Zvezde Granda - Ѕвездите на Гранд [Канал 5]

Дискусија во 'Канта' започната од BI-44, 7 април 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  По 10 години постоење, српското шоу "Звезде гранда" доаѓа и во Македонија. Потрагата за нова фолк / турбо фолк ѕвезда од сега нема да биде само во Србија, Црна Гора и Босна, туку и во Македонија. Шоуто кое создаде десетици нови турбо фолк ѕвезди, масовно привлече и голема публика во екс Ју земјите, на што наиде и на критика од урбаната популација. Шоуто десет години се емитуваше на каналите на Пинк телевизија, а сега се емитува на Прва (Србија и Црна Гора), ОБН (Босна и Херцеговина) и Канал 5 (Македонија).

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Шоу на неквалитетни пејачи. Океј, имало добри вокали што се појавиле таму ама лошо е што од нив прават Турбофолк ѕвезди а тоа е најдебилниот музички жанр.
   
 3. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.598
  Пол:
  Женски
 4. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  231
  Пол:
  Женски
  ЈЕЦА ми е одвратна :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.