета за знак. Имам и некои други вакви случки, а дали е нешто сосем случајно или виша сила :P не знам.
     
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Има личност што кога и да помислам на него истата секунда или ми пишува или ми се појавува :^)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Истоо ми се случува и мене постојано
     
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Случајно , два пати го запознав сопругот . Еднаш во сон , месец дена пред полуматура , и еднаш во реалноста , 2 ипол години подоцна ( кога и двајцата бевме втора година средно ) .

    Случајно во сонот тој лично ми кажа дека ќе ми биде сопруг , и дека ќе се запознаеме 2 ипол до 3 години подоцна ( он порасна во град , јас во село , па не се познававме од порано ) и истото случајно се случи ..