1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Детски родендени (идеи за игри, храна, декорација...)

Дискусија во 'Дете' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

  1. promeneta

    promeneta Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    12.555
    Пол:
    Женски
    Да, 800 ден. ни зема жената за чаршаф, големите коњчиња, натписот и лижавчињата со стикери, за 300 ден. го изнајмивме тоа со виножитото од една цвеќара, а балоните си беа наши :).
    Па не е многу евтино кога ќе размислиш дека истите работи ги изнајмуваат на сто души, а реално нема некој голем трошок во нив, ама кога не знаеш сам дома да си направиш ќе си платиш и ќе си ќутиш :D.
     
    На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Теглите се од кашички мали ;)
     
  3. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.914
    Допаѓања:
    135.479
    Пол:
    Женски
    Малово крај на август ќе прави 2г. Решивме да не правиме уште сега игротека класичен детски роденден здравје од 3 нека си стекне прво другарчиња од градинка. Сакаме нешто со најблиските само ама пак се некаде околу 29тина луѓе не можам да ги скратам. Би правела и дома ама немаме баш простор башка топло ќе биде сигурно. Сакам некаде со дворче ама поскромно некое местенце. Идеја некој?
     
  4. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Lele kakva vi e tortata ? Daj nekoja ideja plis. Uste toa ni ostana a nemam stvarno idei, nemame nekoja tema, a sin mi e mal da ima omilen lik. Ok osven majmunceto oliver od baby tv ama ic ne mi odgovara toa so dekoracijata. I od kade poracavte, nie najverojatno od mozart
     
  5. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Jas ke se vmesham.. (shto mi e samo se mesham negde :rofl:) Mene zhenata shto mi dekorirashe me predomisli. Prvo mislev da pravam rodenden so tema minions. Potoa zhenata mi reche ti si znaesh, ama moe mislenje e da napravish bash bebeshka tema. Zoshto sega ne razbira i nema omilen lik, sega mozhesh bebeshko i tolku. Posle vika sam ke si bira temi i da sakash ti drugo nema :D I taka mu napravivme bash bebeshka tema so belo, sivo i nezhno zholto, so slonchinja :) Simni ja aplikacijata pinterest i gledaj premnogu idei ima :) Sorry shto se vmeshav nepovikana
     
    На Selest, PUPICA, M&M и 5 други им се допаѓа ова.
  6. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.161
    Допаѓања:
    16.440
    Пол:
    Женски
    Нашата тема е мајмунче дека син ми е право мајмунче има такви покрети виси главеечки хахаха и сите го викаме .Нарачав во аромати дека видоа дека убаво ги изработуваат мајмуните.Ги фалеа доста бело Нестле вкус.Вака фини беа за сите детали не испрашаа па се надевам ќе бидеме задоволни.Ете и дел од шеќерната маса ама немаше само мајмуни па нешто ќе биде како џунгла хаха од се по нешто.Чашки тањирчиња салфетки се купив во џамбо сите се исти да биде како една целина и бебо ќе биде во зелено се надњвам ти помогнав,ако треба нешто прашувај слободно received_10214130860933332.jpeg received_711259972392337.jpeg received_711194542398880.jpeg
     
    На Milobebence, Mari*, TheSecret и 2 други им се допаѓа ова.
  7. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Јас со Мики Маус му направив торта, еден банер и салфетки исто со Мики само имав, со други декорации ич не се замарав ни балони имав,ништо...
    Еве тортата,немам слика од вистинската, иста беше само поширока
    FB_IMG_1492899860066.jpg
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.653
    Допаѓања:
    95.752
    Пол:
    Женски
    Од Моцарт подготви се на сува торта, за крштевка добив не сува, пресува. За нашево магатенце јас ја правев, а ако не правам нарачувам од Перфето. Пробав Аромати не ме бендиаса. За убава домашна торта пак Нешто убаво ми се избор. Ама јас ибожавам да се шлапам и така излезе да правам јас торта. Ние имавме форма единица, а Оги од љуљашки сите ликови од Бејби тв.
     
    Последна измена од модератор: 27 јули 2017
  9. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    @TheSecret Еве ти идеја за oliver discovers.
     

    Прикачени фајлови:

    На Mari*, LiliBoz и TheSecret им се допаѓа ова.
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    @RainBow работата е само да @TheSecret и јас би се сложила дека за бебе поубаво бебешка торта, бебе и така нешто посебно нема да се израдува на некој лик од цртан филм. Тек од 3-4 години почнуваат да пребираат, до тогаш може и нешто по наше.
     
