1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Итна љубов (Acil Aşk Aranıyor)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Eoo, 5 септември 2015.

  1. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Acil Aşk Aranıyor е забавна и контроверзнa љубовна приказна. Се работи за Синан и Нисан кои работат во болница за прва помош а исто така и се први соседи. Секој ден додека се обидуваат да ги спасат животите на луѓето меѓу нив кружат ветровите на љубовтa...

    [​IMG]
    Ликови:worried:erhat Teoman (Синан), Duygu Yetiş (Нисан), Rojda Demirer (Ајла), Tamer Tıraşoğlu (Берзан), Sinem Uçar (Асуман), Gökhan Soylu (Мурат) и Serkan Öztürk (Малик)


    Линк за гледање: http://www.movtex.net/videos?c=62

    Серијата сеуште се снима а досега во Турција заврши првата сезона и има 17 епизоди. Вреди да се гледа а посебно затоа што може да ве насмее до солзи. :)
     
    На BI-44, tace73 и mileystar им се допаѓа ова.
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Комедии е серијава,18 епизоди изгледав во 2 дена,има уште 6 до крајот.
    Таман не е многу долга,ниту премногу комплицирана,а глумците се чиста десетка.Серхат Теоман е право бонбонче,каков е сладок кога се смее :D
    Ама Нисан е најсмешна дефинитивно,ја разбирам како и е,не знам како докторка станала со таа неспретност.
    Дефинитивно за занимација е одлична,вакви комедии треба да прават турците,не трагедии стално.
     
    На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    Колку ми беше криво кога завршии.. Иначе 10 пати да ја гледам нема да ми се здосади :D
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.489
    Допаѓања:
    26.196
    Пол:
    Женски
    Серијава ја гледав можам да кажам дека е прекрасна :) Сум се изнасмeaла со Нисан :D
     
    На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sweet-17

    sweet-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Само што ја изгледав серијата и баш е интересна :D гледав дека има и претходен дел Acil servis но неможам да го најдам за да го гледам :(:( исто во болницава со некои од истите глумци
     
    На Eoo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Eoo

    Eoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    198
    Пол:
    Женски
    И јас ја барав ама ја нема мислам дека после 2-3 епизоди ја прекинале...