1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детска козметика

Дискусија во 'Бебе' започната од Elena941, 12 февруари 2010.

  1. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    ^Која цена се овие babylove ???
     
  2. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    165 денари е купката со мирис на лаванда за добра ноќ.Јас само оваа сум ја пробала и сум презадоволна.Мирисот на косата трае два-три дена :)
     
  3. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    ^ Без парабени се babylove? Не сум прочитала ниту еден состав...
     
  4. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Ова со мирис на лаванда нема ,во составот не пишува парабени :x ,а за другите производи не знам ,сега полека почнувам да ги користам :)
    Би ги препорачала марамиците на Септона (65 денари) со алое -бело со виолетови шари пакување на кои е потенцирано дека не содржат парабени.Ги има и со камилица (мислам дека се 70 денари) и уште 2 типа. Мене ми се погодија и мислам дека подолго време нема да ги сменам.
     
    На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    AIT a од каде ги купуваш марамиците на Септона ???
     
  6. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Во Веро ги купив.Интересно е што на задната страна пишува вака-Дејствуваат анти-инфламаторно и против егзема,осип исува и излупена кожа. Јас ова со егземава не сум го сретнала никаде до сега :x
    Оф топик можеби е добро да се направи една тема во која би се постирале слики од производи кои не содржат парабени :^)
     
    На Annath, Unique.chick и Mama25 им се допаѓа ова.
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ни овој крем на Baby Love не содржи парабени
    [​IMG]

    Таква им е целата линија.

    А Септона мислам дека е позната грчка фирма, имаат доста квалитетни производи.
     
  8. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    И овие се преубави

    [​IMG]
     
  9. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Марачињата на Freshmaker не би ги препорачала,ова чисто како сугестија де не се налути некој :) зошто содржат два вида на PEG 40 и PEG 7 . Нажалост скоро во секој состав на марамици е неизбежен PEG,но е исто така штетен за нашите најмили го има и во купки Беколиното,во Нивеа бебешкаата козметика и во Love Wipes ги има :( Треба да се проверат Babylove каков состав имаат. Ние сега како поголемки ретко ги користиме влажните марамици освен некогаш кога сме излезени инаку дома ги избегавам после нужда,практикувам да ја мијам.Водата е секако најдобра,но за мало бебенце кое што неможеш секој момент да го квасиш е тешко да најдеш скроз природни влажни марамчиња :o
     
  10. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Овие Септона имаат само Пег 12
     
  11. violetbeauty13

    violetbeauty13 Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    21
    Nivea Baby i Becutan
     
  12. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    од пудрата бебешка на бекутан многу сум задоволна
    [​IMG]
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Micika80

    Micika80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    295
    Вчера разгледував и во Веро и во Рамстор во делот за бебешка козметика и како што можев да приметам е дека најмногу избор имаше од Џонсон козметиката,а овде скоро никаде не ја видов таа марка како препорачлива. Има некој што користи Џонсон козметика? Мене некако повеќе ме влече отколку бекутанот козметика.
     
  14. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Повелете за Џонсон и Џонсон

    Извор

     
    На Annath, Micika80, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    :o :o А баш вчера мислев да си купам нивно бебешко сапунче.Добро што земав Нивеа.Ама како бе отровни?Па нели за бебиња,за деца...Ц,ц,ц,ц
     
  16. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Искрено мене воопшто не ме бендисува џонсон не дека ги користам,туку еднашка купив шампон за детенцето,ем скапо го платив,ем се разочарав.Не се толку квалитетни незнам можеби другите производи им се добри,ама конкретно шампончето не ми се бендиса.Најредовно ги користам бекутан шампоните,помадата за лице,млекото имаат незаборавна миризба и добар квалитет и павловичевата од бекутан ја користам,но повеке сум на павлодерм истиот состав го имаат само што павло дермот има поубава миризба зборам конкретно за павловичевата.Според мене бекутан се бр 1,понекогаш знам да сменам сега последно зедов шампонот на шаума со регенератор за деца,за девојчето бидејки кослето му е кадраво и тешко се расчешлува во таа намена шампонот е многу добар и сум задоволна и прекрасно мириса на јаготка.
     
  17. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Јас земав од влажните марамици на Септона со алое вера и многу ми се бендисуваат меки се а и убаво мирисаат, уште на малечкава моја да и се бендисаат и супер ке биде :) :)
     
  18. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Ги користам шампончето и маслото на Corrine de farme, француска природна козметика, без парабени, со многу пристапни цени и сум презадоволна, имаме кожичка како свила :) , бебе и онака беше ,,чисто,, бебе, ама така и остана, плус во комбинација со оригиналната павловиќева. Мустела земав млеко за тело, па не ми е ништо посебно, и мислам дека кој нема потреба, во смисол на проблеми со кожичката, во сите други случаи е сулудно да се фрлаат толку пари. Влажни користам Huggies, и многу ми се погодени, многу се влажни, нежни и многу убаво мирисаат, посебно тие со бадем и мед.
     
  19. Micika80

    Micika80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    295
    Aуу, останав без зборови :worried: А кога ги гледав, прво што помислив беше да ја земам цела колекција за да ми бидат сите исти :worried: Страшно.
    Сепак ќе си читам едно по едно што сте препорачале на форумов,не купувам ништо од ракав. :worried:
     
  20. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Ние дома за малата користиме Corrine de farme, јас сум ептен задоволна. Од време на време и јас се туширам со нејзиниот гел за туширање и го користам лосионот за тело :D . Кожата и е прекрасна, нема солзи од шампонот, нема парабени, супер цена.
    Не планирам да го сменам, освен за Еуцерин шампон и еуцерин лосион. Малце ми се скапички во моментов.