    Последна измена од модератор: 27 јули 2017
    На *Dariceto* и PUPICA им се допаѓа ова.
  11. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Epa i jas se mislev dali bebesko ili nekoj lik. Sepak se ni e plavo belo neznam. A za lik ako bide oliver i uste nekoi od bejbitv sto mu se omileni. Samo na niv se raduva, skoka vristi pisti koga gi gleda drugi crtani ako se i cel den da e pusten tv ne gi gleda. Ajde imam vreme do petok da odlucam posle na odmor ideme nema vreme. Za Mocart, jas pa bas sum zadovolna cesto zemam od tamu torti i kolacinja sitni, aromati neznam vaka na sliki ko sto gledam super dekorirani im se i niv, tret izbor mi e romansa vlaska torta taa mi e num 1 na site vreminja treba da odam da vidam dali dekoritaat i oni ili samo obicni im se.

    Mi se sviga ova, samo nas se ni e pkavo belo neznam kako moze oliver da se ubaci vo tie boi...

    Inace za toa deka uste ne pribira kakva saka bas zatoa si lecam kompleksi haha dur mozam i kakva mi e merak mene takva, posle koga ke pribira kakva saka nema mama da ja slusa
     
    Последна измена од модератор: 26 јули 2017
    На azelea и Mariangel им се допаѓа ова.
  12. augustd

    augustd Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    11.292
    Пол:
    Женски
    Ова е мојата торта за децата, иако беше се розе. Офф сум, пиши на Google baby tv cakes има убави идеи.
     
    Последна измена од модератор: 27 јули 2017
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Романса имаат прва лига декорации! Барем од тоа што сум гледала на фб:
    https://www.facebook.com/SlatkarnicaRomansa/

    А што состав е таа влашка торта? Многу е фалена па да ја пробам и јас :)
     
    На azelea и Annath им се допаѓа ова.
  14. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Karamel cokolado lesnici mislam deka ima, fantazija e za mene nema poubava torta vo zivot. Od koga ja otkriv ne sum zemala druga za doma, a za nosenje cesto od mocart zimam. Epa togas od romansa vlaska ke bide samo da smislam dekoracijata
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  15. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.161
    Допаѓања:
    16.440
    Пол:
    Женски
    Сакав и јас од романса ама до 08.08 не изработуваат торти роденденски дека персоналот бил на одмор и затоа решив аромати
     
  16. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    Нас темата ни е морска :) море, лето, бротчиња, сидренца..и таква торта порачав, преубава е :)
     
    Последна измена: 26 јули 2017
    На augustd, TheSecret и Mariangel им се допаѓа ова.
  17. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.914
    Допаѓања:
    135.479
    Пол:
    Женски
    Не ме сфаќајте погрешно, можеби размислувам вака бидејќи сум од постарите мајки :) ама некако ова со *слатки маси, декорации во одредена тема и боја* ми е малку што знам непотребно, посебно за прв, втор роденден кога најмалку разбираат. Тортите секогаш сме ги бирале според некој онилен лик а сега видео игрица на синко но не сме правеле никакви дополнителни декорации. Децава се најсреќни кога ќе им се соберат другарчињата и ќе се изиграат целото тоа внимание дека де главни тој ден. Знам дека на многу мајки им е мерак сакаат тој ден да го направат посебен ама некако повеќе ми е како за самите родители а не за децата.
     
    На Selest, MissDior, PUPICA и 12 други им се допаѓа ова.
  18. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Bash taka, seto toa e poveke za nas od kolku za decata. Tie nemaat pretstava ni shto voopshto se sluchuva :)
     
    На Selest, PUPICA, Kitten и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Романса имаат преубави декорации со фондан... од кај нив имавме торта за вториот и третиот роденден на големово, за вториот со Wheels on the bus тема, за третиот Thomas and friends. Тортите беа ептен погодени, јас украсите ги чував долго време после родендените, па со тешко срце ги фрлив оти ми зафаќаа место во замрзнувачот, дека беа од фондан. Инаку Влашката им е супер чоколадна торта со чоколаден фил, не е за лето, ама за другите сезони може. Им ја сакам и бадем нескафе, или Нова, така се вика тортата.
    еве ја од вториот роденден, пред 4 години, влашка торта :D 544532_10200315215616128_39200373_n.jpg
     
    На Selest, M&M, Seline и 6 други им се допаѓа ова.
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    За торти и за двата роденден јас земав од Аромати и убави беа тортите,лесни,а Романса се исто добри,нема грешка кај нив.Инаку и од New york ја пробав кај @Kitten на роденден,беше фантастична,баш и мм многу ја бендиса дека он е по тортите :)
     
    Последна измена од модератор: 27 јули 2017